Třináct dní do vánoc!

11. prosince 2012 v 23:51 |  VÁNOCE
Čas letí jako spřežení, jak se zpívá v nějaké písničce. Já jsem přehrála už několikrát dokola všechny koledy co doma máme a dokonce mám i půlku chystaného cukroví upečeno ( no borcům typu Isobelka se nevyrovnám, ale vzhledem k tomu, že to u nás doma nikdo moc nejí, jsem se překonala! ;-) ) V podstatě i dárky už jsou na hromadě, jen je zabalit. Zbývají mi ještě dva dodělat a bude hotovo. Příští týden už to bude úplně klídek , už se budu jen ladit a těšit :-))


Páteční večer byl laděný španělsky, a bylo pěkné teplo :-). Ohnivé víno, chutné šunky, vášnivé tance...a dokonce i tradiční Silvestr proběhl, s pojídáním dvanácti rozinek pro štěstí. Byla i tombola a my vyhráli pravý španělský "turecký" med :-D


V sobotu jsme vstávali do velmi mrazivého dne a jeli do Prahy. Prošli jsme si trhem na Staromáku a pozvali pak synka na obědovečeři :-) do Haňulí mi doporučené italské restaurace Alforno a byl to ve všech směrech zážitek. Už dlouho jsem nezažila tak příjemnou obsluhu, milou, vstřícnou, usměvavou, upovídanou :-), prostě báječnou. O jídle ani nemluvě.
A večer jsem dostala první vánoční dárek, ale neb se konal před Vánoci, pod stromečkem bych z lístků asi takovou radost neměla ;-) . Muzikál byl bezvadný, Ivana Chýlková je hvězda!


Druhou adventní neděli jsem strávila v muzeu předváděním výroby přáníček a děti i dospělí si je mohli s mojí pomocí sami vyrobit. Jak to dopadlo? Hmmm, špatně. Lidi prošli kolem a řekli, jé, to jsou krásná přáníčka...a byli pryč. Vyrábět se jim nechtělo se slovy, že nemají čas...a nebo že stejně přáníčka neposílají :-(. Takže podobně vypadá i prodej :-( V muzeu bylo za celý den asi šedesát lidí, vesměs starších, kteří přišli na výstavu betlémů, jejíž součástí je i malý vánoční trh a každou neděli nějaké ukázky - teď právě ta přáníčka , ozdobné skládání ubrousků, paličkování a výroba panenek ze šustí. Přáníčko si se mnou vyrobila jedna holčička a to bylo vše. Jediné pozitivum: seznámila jsem se s novou scrapařskou dušičkou Ivonou, která byla už v Liberci, ale tam jsem zase nebyla já. Negativum - krom výše popsaných: byla tam dost zima, takže jsem nastydla a teď tu smrkám a frkám :-(
Zážitek z večera byl film Městečko Pleasantville, který mě zaujal černo-bílou barevností, ale i tématem . Po dlouhé době jsem seděla u televize :-O


V neděli jsem si zadělala těsta a v pondělí večer se pustila do pečení. Už se necítím trapně, že nemám upečeno nic, už mám alespoň něco :-) . Začíná padat sníh. Pouštím si koledy a odpadám v půl druhé s bolavými zády rovnou do postele . V úterý ráno se probouzím do bílé pohádky...

Děkuji za vaši návštěvu :-)

 


Komentáře

1 Milena Milena | 12. prosince 2012 v 7:03 | Reagovat

Hani, zápisky máš opět parádní, nádherně vyzdobené a předvánoční čas si krásně užíváš. Já pracuji do 18.12. a pak 12 nádherných volných dnů. Už se nemůžu dočkat. :-)
Moc děkuji za náááádherné přáníčko. Je to moje letošní první...mám z něho velikánskou radost.

2 Screbla Screbla | 12. prosince 2012 v 9:16 | Reagovat

Hani zase krásné, četla jsem už v noci v tel. :-))
Mně to s tím prodejem taky mrzí. Ale ne kvůli penězům, ale že se lidé stávají takový neosobní, pošlou 100x zkopírovanou sms, koupí kosmetický balíček v drogerii, cigarety v trafice a jsou rádi, že mají vyřešeno :-((
Ještě že máme tuhle naši partu a já se stále raduji z těch malých dárečků a krásných přáníček !!
Hezký den, my razíme k doktorovi, dohnaly nás bacily :-((

3 Tulaška Tulaška | 12. prosince 2012 v 11:26 | Reagovat

Hani, je mi moc líto, že nebyl zájem o tvoření v muzeu. Já sama jsem vedla pět let v bezprahovém zařízení výtvarku pro děti a vím, že jsou z tvoření nadšené. Takže je to na rodičích, jestli je přivedou, jestli jim to připadá důležité. Je to tak úděsně krátkozraké - "my přání neposíláme"- vždyť přání může být i dárkem! Lepší než "dítětem" koupený šampón pro babičku. Ten osobní rozměr podílení se na dárku už teď mnoha rodinám chybí.
Obdivuju doodl stránku:-)Dočetla jsem se, že v Anglii mají 8.února "National doodl day", což mě nadchlo:-) Co ho udělat i u nás? (Přiznávám se, že já jsem ještě nedoodlila, kromě ve škole:-)

4 BARTA BARTA | 12. prosince 2012 v 12:00 | Reagovat

Hanko, stránečky jsou krásné, doodling je moc hezký, musím taky někdy vyzkoušet. :-) Také děkuji za přáničko, je nádherné a taky letos moje první.

5 Alcabarca Alcabarca | E-mail | 12. prosince 2012 v 12:24 | Reagovat

Paní Hanko nejste Vy nějaká naklonovaná, já vždy žasnu, co Vy všechno stíháte. Já to fakt nechápu, paráda !!! Z Vás přímo čiší poklidná vánoční atmosféra.

6 fidula fidula | E-mail | 12. prosince 2012 v 13:46 | Reagovat

Stránky máš všechny opravdu nádherné. Tak si při jejich pravidelném prohlížení říkám, kolik lidí by asi mělo 30 dní před vánocemi tolik kulturních akcí a zážitků a kolik by tam mělo - prala jsem, vařila, uklízela, myla okna, pekla... No, jak se zpívá v jedné písničce - jaký si do uděláš, takový to máš... :-) I já mám jeden předvánoční traumatizující zážitek. Byla jsem na vánočních trzích, pila svařák, poslouchala koledy a koukala na tu krásu kolem a dalo mi hodně práce nenechat se rozhodit hádajícími se manžely, řvoucími dětmi a jejich vynervovanými maminky. Říkala jsem si, kolik je kolem nervozity, křiku a zloby. A pak jsem šla na výstavu vánočních ozdob v prostorách hradu. Byla to nádhera. Ozdoby mého dětství, dětství mých rodičů, babiček, možná i prababiček. A když jsem vycházela naprosto okouzlená ven, na schodech tahalo dítě maminku, aby šla dovnitř a maminka se na něj zle utrhla "co tam" a ještě ho seřvala, jestli v životě neviděl vánoční ozdobu!!! Tak z těhle dětí pravděpodobně vyrostou chroničtí přeposílači vánočních SMS veršovánek. :-(
Jinak i já moc děkuji za krásné přáníčko. Mám to nejkrásnější jablíčkové přáníčko, které jsi letos udělala! :-D

7 Gabreta Gabreta | E-mail | 12. prosince 2012 v 14:53 | Reagovat

Moje milé, děkuji vám všem za hezké komentáře, vždycky mě potěší.
Mili, to uteče a pak to parádní volno si užiješ jak se patří. Přeju ti hlavně pohodu a radostné těšení.
Markétko, tak se brzy uzdravte, já toho bacila Cecila vyháním horkým zázvorovým čajem a slovy: já se nedám! ;-)
Maruško, to je bezvadná zpráva, to se ví, že si Národní doodlingový den uděláme :-)) vlastně už to bude Mezinárodní .
Zlatuško, jsem ráda, že jsem byla první :-)
Alenko, ty stresy mám už za sebou, pokročilejší věk přináší uklidnění :-)) a uvědomění si toho, že co je dnes už nemusí být zítra a tak je třeba si užívat každý den a naplno :-)
Jani, ano, i takové "příběhy" vidím kolem sebe :-( , ale na druhou stranu jsem v muzeu měla zážitek s úžasnou čtyřletou holčičkou a její maminkou, bylo vidět, jak moc se jí věnuje a jak ji hezky vede ke všemmu pěknému. Byla moc šikovná, krásně mluvila a tvořila, prostě radost. Jsem moc ráda, že se ti přáníčko líbí :-).PS. Letos budu dělat retro stromeček, už jsem si přinesla od rodičů zbytky ozdob z našeho dětství.

8 Peslik Peslik | Web | 12. prosince 2012 v 15:16 | Reagovat

Hani, děkuji za pošťáka, který mě včera moc mile potěšil :-) a co jinak napsat k lidem na jaké koliv akci, kde se dělají ruční práce? Asi ani nic, já se s takovým jednáním potkávám na každém kroku. Přání jsou pěkná,ale oni raději posílají smsku nebo vůbec nic. Jo kdyby bylo zdarma tak si je vezme každý.

9 Hanule Hanule | 12. prosince 2012 v 15:57 | Reagovat

Hani všechno je to nádhera, já si můžu pouze zpívat nestíhám, nestačím... Držím palce, ať ti tvůj klidný příští týden vyjde :-) a já si snad máknu a všechno nakonec stihnu, tak aby bylo v pondělí v poště :-)

10 Mirča Mirča | 12. prosince 2012 v 17:35 | Reagovat

Hani,díky...moc si toho vážím.

11 Ilonak2 Ilonak2 | 12. prosince 2012 v 18:24 | Reagovat

Haničko, moc pěkný zápisníček máš!!!
Zážitek z muzea je smutný, ale nenech se tím zmalomyslnět, máš nás!

12 Ola Ola | 13. prosince 2012 v 8:18 | Reagovat

Jé, Alforno, tam byl nedávno Justin a byl nadšený! Tak to je náhoda :) Přáníčka máš krásná a nekazí se, takže příští rok jako když je najdeš :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA