Prosinec 2012

Z kreativního veletrhu podruhé

2. prosince 2012 v 17:27 PELE-MELE
Abych pravdu řekla a prosím, nekamenujte mě, veletrh byl asi dosti silné slovo. Jak říkala Haňule, byl takový "plešatý". Možná jsem měla veliké představy ( spoustu stánků, spoustu zboží, ukázky technik, novinky...) a ty nebyly naplněny. To, co jsem opravdu potřebovala, jsem si nekoupila ( speciální lepidlo - takže si ho budu muset objednat stejně přes net a zaplatit poštovné ) a nic nového nepoznala. Já vím, je to teprve druhý veletrh, tedy první krůčky... a mouchy je třeba vychytat, ale když jsem vloni viděla ten obrovský zájem o prodejní výstavu Fleru, očekávala jsem něco podobného. Když už je veletrh v takových velkých prostorách, proč se nespojil právě s Flerem ? Vystavující si vesměs stěžovali, že nechodilo moc lidí, no opravdu se mi nezdálo přeplněno. Byla to škoda, neb si myslím, že propagace byla, počasí nahrávalo výletu do Prahy ( žádná mlha, mráz, sníh ) , ale proč tedy tvořilky a tvořilové nechodili, to nevím. Možná vysoké vstupné? Byť jsme měli padesátikorunové slevenky, přesto jsme zaplatili stovku za vstup...a v přepočtu je to kus materiálu, papíry, nebo sada razítek...Bylo vstupné odrazující? Možná jsem si nevšimla, ale mně chyběl třeba letošní hit, washi pásky, levné stuhy, krajky, rámečky na shadow boxy, scrapbookové papíry ( bylo jich jen málo, protože tu nebyl žádný specializovaný scrapbookový obchod ) , protože ty se po netu nekupují zrovna nejlíp, ty je třeba vidět naživo, barvy , vzory... A pak mi chybělo hodně ukázek... alba, stránky, shadow boxy, art journaly... ( ale i jiné věci z jiných kreativních oborů ), protože co oči vidí, po tom srdce touží...a navíc když by to tam všechno nějaký zdatný "okecávač" propagoval ;-)...
Cestou domů jsem myslela na to, že kdyby tam byla Aktijka se svým obchodem, nebo Didy se svým krámkem...a my kdybychom se dovedly smluvit a předvádět scrapbook ( nejen točit klikou BS ) ...viděla jsem Helge, jak kouzlí se svými barvičkami, Milušku Voborníkovou jak dělá vintage objekty, Vonverku s přáníčky, Ketina razítka v akci...Prostě víc scrapbooku :-)) ... PS. A nejlepší ze všech vystavujících, aktivních a pozitivních byla IRISKA :-)

No, tak to jsem si povzechla...a teď, co jsem si přece jen koupila :-) a co mi scrapbookový Ježíšek donesl....


U Aladine se mi líbilo, razítek měli hodně a všechny slečny byly milé a ochotné. Neodolala jsem a po Haňulině referenci, že to dlouhé razítko je výborné ( měla jsem z té délky trochu strach ) si ho koupila.
Sadu malých papírů jsme si koupily s Haňulí a Kamčou na tři díly, jen jako doplněk někam na stránky. A slon? Ten nemá se scrapbookem nic společného, jen se mi líbil ( u Hanky...a jak říkám: příklady táhnou ;-) ) , zavěsím ho na řemínek a mám parádu za pajcku :-)


Víc než veletrh pro mě znamenalo naše setkání, kvůli tomu bych jela do Prahy tak jako tak. Smíchem jsme si prodloužily život ;-) a udělaly si spoustu radosti. Všechny dárečky jsou milé a od srdce.

Když se všichny rozloučily a odešly, zůstaly jsme jen s Kamčou a huply se ještě pokochat knížkami do Luxoru. Tam bylo narváno! Koupila bych jich...ale statečně jsem odolávala, což zase takové hrdinství nebylo, když v peněžence pár korun...no ale karta byla ;-) Nicméně tomuhle jsem neodolala . Rodinná kronika pro tvořivé děti alá scrapbook.


... pár ukázek...
Cena 199 korun.


Už se těším, až s Matýskem začneme.

Vám děkuji za návštěvu :-) a přeji pohodu prvního adventního nedělního večera a já běžím do divadla :-)

Kreativní výlet do Prahy aneb mini sraz nejzapálenějších scrapařek

2. prosince 2012 v 1:15 KURZY A SETKÁNÍ
Obvykle nevstávám před sedmou hodinou, zvláště ne v sobotu. Oba budíky, ten stolní i ten v mobilu, zazvonily současně ( pro jistotu dva ) v šest třicet. Vyskakuju čiperně, rychlá ranní káva nekáva, koupelna, skříň, moc jsem neřešila co na sebe, venku zimec, svetr a bundu a jedééém. Směr Praha. Cestou zjišťuji, že slevenka, kvůli které jsem si asi po sto letech koupila Praktickou ženu, zůstala na stole. Ještě, že mě Haňule jistí a měla i pro mě vytištěný slevový kupón. Nejsem ortodoxní slevovač, ale padesát korun je padesát korun, to jsou dva krásné papíry, nebo jedno razítko, nebo dva pytlíčky korálků...a to se počítá.
Praha je prozářená sluncem. V půl desáté, čekajíc davy, jsem na místě skoro současně s Haňulí. Hrneme se do výstavního pavilonu, ale jsme vykázány, že je výstava až od deseti hodin. Počkáme. Davy se nějak nekonají a ne, že by mi to vadilo.
Patříme mezi první návštěvníky, všude je volno a prázdno, takže máme spoustu času na prohlížení a přemýšlení, jestli to razítko opravdu tak nutně a nezbytně potřebuji... První kolo proběhlo celkem dobře, dvě razítka, dva sáčky korálků. Setkání s Kamčou a Iriskou ( ta ženská je snad naklonovaná, je všude. Nespí, maká, organizuje, sepisuje, tvoří, prodává...) Hlásí se Isobelka s Mončou. První focení u stromečku a vykulení procházející. Škoda, že nemáme transparent :-)) Milujeme scrapbook :-)
Jdeme do druhého kola. Potkáváme stále stejné lidi. Potkávám se , hurá, se kolegyňkou scrapařkou Hankou, se kterou se znám jen po písmenkách. Potkávám se s další kolegyňkou Hankou, se kterou se znám nejen po písmenkách , ale i osobně z kurzíku v Berouně ( skoro to vypadá, že co Hanka, to scrapařka ;-) ) Jsem moc ráda, že je vidím, že se můžeme pozdravit a sdělit si zážitky.
Kolem poledne přichází hlad...a výborná káva a dortík . Okupujeme Irisku u její Dárkyády , přichází Tomda a nastává další velké focení :-).
Ve dvě hodiny odjíždíme do krásné pizzerie na Smíchově ( proto tam, že jsem vyhrála poukázku na konzumaci a mohu tak pozvat svoje kamarádky na drink ) Corte di Angelo a pokračujeme v zábavě, povídání o dětech, psech a mužích, práci, scrapu, filmech, knížkách, scrapu, dietách...prostě babské řeči :-)). Kolem šesté se rozcházíme, vysmáté, uvolněné, nadšené a já šťastná...byl to úžasný den.
Mám sraz s mužem a jdeme spolu do kina, což je ještě bonus k báječně prožitému dni. Cestou domů nespím ( jako obvykle ukolébaná v autě ), po nabušeném dni nemůžu ani oko zamhouřit.
Děkuji, kamarádky moje, že jste přišly, a že jsme začaly tak krásně letošní Advent.


Volno, prázdno...nečekané, nezvyklé...


stále volno


první setkání...a nadšení :-)


Kdo to je? No přece scrapařky!


To jsem nemohla neuveřejnit...Velká sranda a velké tajemství: Gabreta má rohy! :-O ( anděl s ďáblem v těle ;-) )


Isa byla velmi pohublá! a šťastná :-) slušelo jí to , samozřejmě s nezbytným mobilem na uchu :-))


Bavily jsme se :-DDDD


...a jedly, pily, hodovaly...:-)

Děkuji, že jste nahlédli...PŘEJI VŠEM KRÁSNÝ, KLIDNÝ A POHODOVÝ ADVENT, TAKOVÝ, JAKÝ MÁ BÝT, PLNÝ RADOSTI A ŠTĚSTÍ Z TĚŠENÍ SE, ZE SETKÁVÁNÍ, RADOSTNÝCH PŘÍPRAV...NENECHTE SI HO NIČÍM A NIKÝM POKAZIT.

Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA