Leden 2013

Album za dva dny - 3.

6. ledna 2013 v 0:46 ALBA
A to je poslední část. Je to album tak akorát, není to "tlusťoch" a hlavně, fotky v kapsách můžou dětské ručičky upatlávat jak chtějí a nic se jim nestane. Konec konců i při dospělém prohlížení se nemusím strachovat, že se stránky upatlají od chlebíčků či jiných dobrot, o čemž jsem se včera přesvědčila. A kupodivu, úspěch. A představte si, vánoční dárek ( Family ) už visí! Tak to je úspěch největší ;-)
A nakonec ještě titulka, vrchní strana desek pořadače. Je to docela normální, obyčejný, plastový pořadač s čtyřkroužkovým mechanismem. A titulka přilepená na plast oboustrankou drží bez problémů.


Kam to šlo a hodilo se, jsem nacpala Ketina razítka. Na titulku se jich hodilo dost :-)) Na nadpis jsem použila už docházející velká samolepková písmena, která jsem si kdysi koupila na scrapbook.cz ve výprodeji. Na to, jak jsou veliká , jsem si říkala, že je moc nepoužiju, a ejhle, často a vždycky vypadala efektně. Škoda, že už mi docházejí :-( . Jinak jistě poznáváte moje oblíbené papíry Simple Stories a jedno z mých oblíbených razítek s ptáčky - to jsem zase vyhrála v nějaké soutěži pořádané Aktijkou ještě na scrapbook.cz. Ty ptáčky mám moc ráda a často je používám, ačkoliv mám razítek na výběr spousty.

Děkuji vám za nahlédnutí a přeji pěknou a vzhledem k počasí i tvořivou neděli :-)Album za dva dny - 2.

5. ledna 2013 v 1:10 ALBA
Pokračuji s další dávkou. Dnes jdu na oslavičku maminčiných narozenin, tak se budu chlubit. Už mám i titulku, ale nevyfocenou. Ráno i brzy odpoledne je tma jako v pytli...U nás leje, tak vám přeji hezčí víkend:-)
Děkuji za váš čas :-)

Album za dva dny - Best Of 2012

4. ledna 2013 v 12:05 ALBA
Vždycky jsem hodně fotila, ale díky malému foťáčku, který tahám všude s sebou ( v kabelce, v batohu, v bagu na golfu...) fotím stále a všude, souvent et aimer :-) Všichni kolem mne už si zvykli a někteří se dokonce naučili i pózovat, zvláště mrňatům už foťák vůbec nevadí. Mám tedy spousty a spousty fotek, ale co pak s nimi? Jsou v PC a čas od času udělám výběr a nechám je vyvolat na papír. Pak mám spousty fotek v krabici a dělat alba opravdu scrapbookově nestíhám. Ano, je to časově náročné. Jenže když mě baví ty zdobené stránky, neumím udělat stránku s jedním proužkem papíru, to je prostě pro mě "málo scrapbookové" :-).
Občas si prohlížím i zahraniční webové stránky a i když nejsem jazykově zdatná, přesto jsem vykoukala jakýsi celoroční projekt, kdy se ovšem nedělají stránky tak jak jsem zvyklá, ale fotky se opravdu dávají do starých dobrých plastových alb, jen se sem tam zdobí a do "chlívečku" na fotku se nedá fotka , ale jen barevný papír, který sám je ozdobou, nebo text.

Podobně vypadá nová a oblíbená věc, kterou zavedla firma Simple Stories a mnozí jistě znáte jejich program SN@P


Líbí se mi moc. Je to rychlovka právě pro ty účely zpracovat si jednoduše hromady fotek. Ale...na druhou stranu se pupínkuju, když se mi všechno předkládá už hotové, předžvýkané, jen brát a lepit, vlastně ani moc nemyslet...Líbí, chápu, rozumím, ale já to tak nechci, navíc samozřejmě to, že to pro mě už někdo "předžvýkal" musím zaplatit. A znáte mě, jsem šetrná a ušetřený peníz dám radši za krásné razítko ;-).
Když jsem si prohlížela tohle video, napadlo mě, že vlastně proč bych kupovala drahé "speciální" fólie, když si takové o polovinu levnější koupím v papírnictví. A4 se čtyřmi okýnky za 7 korun. A zbytků barevných papírů mám spousty a některým těm od Simple Stories jsem taky neodolala ;-)

Nápad na album za rok 2012 mi ležel na stole celé Vánoce, ale neměla jsem spěch, je to moje album... a vlastně ani čas, byla jsem s rodinou a užívala si každou chvíli s nimi. Sotva všichni odjeli a odešli zase do práce, sedla jsem ke stolu a lepila od rána do večera...a za dva dny bylo album hotové. Zatím je v provizorním šanonu, ještě musím udělat titulku a prostě domazlit. A pak se pustím do dalšího, našeho rodinného, tohle je vnoučecí. Jde to a na mně je to dost velká rychlovka :-)


Tak tady je první třetina. Fotila jsem to schválně ve fóliích. Zpočátku jsem se snažila opravdu o maximální jednoduchost a kdybych svůj záměr dodržela, asi by mi šla práce rychleji. Ale jak jsem se rozjížděla, začala jsem jednotlivé malé stránečky ( 10 x 15 cm ) víc zdobit :-). Moc mě to bavilo, miluju takovéhle malé formáty. Tady je vtip v tom, že to není klasická A4, ale 4 malé stránečky , které dohromady tvoří celek. Takže jsem se snažila o jakousi propojenost. Není to "opičení" po SN@P, nakonec z toho vzniklo úplně něco jiného, jen ty fólie s kapsami jsou jako základ.

Děkuji vám za nahlédnutí a dodám ještě další dávky ( dvě ) "fóliovníku". Hezký den všem :-)
Challenge - prosinec 2012

3. ledna 2013 v 11:02 SOUTĚŽE
Vloni jsem challenge i diktáty na scrapbook.cz v posledních měsích vynechávala, nějak mě netáhly. Dodělala jsem jen všechny projektové stránky, protože podmínky mě bavily. Letos chystáme s děvčaty ( KaFiGaIl ) trochu nový systém "hry", tak doufám, že se život na našem domovském webu, v našem domovském "klubu", trochu zpestří a hlavně nabere rychlost a hravost, prostě bude tam živěji než dosud.
Prosincovou challenge jsem udělala na poslední chvíli, hlavně proto, že Fidula psala, že má jen dvě stránky, tak aby to opravdu nedopadlo smutně :-(. Naštěstí, jak to bývá, se jich na poslední chvíli sešlo víc a tak se pak "bojovalo" v sedmi. Že dostanu diplom za druhé místo mě moc těší ( první jsem ani nechtěla, to jsou starosti navíc - zadávat téma a dělat diplomy ;-) ) , protože diplom od Fiduly ještě nemám a umí je nádherné.


Podkladový papír je ubrousek. Moc se mi líbil vzorem, měli jsme je u štědrovečerního stolu. Jeden jsem si schovala na "někdy", a ejhle, hned se hodil ;-). Jinak je to jen pár zbytků ( Simple Stories, moje současně nejoblíbenější papíry ) .
Zimních fotek mám nedostatek, takže téma: Ladovská zima jsem původně taky chtěla vynechat. Pak jsem našla tyhle, z první porevoluční zimy. Na tom demonstruju stáří fotek, ale na druhou stranu jsem pyšná, že ta zima nebyla šedivě smutná, ale jarně veselá , i díky vlastnoručně ušité barevné kombinézce mého dítěte :-). Sněhu, jak vidno, moc nebylo, ale užili jsme si každý kousek .

Děkuji vám za návštěvu a přeji hezký zimní den, veselý, i když za okny to vesele nevypadá, prší :-(


Jak na nový rok...

1. ledna 2013 v 14:33 STRÁNKY
...tak po celý rok :-).
Takže po novoroční čočce k obědu a před novoroční procházkou zakončenou ohňostrojem a rodičovskou návštěvou jsem se rychle vrhla na stránku. Fotečka mi tu leží už týden. Když jsem hledala zimní fotky na challenge, vypadla na mě i tahle z počátků lyžování mého prostředního synka. Teď, po třicítce, se k lyžování vrací, takže mě ta fotka pobavila a hned mu stránku posílám do mejlu , aby měl motivaci :-). Nikdy není pozdě na to začít, natož pokračovat v již načatém ;-).


Děkuji, že nahlížíte a přeji krásný první letošní den :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA