Listopad 2012

Co není v hlavě, musí být - na papíru!

30. listopadu 2012 v 9:41 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Všude to říkám a nikdy nezapírám - miluju notýsky, deníčky, zápisníčky, diáře, sešítky, sešity, notesy, zápisníky a byť si je dovedu vyrobit, stejně neodolám a sem tam si nějaký koupím. Viděli jste, co je jich? V každém papírnictví a knihkupectví mají stojan s diáři a notesy a jsou tak krásné.
Na stole mám notesů a sešitů několik, pořád si potřebuju něco zapisovat. V kabelce nosím notes, v batohu notes, prostě bez papíru na zápisek ani ránu.
Kdysi jsem si ve vietnamské prodejně koupila pár malinkých ( cca 7 x 7cm ) notýsků, knížeček, asi za 5 korun. Říkala jsem si, že je přelepím a daruju.


Neudělala jsem to a začala z nich prostě doma trhat papírky. Teď jsem našla poslední tři a když jsem je začala polepovat, zjistila jsem, že jsou tak nekvalitní , že i těch 5 korun je moc. Celou obálku jsem tedy utrhla a letěla do koše. Zbyl mi jen vnitřek, to nejdůležitější. Blok papírů. Udělala jsem nový přebal a tím celý nový "blbníček", notýsek do kabelky na zapsání si nákupu, telefonního čísla, že v úterý je vernisáž, v neděli kino....nebo někomu napsat adresu, vzkaz... Papírky sice nejsou přímo trhací, ale trhat se dají. Aby se notýsek v kabelce neotevíral, má i přelep na suchý zip a uvnitř pozitivní heslo, protože Každý den je dar.
Děkuji vám za návštěvu a přeji všem pohodový první adventní víkend :-)

Dárkiáda aneb o víkendu v Holešovicích

29. listopadu 2012 v 16:18 PELE-MELE
Na jaře se mi ze zdravotních důvodů nezdařilo na kreativní výstavu do Holešovic dojet. Teď na podzim je dlouhodobě v plánu a věřím, že vše klapne, zdraví vydrží a sníh nezpůsobí nesjízdnou kalamitu. Těším se, i když předpokládám návaly, fronty a davy , tedy vše, co nemám ráda, ale protě to musím vydržet.
Výstava samozřejmě vypadá , že bude náramná, ale co je tam velmi pozitivní a úžasné, je projekt DÁRKIÁDA . To mě přece nemůže nechat chladnou a doufám, že nikoho z nás, které se o víkendu ( některé už zítra ) na výstavě uvidíme, potkáme, či jen mineme :-). Takže u vánočního stromku s dárekem pro děděčky a babičky nashledanou :-)


Děkuji, že jste tu byli :-)Dny letí a čas se krátí...25.dní do Vánoc!

29. listopadu 2012 v 10:41 VÁNOCE
Nezahálím, i když v tom pravém slova smyslu by mě asi mnoho ortodoxních hospodyněk nepochválilo. Okna sice umytá, ale cukroví ani jedno a výzdobu budeme dělat zítra s dětmi, budu mít hlídací celý den.
V pondělí jsem dodělala všechna přáníčka, teď už jen obálky a frrr, můžou letět. Celý den byl klidný a pracovní. A šedivý, jak je to teď normální.


V úterý mě čekala návštěva u zubařky. Kdyby jen návštěva a pokec, bylo by to fajn, ale hodinu pusa dokořán a v ní ruční práce s vrtačkou, sbíječkou a já nevím čím ještě, au au a pak za to ještě zaplatit 1300 korun...to by bylo papírů a jiných věciček na scrapování :-(. Za statečnost a za odměnu koupila jsem si růži a knížku a pár maličkostí pro Ježíška :-)...a nakonec ten den nebyl tak špatný :-))


Kdysi Lucie Výborná, moje oblíbená moderátrorka, říkala v rádiu heslo: Listopad, pozor, abys do deprese neupad! Středa byla dalším obzvlášť šedivým dnem. Drobně mrholilo až pršelo, ulice byly slizké, radši ani ven nechodit. Doma jsem poprvé zapnula radiátor. Odpoledne jsem byla ještě jednou pogratulovat mému čipernému tatínkovi k jednaosmdesátinám , i když jsme slavili už v sobotu, ale narozky jsou dnes. Chlebíček, kus dortu a dost, protože večer mě čeká...Prostřeno :-). Naše holčičí přátelství už bude mít za rok 50 let! . Scházíme se, a teď jsme si vymyslely i Prostřeno a jednou za čas jedna z nás uvaří. Takže...u Heleny bylo dietně, samá zelenina a zdravá strava, což jsem ocenila ( při své zdravotní dietě ) , moc mi chutnalo a hlavně...nachechtaly jsme se sotva jsme vešly do dvěří a se smíchem byt opouštěly a to bylo úplně nejdůležitější. Šedivý den změnil se v růžový, pohodu a radost :-)


Vám děkuji za návštěvu a přeji dny s úsměvem jako rohlík :-D ( díky Vivi ;-) ) a nezapomeňte - předvánoční nadílení trvá až do příští středy !

Předvánoční nadílení - taková malá soutěž

28. listopadu 2012 v 9:50 SOUTĚŽE
V neděli začíná Advent. Miluju tenhle čas. Stresy a chvat kolem mě už dávno nechávají chladnou, co nestihnu nebude a jak říká můj muž: nikdo neumře. Děkuji za jeho toleranci ;-). Tenhle čas si chci užívat na pohodu, chodit s kamarádkami na svařák, navštěvovat vánoční trhy, vyrábět s vnoučátky přáníčka a sněhuláky z vaty ( třeba fakt ten sníh napadne a užijeme si opravdový ) , balit dárečky, chystat si jmenovky, každý večer si zapálit voňavou svíčku…prostě klííííd. Chystáme se s mužem do divadla, na trh, na koncert, na Mikuláše k marňatům ( Matýsek nemá rád sladké tak vymýšlím slané dobroty ;-) ) , do muzea na vánoční výstavu, s holkama na vánoční prostřeno ( dneska vaří Helena ;-) ) …a taky na kreativní výstavu přece a společné posezení…

Ale to chystání radosti, dárečků a překvapení je asi na prvním místě. Já vím, že jste tady se mnou, mnoho vás znám osobně nebo alespoň podle jména, ale mnoho je tady tichých, zabloudivších jen někdy, nebo vícekrát, ale pěkně potichu…chápu to. Přesto jsem tomu ráda, že jste tu a že se ozýváte, je to pro mě odměna a posílení. Děláte mi radost. Taky bych vám chtěla udělat radost.

Chtěla bych vám, třem z vás, poslat malý předvánoční dárek- francouzskou scrapbookovou knížku, kde je spousta realizací . Nebojte se, jde hlavně o obrázky, takže to, že je francouzsky vůbec nevadí. A samozřejmě, nějaké překvapení k tomu bude, nemůžu přece všechno vyzradit, že ? ;-)


Pro vás to znamená jediné - napsat mi do komentářů. Nejen napsat, " jsem tady…", ale zkusit napsat i nějaké vánoční přáníčko, obecné, použitelné, nové, inspirující, neotřelé, vtipné... Aby to nebylo jen zavedené "Veselé Vánoce a šťastný nový rok".
Zkuste něco jiného, a uděláme si tak společný vánoční "inspiromat" na vánoční zdravice, určitě se budou hodit. Ale hodnotit vás nikdo nebude, nebojte, výhra bude losovaná :-) ( A když nebudete mít "slinu" a tak stačí i prosté - jsem tady :-) )

Na Mikuláše vyberu tři výherce ( staré známé - klobouk, lístečky a šťastná ruka šmátralka...nezávislá, požádám manžela ;-) ) , takže pište do 5.12. a po Mikuláši ke třem z vás přiletí poštovní holoubek s dárkem pro příjemnější Advent.

Děkuji vám už teď za účast, za to, že jste tady, že se vracíte a přála bych si, aby to tak bylo i nadále. Dveře jsou otevřené, čaj i káva voní na stole…vítám vás :-)

Vánoční přáníčka stokrát jinak

27. listopadu 2012 v 12:23 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Tak jsem včera symbolicky skoro na minutu přesně o půlnoci dotvořila poslední přáníčko, takže i s těmi do trhu jsem jich letos udělala sto. To mám rekord. Svůj. Je jich sto a žádné není úplně stejné, kromě těch dvou béžových . Po pravdě…i když mě moc bavila…mám toho dost a už se těším na něco jiného. Uklidila jsem si stůl, mám tu čisťounko a hlaďounko, jako ve výkladní skříni :-) a skoro se mi ani nechce sem zase nahrnout tu spoustu krámů, které při tvoření kolem sebe musím mít ( vtip - nemůžu být den bez scrapu, jsem totální závislák ) .
Dnes mám tedy takový relaxační den - za chvíli jdu k zubaři ( fuj!) a pak si koupím za odměnu kytku :-).
Projdu se městem, pokochám vánoční výzdobou, zastavím se v knize, listnu knížkami a budu se držet, abych nekoupila …prostě POHODA.
Večer proberu fotky a nachystám si na dva kalendáře pro kamarádky a jeden, který budeme dělat s Matýskem. A už se mooc těším :-)


Jablíčka zdála se nejoblíbenější ( pilně jsem si zapisovala ;-) ) a tak je jich nejvíc, ale ani ta nejsou zcela stejná ( najdi osm odlišností ;-) )

Zkusila jsem vánoční hvězdy embossovat a zlatit .

Jak už jsem psala, tohle razítko vánoční koule se Ketě obzvlášť povedlo a lesklé a třpytivé embossování k Vánocům prostě patří.

Embossovaná razítka jsem doplnila výřezy z BS - a velmi děkuji Markétce - Screble za jejich dodávku , hojně jsem její výseky využila ;-)

Ovšem pokud bych měla jmenovat letošní hit :-), byly by to vločky ! ( béžové vločky a hvězdy jsou zase od Screbly :-) - děkuji )

Vám všem děkuji za návštěvu a milé komentáře, kterými mi děláte radost. Těší mě, že jste tu se mnou, jsem s vámi ráda :-)29.den do Vánoc

26. listopadu 2012 v 15:36 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Je neděle. A v neděli se nedělá. Jenže u nás je to jediný den, kdy je muž doma a můžu počítat s jeho pomocí. Čehož jsem hned využila :-), ale zase ho odměnila - tím, že jsem nevařila, ale jeli jsme do blízké vesnice, kde je krásná hopoda a výtěčně tam vaří. A kohoutek na víně stál za to! Odpoledne jsem upekla makovec a udělala salát z červené řepy. Měl se odležet, ale byl dobrý hned, tak se po něm jen zaprášilo. Večeře byla dietní, masíko jen na přírodno a ten salát. Večer u telky jsme fandili talentům, tentokrát se vyvedly. Z toho vidno, že ke scrapu jsem se nedostala vůbec. Což chci dnes napravit :-) .


Děkuji za vaši návštěvu :-) Hezký den všem.

Pod kalifornským sluncem

26. listopadu 2012 v 1:09 VÁNOCE
Ve čtvrtek večer, když jsem se vrátila z výletu do slunné Kalifornie ( v našem kině - www.promitani.cz ) se mi už ani nechtělo myslet na zimu, kterou mám sice ráda jako roční období, ale ne jako chlad. A byť jsem se po své první a jedné cestě do USA zařekla, že už nikdy, Kalifornie mě nadchla a mám další sen :-).
Plna dojmů z báječného vyprávění a nádherných fotek ze kterých sálalo teplo kalifornského slunce , vyfikla jsem rychle alepoň dvě přáníčka, přece jen ta zima a předvánoční čas tu je...
Přáníčka jednoduchá, zimní, vločková, v elegantním béžovém stylu ( vločky jsou embossované ) a za použití stříbrných výseků, které jsem dostala od Screbly. Ještě, že ty úžasné kamarádky mám a pak si BS ani nemusím pořizovat ;-)
Ještě mi zbývá udělat 12 přáníček a bude pro letošek hotovo.


Díky za nahlédnutí :-)...a dobrou noc :-)

30.den do Vánoc

25. listopadu 2012 v 19:57 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Každý začátek je těžký… a nebo taky nadšený… s elánem, s radostí, s lehkostí… Začala jsem svůj "vánoční deníček" se vším tím. Dělám ho poprvé a trochu ještě nevím, jak se vyvrbí. První stránka je taková ve "starém osvědčeném kabátku", ale už mě přepadla představa, že to bude spíš zimní mišmaš - čekání na Štědrý den a co vše mu předcházelo. Vlastně si myslím, že mě to i přibrzdí, kdybych začala vánočně "trojčit" a nakopne směrem k příjemnějším a jemnějším aktivitám. Včera bylo kino, dnes oběd v restauraci, příští týden výstava, pak divadlo… Samozřejmě , úklid, pečení, vaření, nakupování, zdobení, chystání... to nemůže a nebude chybět. Líbí se mi Olinčin nápad a tak v deníčku budou i recepty , nápady na dárky, ale třeba i poznámka o tom, že Karlovi Gotovi vyfoukl slavíka Tomáš Klus! ( u Pesliků se asi slaví :-) ) Ne se vším se vám svěřím ;-) , ale s tím, že se mi dnes povedl salát z červené řepy, jo :-)


Děkuji, že mi věnujete svůj čas :-) Hezký nedělní večer.

30 dní do Vánoc

24. listopadu 2012 v 1:36 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Dneska, vlastně už včera jsem celý den uklízela. Nejmladší potomek se odstěhoval za prací do Prahy a já jsem se pustila do úklidu jeho pokoje. Kdyby mě viděl…Ale probrala jsem to hodně a vyšetřila si tak i tři poličky na knížky, které jsem tam přesunula ode mne z pracovny ( čímž jsem zase já získala víc místa na svoje číčarádky a udělala si pořádek i v pracovně ) , zlikvidovala velký stůl a nechala jen počítačový stolek, probrala skříň…a najednou je tolik místa. Udělala jsem docela hezký , útulný , hostinský pokojíček. Doufám, že k nám bude synek jezdit ( sem tam ) a tak potřebuje kde spát, navíc (sem tam ) u nás přespávají i vnoučci, či druzí synové, a nebo by konečně mohla přijet na návštěvu i nějaká kamarádka :-). Už má kde spát :-).

Z přesouvání a tahání skříněk jsem byla docela utahaná, a tak jsem potřebovala zrelaxovat. I můj muž zůstal v Praze a tak jsem si uvařila zázvorový čaj , vzala jeden z notesů, které jsem tak výhodně nakoupila v Kika nábytek ;-) ( á 36 korun ) a začala si chystat svůj vánoční projekt.

Dnes, hodinu a půl po půlnoci už je sobota a do Vánoc zbývá přesně 30 dní. Nebudu stříhat metr, ani si rozbalovat každý den nějakou maličkost (ne, že bych nerada ;-) ) , ale budu si každý den dělat zápisky, jak jsem ho prožila a samozřejmě si budu dávat záležet, abych každý ten den prožila co nejlíp. Budu fotit a k zápisku si ještě udělám něco scrapbooku.


Děkuji za nakouknutí a přeji dobrou noc, pokud ještě bdíte, či dobré ráno a báječný den ...a krásný celý víkend :-)

Vánoce a sníh

22. listopadu 2012 v 10:00 VÁNOCE
tedy i sněhové vločky tak nějak patří k sobě, i když málokdy to opravdu vyjde, že jsou Vánoce bílé. Přesto se to tak přeje: Bílé Vánoce. Toužíme po sněhové nadílce, po velebném tichu a klidu, který sníh způsobí . Všimli jste si, jak sníh všechno utlumí a zvuky jsou úplně jiné? I světlo je jiné. Mám několik vzpomínek z dětství, kdy napadl první sníh, ale pořádně, ne jen pocukrováno a já jsem hned ráno po probuzení věděla, že je nasněženo. Světlo do pokoje šlo úplně jiné, takové měkké a všechno bylo takové ztichlé, doslova jako pod peřinou. Ne, neříkejte nic o čvachtanici, marastu, břečce ( to jsou ale hnusná slova ), ale ponechme si tu romantiku bílých zasněžených Vánoc, padajících vloček, vyplázněme jazyk jako děti a nechme si je tát v ústech...a pak udělejme kouli a šup s ní někomu za límec...a už je to tady, pořádná koulovačka, sníh za krkem, brrr, ale to uschne...a té srandy, co si užijeme :-)) Já se tak těším , že přece jen pěkně nasněží a klidně i po Vánocích . Užijme si to.

Vždycky se mi líbila přáníčka, ale i stránky do alba v jedné barvě, v bílé obzvlášť - včera jsem se dozvěděla, že bílá je moje barva - to je trefa. Fakt ji mám ráda, bílá je totiž barvou všech barev. A milý Ježíšku, strašně toužím po bílém heboučkém hřejivém svetru :-)


Asi každá scrapařka má doma raznici se sněhovou vločkou ( stříhat bych je fakt nechtěla ) . Mám čtyři, maličkou, dvě střední a v Berouně jsem si koupila tu velikou, po které jsem dlouho prahla. A jak mám něco nového, hned to musím vyzkoušet, takže další várka přáníček je vločková. Tisíc a jedno použití, to mám ráda.


Kdo mluvil o nějakých tradičních barvách Vánoc? Mslím, že to už dávno neplatí. Já mám ráda tyhle přírodní odstíny. Pokud by vás zajímala ta úzká krajka, je z Nanu Nana - samolepící, návin 2 a půl metru za 90 korun.

Děkuji vám, že jste tady byli a krásných 32 dní do Štědrého dne vám přeji :-)


Vánoční hvězdění

20. listopadu 2012 v 21:37 VÁNOCE
V Berouně jsem minulý týden neodolala a nezkrotila sebe samu a koupila si, krom jiného, krásná silikonová razítka s motivy vánočních hvězd. Miluju tuhle kytku a kupuji si ji domů hned jak se objeví v květinářství. Samozřejmě, už ji mám v obýváku:-). Do Vánoc vydrží a já mám dlouhý čas se s ní těšit.
A díky krásným razítkům se vánoční hvězdou na přáníčku mohou potěšit i moji blízcí. Nene, nedělala jsem žádné velké hokusy pokusy, prostě jsem jen razítkovala a vybarvovala akvarelovými pastelkami, i když pokušitelky už mě lákají do Letrasetek...;-) ...Uvidíme, třeba si to ještě Ježíšek rozmyslí ... Malování mě každopádně bavilo, to je pro mě už určitá forma relaxu...maluju si, poslouchám něco pěkného, myslím si na svoje...a pod rukou mi rozkvétá vánoční hvězda.
Celé květy jsem pak vystříhla a podlepovala na přáníčcích pěnovou lepenkou, aby byly plastické. Jedno razítko je obrysové, to jsem vybarvovala, druhé tiskne v ploše. Zkusila jsem normální pigmentový inkoust, a pak distressku, to vypadalo velmi dobře, jako živá rostlina. Takže přáníček s vánoční hvězdou mám nakonec sedm. A zítra budu vločkovat :-)Děkuji za návštěvu a těšte se, do Vánoc už zbývá jen 34 dní :-)


Scrapařský adventní věnec

17. listopadu 2012 v 0:32 VÁNOCE
Než jsem se dostala k blogu, je sobota a do Vánoc už je zase o den blíž, teď už jen :-) 37 dní. Mám hotová přáníčka a hvězdy a papírové věnečky na trh. Dnes balím. Mám hotové "důdlení" do jedné prima společné scrapařské akce, ale nemám toho hotovo ještě moc. Mám pár knižních dárků, pár nápadů, holé kalendáře a kupu fotek. Několik notýsků k nazdobení, v hlavě plán na diáře a receptáře...a doufám, že čas bude milostivý a bude mi stačit. Navzdory tomu všemu, co se nazývá "vánoční frmol" si já tento čas jako frmol nepřipouštím. Myslím, že se vůbec nic nestane , když prostě něco nebude, a nebo to bude později. Hlavně si to užít :-)
A tak jsem měla včera úplně klidné voňavé odpoledne s čajem a filmem a u toho jsem si pod vlivem vánoční výzdoby , kterou jsem viděla v Berouně v jednom úchvatném obchůdku s květinami , motala papírové roličky z notového papíru. Každou roličku jsem převázala provázkem a jednu po druhé všelijak špendlíkem připichovala na polystyrenový korpus věnce, který jsem omotala širokou světlou stuhou. Celý věnec jsem pak postříkala lepidlem ve spreji a zasypala stříbrným embossovacím práškem se třpytkami a rychle zahřála pistolí. Navrch ještě pár stříbrných hvězdiček a zase teplem zafixovat.
A je to, první adventní věnec je na světě :-). Nezvadne, ale shořet by mohl. Takže dám jen jednu svíčku doprostřed ve skleničce. Do adventu jsou to ještě dva týdny, ale to nevadí, věnec už je na stole :-)Děkuji, že jste tu byli a přeji krásnou dobrou noc, krásné sny a krásný víkend :-)Berounské úlovky

16. listopadu 2012 v 0:47 PELE-MELE
Opravdu, ale OPRAVDU NIC na scrapbook NEPOTŘEBUJU! Jedna známá mi odpověděla: A máš Big Shot? Nemám a nepotřebuju. Kdybych chtěla, měla bych. Nepotřebuju papíry ( mám jich dvě přepravky a několik šuplíků ) , nepotřebuju razítka ( mám jich 3 šanony a dvě dřevěné krabice od vína ), nepotřebuju raznice, stuhy, svorky kytky...OPRAVDU NIC NEPOTŘEBUJU!
Ale chci ;-)...Když to vidím, přepadne mě chtíč, najednou i ta touha a potřeba a byť se přes ruce plácám, chytám poslední zbytky silné vůle, odevzdávám již vybrané..., přesto mi za nehty zůstane ještě dost...
Naprosto potřebná raznice velké vločky, naprosto potřebná razítka vánoční hvězdy, naprosto potřebná a ještě k tomu levná "šicí razítka" - obzvlášť se mi líbí ty staré nůžky! , vánočních papírů mám tolik...a zase jsem neodolala, zelenu distressku jsem opravdu postrádala, po slonové razítku v duchu toužila ( vůbec nemám představu kde a kam ho upotřebím, ale je tak krásné...) , dortíky byly neodolatelné a což ten strašák do zelí za 30 korun!...a zbytek jsou dárky. Chtěla jsem vyfotit i to kytičkové kladívko, ale synek už ho pro Ježíška tak dobře schovoval, že jsem ho nevyšumovala :-).

Tak tohle jsou moje berounské Vánoce v listopadu, kdy do opravdových Vánoc zbývá ještě 38 dní!Děkuji, že jste tu se mnou :-)


Pro ženu...a bez romantiky?

15. listopadu 2012 v 10:08 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Mám přítelkyni. Úhlavní . Skoro by se mi chtělo říct slovem klasika: Mám přátele! Musím si říct s údivem. A se stejným údivem: čím jsem si je zasloužil? ( J. Čapek ).

I přítelkyně má další kamarádky…a té jedné bude šedesát let! Což si žádá velkou oslavu a ručně vyrobené přáníčko.
Pro přátele bych snesla modré z nebe ;-), takže prosba o výrobu jednoho přáníčka se neodmítá, nýbrž s láskou splní . Zadání znělo: pro ženu sportovkyni, jezdící na kole, a žádná romantika.

Včera jsem přijela z Berouna a ještě celá vysmátá a nabitá energií ( mně to společné tvoření fakt svědčí, vyloženě nabíjí, zvlášť, když vidím ty nadšené tváře a šikovné ruce ) jsem večer sedla k přáníčku a za chvíli bylo hotové. Tak doufám, že ho nebudu předělávat, přece jen nejsem na přáníčka vyloženě expert ;-)Děkuji za nakouknutí :-)

Vánoční anděl

14. listopadu 2012 v 0:39 VÁNOCE
Zítra ( vlastně už dnes :-O ) jedu do Berouna na kurzík. Čeká mě asi 8 žen a jsem na ně moc zvědavá. Čeká mě Markétka, na tu jsem zvědavá nejvíc. Známe se z písmenek , poznáme se osobně ;-)

Budeme tvořit mini album a protože už se blíží Vánoce ( už za 40 dní! , to uteče…) , může to být i vánoční dárek…a nebo ne, to se uvidí. Já už jsem vánočně naladěná…Včera při práci jsem si pouštěla film Vánoční anděl a měla jsem velikou chuť být taky vánočním andělem ;-)

Nachystala jsem si tedy pro mé neznámé do Berouna malinké dárečky. Typ na krabičku jsem našla už před časem na internetu, je velmi jednoduchá. Uvnitř krabičky je malé sladké a hravé překvapení. A když jsem si ty malé krabičky poskládala do velké krabičky od Lady Boxu , vypadalo to jako veliká bonboniéra.

Tak vyspinkat a ráno tradá, směr Beroun :-)


Návod na krabičku najdete TADY .
Může se někdy hodit ;-). Je to fakt rychlé pokud použijete jen vzorovaný papír, a nebo můžete i zdobit, polepovat, embossovat, kreslit...podle toho, kolik máte času.

Děkuji za nakouknutí...a ...dobrou noc.

Penne nejsou jen těstoviny

13. listopadu 2012 v 10:21 STRÁNKY

Tahle stránka patří i do říjnového projektu, jehož zadáním bylo použít jen papíry z kolekce BG - Basic Grey. Jak si nepotrpím na značky ničeho, tak ani papírů, takže jsem si musela otevřít web BG a koukat, co tam mají a má-li to já. Nakonec se zadařilo a BG bylo použito a zachováno. Ten šedý podkladový papír se mi zvláště líbí a ještě mám dva! :-)
Vesnička Penne na fotce je nazapomenutelná, nejen svým názvem vzbuzujícím chuť na italské těstoviny, ale i touto překrásnou zříceninou hradu, která monstrózně čněla k nebi ze všech stran. To se přece nedá nevyfotit :-)

Děkuji vám za nakouknutí a byť to dnes nevypadá - u nás je nádherný zlatý podzimní den - Vánoce už budou za 41 dní!
A ZÍTRA SE UVIDÍME V BEROUNĚ???

Děravá přáníčka

9. listopadu 2012 v 20:43 VÁNOCE
Já vím, že ta blýskavá, embossovaná, zlatá, stříbrná…ta jsou prostě atraktivní, nápadná, okatá a asi nejvíc půjdou. Ale já ráda zkouším i něco jiného, takže tohle je pokus o přáníčka s "dírou" a emboss je uvnitř ;-). A ještě pár visačkových, visačky mám prostě ráda. A co se neprodá, holky, budu vám posílat ;-)
PS. dneska jsem měla pro změnu zase jablíčkový den, tedy spíš jen chvilku, pátek je náročnější a to moc času nemám…a teď pádím na rodinný večírek a zítra nás čeká další , jupí .Děkuji, že jste tady byli, jste a snad i budete...:-) Vydařený víkend .

Baňky, koule, ozdoby...

9. listopadu 2012 v 1:19 VÁNOCE
Pokračuju v přáníčkování. Baví mě. Jediné, co mě nebaví, je ten binec kolem. Při tvoření přáníček se prostě nedá udržet pořádek, proto nedělám obvykle jen jedno , ale vždy několik najednou. Na jedno přání se vytahuje "krámů" víc než na stránku. Na vánočních přáních si užívám hodně embossování, které na stránce použiju jen opravdu málokdy.
Tak mám vytahaná razítka, inkousty, prášky, horkovzdušnou pistoli…, a k tomu papíry, stuhy, kytky, svorky, knoflíky, provázky, raznice, lepidla, oboustranky, řezačku, nůžky… prostě plný stůl . Můj pracovní čas na tvoření teď začíná v pět odpoledne, kdy už mám splněné závazky a povinnosti a končí o půlnoci i déle. Snažím se po sobě uklízet, ale má to cenu, když zítra to rozkramařím zase ? :-)

Tohle razítko se Ketě moc povedlo. Miluju ho. Je nádherné jen natisknuté , ale i embossované. Užívám si ho :-) ( a ještě budu! )

Protože nemám BS ( a kvůli pár vánočních přání fakt nemá cenu si ho pořizovat a jinak bych ho nevyužila ) , použila jsem embossované bílé čtvrtky, které jsem si před časem koupila v Landshutu. Používala jsem je na svatební stránky . Koule jsem embossovala zlatě, červeně se třpytkami a stříbrně. Dozdobovala kamínky.

Ty koule jsou samy o sobě tak krásné, že nepotřebují ani moc zdobit.

Zkusila jsem koule naembossovat na notový papír...Na podklad přání jsem natiskla stále dokola moje nejoblíbenější a nejstarší Ketino razítko s nápisem Veselé Vánoce. ( to není z nové kolekce )

Tahle fialovo - bílo - stříbrná přání mám ráda. ( Hani, moc děkuji za fialový embossovací prášek. Asi bych si ho nekoupila , jako že, co s ním, ale tady se mi fakt líbí a k Vánocům se fialová hodí ).

Ale ani zlato- zelená nejsou marná. Bílý embossovaný podklad ( vlevo ) mám z našeho "točení klikou" u Dáši v Žatci. Hodil se, i když není vánoční.

Děkuji za nahlédnutí a vězte, že už máme do Vánoc "jenom" 45 dní :-)Cestovatelské poděkování

8. listopadu 2012 v 16:24 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Mám kamaráda, souseda, který není cestovatel povoláním, ale duší. Já jsem zase duší sběratelka :-). Vždycky jsem něco sbírala. Ubrousky, pohlednice, obaly od čokolád, taky obaly od pomerančů ( kdo si pamatuje - pomeranče bývaly kdysi balené jednotlivě - ty španělské ! - v jemných papírcích a když se pěkně nehtem vyhladil, byl to nádherný obrázek. Dodnes mám před očima ty tanečnice flamenka… ).

Všechny sbírky vzal čas. V dospělosti, po revoluci, když se konečně mohlo cestovat po celém světě, nastalo sbírání balených cukrů. Ty první mám, jak jinak, z Paříže, od Eiffelky. Od té doby pijeme kafe hořké ;-). Moje cukrová sbírka je veliká, myslím, že stále jedna z největších v ČR ( bývala největší, svého času ;-), když jsem ještě byla pilná a zapálená ) . Jenže pak jsem před 5 lety objevila scrapbook a cukry šly k ledu. Jsem sběratelka vlažná a tak říkajíc v ústraní. Třeba přijde ještě cukrový čas, ale zatím scrapbook válcuje veškeré moje aktivity, krom golfu, abych měla taky nějaký pohyb a neplatilo úsloví, že co scrapařka, to velký zadek :-) ( jsem toho zářným příkladem )

Zpět ke kamarádovi. Brzy po revoluci byl vyslán, tehdy to tak probíhalo - akce: jedeme se učit do ciziny ! - do veliké Ameriky. Potkala jsem ho s kufrem a prohodila: tak mi dovez nějaký cukříky. Přivezl jich kilo ! Prý zbláznil všechny kolegy …a chudáci Amíci si mysleli, jakou že to máme u nás ještě bídu, když si ti Češi schovávají všechny cukry do kapes.
Kamarád má pořád svoje vysoké občanské povolání a pořád hodně cestuje. Je to dobrodruh. Nejezdí jen tak někam, k jeho zářezům patří Kajmanské ostrovy, Tahiti, Bora Bora, Haway, Afrika od severu k jihu a i napříč , Peru, Bolívie, Chille, Thajsko… zdolává hory, potápí se v mořích, prolézá pralesy…Takže si dovedete představit, jaké poklady díky němu vlastním. Nikdy na mě nezapomene!
Děkuji vždycky, děkuji mnohokrát a děkuji hodně. Včera po další várce cukrů nalezené ve schránce mě napadlo, že poděkuji, jak to umím nejlíp :-)Děkuji i vám za opětovnou návštěvu a za všechny vaše milé komentáře :-)

První vánoční přáníčka

7. listopadu 2012 v 19:18 VÁNOCE
Už je to doba, co mám nová Ketina vánoční razítka, ale ještě nenastal čas je vyzkoušet. Až v pondělí.
Na ten jsem měla naplánovanou cestu do Prahy na autogramiádu Jana Šmída při příležitosti vydání jeho Obrázků z Bretaně podruhé s obrázky od Adolfa Borna. Poklad! Už jsem na takové autogramiádě byla jednou a byla jsem nadšená. Miluju Šmídovi knížky o Francii, jeho TV pořady, i rozhlasové reportáže, miluju jeho povídání. Bohužel, já chci něco, ale … prostě mi není dopřáno. To, že můj muž tentokrát do Prahy nepojede mi řekl dost pozdě, ale při vší snaze bych ještě autobus do Prahy stihla, avšak domů bych musela jet nočním vlakem…a to se mi opravdu nechtělo. Takže nic. Tím pádem mám volný den, bez hlídání, nerušený ( neb je navařeno ) a můžu tedy klidně zasednout k přáníčkům a jet až se za mnou bude kouřit . Tak jo, jdu na to. Vytahuju razítka, embossovací prášky, papíry, stužky…a ztrácím se ve tvoření... Chtěla jsem jít brzy do postele a dočíst knihu o Toskánsku, ale nevyšlo to. Zato mám 20 přáníček ;-).


K jablíčkovému přáníčku mi bylo inspirací kdysi objevené přání na HeroArts , jen jsem stále neměla tu jablíčkovou raznici. Asi nezůstane jen u jednoho, jablíčka jsou přeci tak milá a k Vánocům se krásně hodí .

Děkuji vám za návštěvu a vězte, že do Vánoc je to 47 dní :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA