Říjen 2012

Velký výprodej

31. října 2012 v 16:39 PELE-MELE
Moje kamarádka Iťa, která vlastní scrapbookový obchůdek, dělá v něm nyní velký výprodej. Myslím, že to je skvělá nabídka pro ty, které chtějí se scrapbookem začít, nebo už začaly koketovat, či už jsou ostřílené scrapařky ;-). Mimo jiné je tam tahle sada mnou nejoblíbenějších krůcánkových razítek, kterou jsme ještě před pár roky horko ťažko sháněly až z Ameriky! Podívejte se tam , za to nic nedáte :-)
Děkuji za návštěvu a mějte hezký večer :-)

SCRAPOVÁNÍ S GABRETOU

30. října 2012 v 10:33 KURZY A SETKÁNÍ

Kde?
V Berouně v krámku a dílně pro tvořivé U bílé paní ( Pivovarská 170 )

Kdy?
ve středu 14.listopadu 2012

V kolik ?
v 15.30 hodin

Délka kurzu?
cca 3 hodiny

Námět?
minialbum pro radost nebo jako vánoční dárekCena?
300 Kč - platí se v krámku

Co za to dostanu?
příjemné místo na tvoření, materiál na tvoření - papíry, lepidla, lepenky, stužky, knoflíčky, brads, ozdoby…
k zapůjčení razítka, razítkovací polštářky, raznice…
možnost nákupu scrapbookováho materiálu s kurzovní slevou :-)

K zapůjčení přinesu všechna Ketina razítka!

A malé občerstvení - káva a čaj je samozřejmostí

Dárek- pozornost od Gabrety ;-)

Co s sebou?
dobrou náladu, chuť tvořit a seznámit se s dalšími stejně "postiženými" lidičkami, pár - 6 - 10 fotek ( klidně i víc ) na nějaké téma ( velikost 9 x 13 , ale stejně je budeme stříhat ;-) )

Jak se tam dostanu?
zavolám si na telefon 311 622 246 a objednám se

Více informací: www.tvorivost.cz

A já se na vás všechny budu moc a moc těšit :-)

Francouzské pokračování

29. října 2012 v 19:10 ALBA
Na vedlejším blogu jsem začala psát cestopis :-), takže je to skoro souběžné. Musím včas, dokud se vzpomínky drží v mozku, postupně začnou slábnout a pomalu odpadávat do hlubin zapomnění ( odpo jsem šla nakoupit jen dvě věci - šlehačku a jíšku - s tou vaří můj muž a chyběla mu ...šlehačka v košíku a já si zaboha nemohla vzpomenout, co byla ta druhá věc! ;-) ) Legrace! Ale je pravda, že vzpomínky blednou a některé věci zcela vymizí, pokud nejsou zaznamenány včas. Proto děláme scrapbookové stránky a alba a píšeme zážitky, články, cestopisy, deníky a romány ( jeden mám rozepsán ;-) ) .
V sobotu, cestou do našeho dovolenkového bydliště, jsme si to namířili ještě k zázraku - k mostu Millau. Věděla jsem, měla jsem načteno a nakoukáno, že je krásný, ale předčil moje očekávání. Je nádherný! Já "sralinka" a bojánek ze všech výšek, miluju všechny výšky, věže, majáky, rozhledny a mosty! Když jsme tu byli onu sobotu, počasí ještě nebylo nic moc a navíc v poledne jsme zrovna měli světlo jinde, než kde jsme potřebovali. Jeli jsme sem ještě jednou s Lukášem a Terkou, počasí nemohlo být lepší a tak se fotilo o sto šest! Toho se prostě nedá nabažit!


Fotka je Dominikova, samozřejmě má lepší techniku než já. Měli jsme to rozdělené, já fotila dokument, on umění. A tuhle fotku jsem nemohla zazdít , tak proto jen střídmé zdobení, aby vynikla. ( písmenka jsou ta pro prvňáky )

Děkuji za vaši návštěvu :-)...jste stále a vždy vítáni :-)Zářijový projekt č.2

28. října 2012 v 18:10 STRÁNKY
Je mi líto, že život na scrapbook.cz nějak skomírá, daleko živěji je na jiných webech. Jenže nikde nemají tak dobrou Galerii jako zde. A mě přece jenom drží nějaký citový vztah :-). Navíc si vážím i Katiiny práce pro tuto malou komunitu scrapařek, její snahy ten život dostávat do obrátek tím, že stále vymýšlí nějaké akce. Celoroční projekt je bezesporu fajnová akce, a i když existují nějaká pravidla, tentokrát se to nijak nehrotí a projekty se mohou dodělávat postupně kdykoliv. Na měsíc září byly vypsané dva úkoly - 1. stránka s puntíkatým papírem, stuhou a podzimní ozdobou ( splnila jsem na stránce z dovolené ) a stránka č.2 na školní téma. Sáhla jsem do fotek v mém ještě nedodělaném albu a vylovila jednu školní. Tedy...ono je tam těch školních ještě víc, ale tahle mě nějak pobavila těmi výrazy v našich patnáctiletých tvářích a také pohled na tehdejší módu- pletené vesty - mě rozesmál. Takže i druhé téma je splněno.


Abych se i po létech poznala, zvýraznila jsem se průhledným samolepícím kolečkem, které tak trochu funguje jako zvětšovací čočka...to jsem tomu dala, vypadám jako kosmonaut :-D. Ale vlasy si závidím...

Děkuji vám za návštěvu a já mizím ještě něco lepit :-)


Albi

27. října 2012 v 23:09 ALBA
Albi je krásné město s přenádhernou katedrálou postavenou z růžových cihel, která vypadá jako pevnost. To tvrdí původce, ale na mě, díky jemnému nazdobenému gotickému průčelí, působila docela něžně. To tou růžovou, asi. Mnoho starých domů je stejně cihlových, zrovna tak i palác Berbie, ve kterém je muzeum Lautréc. Kolem jsou nádherné zahrady a výhled na řeku a dva mosty...a naopak, z mostů je krásný výhled na město s katedrálou. Všechno je to nejkrásnější v zapadajícím slunci, kdy se růžová barva staveb ještě zvýrazní. Prostě Albi je okouzlující.


Děkuji vám za nakouknutí a přeji krásnou dlouhou noc :-)
PS. Do Vánoc je to 58 dní a dnes, když nasněžilo, už jejich vidina nabyla konkrétních rozměrů ;-)

Noční směna

26. října 2012 v 11:48 ALBA
Jsem zvyklá být doma sama, ale nejsem ráda doma sama přes noc a tak se snažím co nejvíc noci ukrojit prací…Včera, vlastně dnes ;-) jsem šla spát ve tři a fakt udělala kus albumu, sama jsem byla ráno překvapená :-O.
Pouštím si k tomu na internetu film a nebo ještě radši hudbu a nebo jen mluvené slovo , to mě baví nejvíc. Poslouchat a lepit…pak zapomenu na samotu a jsem zase o měsíc zpátky a v krásném teplém podzimním slunci se procházím nádherným růžovým Albi…
Ještě mám hotové další stránky, ale aby toho nebylo moc...;-)

PS. Mým poslechovým favoritem je pořád Dušek se svými hosty a nebo Čtyřmi dohodami, ty se dají poslouchat stále . Poslala jsem odkaz kamarádce a ona mi na "výměnu " poslala jiný...byť to k Francii zrovna moc nejde ;-), jde to k noci...a je to krásné, úžasný relax.

Děkuji za vaši návštěvu :-)


Dovolená 2012 - titulka

24. října 2012 v 21:07 ALBA
Dala jsem si slib, ne předsevzetí, že album z letošní dovolené nebudu odkládat a bude ještě letos! Do Vánoc času dost, myslím na přáníčka a dárky :-) ( dnes jsem si koupila v OBI dva krásné červeno-bílé vánoční svícínky...;-) ) a tak se můžu vesele pustit do práce. I když co se vrátily holky z Liberce, kde jsem tentokrát chyběla :-( ( ale i tak se měla krásně ) a já přečetla jejich blogy ( Isobelka , Iriska , Didi ) "důdluju" si tady o sto šest. To je takové prima čmárání, znáte to...u telefonování například důdluju už roky :-))


Takhle si jednou "důdloval" můj synek - je to na plastové destičce a tu má nalepenou na dveřích pokoje...
DOODLING je v překladu čmárající, takže je to cokoliv, co si jen tak kreslíte rukou, černobíle, barevně...je to obrovský relax, když je to jen tak a je to umění, když je to záměrně ( koukněte na holek blogy nebo ke mně na Pinterest ) .

Ale první stránku do alba z letošní dovolené jsem včera večer stejně udělala, sama doma, sklenka francouzského vína, cestovní smash u ruky...a titulka je na světě :-)


Děkuji vám za návštěvu :-)

Ach ta Amerika...

23. října 2012 v 11:52 PELE-MELE
Simple Stories mám ráda. Moc se mi líbí barevností, má lecjaké dobré vychytávky, ale tohle už se mi zdá moc. Tak si říkám, jestli je to ještě scrapbook. Ten pro mě znamená, že si vymýšlím, lepím, kreslím, stříhám, vrstvím, zpracovávám nezpracovatelné... a ne že jdu do krámu a všechno si koupím. Kdysi jsem v KT na hobby výstavě předváděla scrapbook a vyráběla s dětmi přáníčka. Měli jsme k dispozici jen raznice a razítka. Přesto jsem zaslechla z davu: to si říkají kreativní, když na všechno mají nástroje a pomůcky ?...Ano, chápu, času je čím dál méně, ale pro mě není scrapbook závod s časem, ale relax, to, že tomu ten čas věnuju právě proto, že si odpočinu, že něco tvořím, rukama i hlavou a ne že jen beru předtištěné cedulky a cpu do plastových kapes. Ale to prosím nic neodsuzuju, jen si tak přemýšlím...:-)

A co vy, líbí se vám tehle styl "scrapbooku"?


Stříbrná Paříž - už opravdu naposled :-)

18. října 2012 v 10:32 MINIALBA
Album je konečně svázané. I když jsem vymýšlela dlouho, co s ním, nakonec jsem nepřišla na nic jiného a lepšího než na ověřené svázání kloboukovou gumičkou ( což vymyslela na kurzíku moje kamarádka Hanka ) . Tentokrát jsem měla nějakou silnější než obvykle, takže mi stačila jednoduše, tu tenkou dávám dvojitě. Gumička je pevná a pružná, takže prostě na svázání "tlusťochů" ( ale i "hubeňourů", na které jsou všechny spirály malé…) ideální. Chtěla jsem jen vymyslet jiný hřbet, než jen stále stejnou vlnitou lepenku. Stejně jsem jí měla jen zbytek. Hřbet z papíru, byť ze čtvrtky mi přišel moc náhlý, že by se brzy trhal, látku jsem vhodnou neměla a jak jsem tak přebírala svoje poklady, přišla mi pod ruku fólie.
To je ono. Je silná, pevná a to, že vlastně svázání přiznám a přesto bude kryté, mi připadlo jako dobrý vtip. Bylo to velmi jednoduché - jen jsem ji vlepila oboustrankou. Na poslední desku ( kartón polepený papírem ) jsem přilepila nejdřív fólii a zakryla poslední obálkou, kde zadní strana byla čistá, připravená k nalepení. Takže album je pevně přilepené k zadní desce. Přední deska, titulka , je volná, spojená jen fóliovým hřbetem. Postup byl stejný. Fólie oboustrankou na desku, přelepit připravenou úvodní stránkou a je to.
Nazdobila jsem titulku a už se chlubím ;-).


Děkuji , že jste tu se mnou :-)

Stříbrná Paříž - 9. a konec

12. října 2012 v 14:21 MINIALBA
Dodělala jsem poslední stránky albumu z loňské návštěvy Paříže při příležitosti oslavy naší stříbrné svatby. Na stole už mám čerstvé fotky z dovolené, ze které jsme se vrátili v neděli, a předsevzetí, že album zvládnu ještě letos ;-).


Žádné vymyšlenosti, jen dokument. Tahle vietnamská restaurace rychlého občerstvení ( jídla spoustu, studené i teplé, ale v plastových krabičkách, takže se dá jíst buď na místě a nebo vzít někam ven do parku na piknik, a nebo domů ) je tady, v nákupním centru Quatre Temps v La Défense už dvacet let. Prvně nás sem vzala moje kamarádka, když jsme byli v Paříži poprvé. Pro nás to bylo zjevení. Proto od té doby, pokaždé když jsme v Paříži, sem jdeme. Už jen z nostalgie :-), ale pořád nám tu chutná. Za málo peněz hodně muziky a nešizené. Ham. Jako podklad stránky jsou čínské noviny ( ono to jídlo není jen vietnamské ) a obrázek z igelitky, ve které jsme si odnesli ještě kus dobrůtek s sebou :-)


Užíváme si :-)


Na té fotce vypadáme jak bezdomovci :-). Je pravda, že okolní "stolovníci" měli ten piknik daleko vymakanější, se skleničkami, mísami se salátem...takže příště už budeme znalejší :-)Keškování jsem chtěla rozvinout, ale vzhledem k tomu, že už i tak album nakynulo do šíře, zůstala jsem jen u jedné stránky.


La Défense byla před odjezdem. Je to místo, které mám ráda, byť to už s duchem staré Paříže nemá nic společného. Je to taková Amerika v Paříži, ale líbí se mi všechny ty výškové domy, zrcadlové stěny, průhledy, světelné efekty, nádherná barevná skulptura od Miróa před Quatre Temps, parčíčky a hlavně krásná La Grande Arche.

Tak tohle je už vzpomínka na munulost. Tehhle obchod už neexistuje...


Tak to je vše. Už mi jen zbývá poprat se se svázáním...

Děkuji vám za návštěvu :-)

Cestovní smash - Francie 2012 - potřetí a dost!

11. října 2012 v 10:23 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Samozřejmě stránek je mnohem víc, ale některé jsou jen zápisy, bez zdobení a obrázků. Laskám si tady deníček, svého tlusťouška a lituju, že už jsem to nedělala před léty.


Uchovala jsem tak všechny prospekty z navštívených míst, pohlednice, účtenky, zápisky jsou autentické a netrvá tohle všechno víc než pár minut denně. Já už se tak těším zase někam na výlet...v tomhle nádherném barevném podzimu by to ještě stálo za to.

Děkuji vám za návštěvu a přeji nádherný den plný slunce :-)

Cestovní smash - Francie 2012 - podruhé

10. října 2012 v 9:21 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Měla jsem celý deníček připravený z domova,a pak jsem prostě jela, jak listy přišly a docela mě to bavilo improvizovat a nějak si s tím poradit. Možná to má svoje mouchy, možná je lepší mít volné listy a doma vše teprve zkompletovat, ale mně to takhle vyhovuje. Konec konců, je to jen cestovní dení, žádné veledílo, takže si hlavu s ničím nedělám :-)


Když jsem potřebovala vložit lístek, přivázala jsem ho na provázek .

Bez stopičkových razítek už nedám ani ránu ;-)

Pohlednice z Lautrecova muzea v Albi je otevírací a pod ní je napsáno o umělci a jeho díle.


Arteis je obchod pro výtvarníky, mají v něm všechno. Ale pro scrapbook jen málo ( naštěstí! ) , takže to bylo jen jedno razítko , velikánské knihařské kroužky a dva metry stuhy :-). Rozpočet jsem tedy nezruinovala ;-)


Jo a taky tahle francouzská washi páska je z Arteis.


Je vidno, že naše dovolená byla hodně gurmánská ;-), takže mi doma zase začíná boj všechny ty dobroty ze sebe shodit .

Děkuji za návštěvu a nechte si chutnat :-)

Cestovní smash - Francie 2012 - poprvé

9. října 2012 v 18:43 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Návratu do reality všedních dní předchází velké vybalovaní, velké praní a velký úklid. To jediné mě na dovolené nebaví. Vše mezi tím bylo super. Konec září byl sice trochu deštivý ( v Carcassonne jsme byli dvakrát. Poprvé před patnácti lety a podruhé letos. Pokaždé pršelo… ) , ale s deštníkem a bundou se to dalo zvládnout. Je to přece jen voda, a déšť o dovolené je stejně jiný, míň vadí, míň překáží. A k podzimu prostě tak nějak patří. Zato první říjnový týden se vydařil úplně pohádkově. Sluníčko vařilo dny až ke třicítkovým teplotám, obloha překypovala modrou a podzimní světlo bylo tak hladké , kulaté a sladké jako poslední hrozny na vinicích. Každý den začínal čerstvými fíky a končil sklenkou místního vína z Gaillac, kterou jsem popíjela při tvoření cestovního deníku. Krom posledních zápisů, kdy jsme měli opravdu naspěch ;-), jsem stíhala psát každý večer. Zbytek jsem dodělala o odpočinkové neděli už doma ( přijeli jsme ve tři ráno a to byl opravdu "záhul" i pro mě coby navigátora. Na navigační Marcelku není moc spolehnutí ). Takže…jsem tu a opět se těším na setkávání s vámi :-)
Moje tvořící místo u kuchyňského stolu .
Deník neuvěřitelně nabyl, takže jsem ho musela převázat stuhou, aby držel zavřený.
Naše první kroky v místě, kde jsme, vedou vždy do informačního centra pro prospekty. Kvůli obrázkům do deníku a informacím, které třeba na netu nebyly. Moje příprava je vždy velmi obsáhlá, ale přece jen všechno na internetu není. Letos jsem měla opravdu materiálu hodně, takže v deníku není ani jedna fotka, jen obrázky a pohlednice.
Pobírala jsem i prospekty v obchoďáku, v některých byly bezvadné obrázky. Znáte to, scrapařce se všechno hodí ;-).
Tak zase zítra...
PS. Stránky samozřejmě nejsou všechny, je jich fakt hodně.
Děkuji za návštěvu a krásný večer :-)


Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA