Doodling day

8. února 2013 v 10:24 |  SOUTĚŽE
Dnes je pátek 8.února. U nás je trochu bílo, trochu mrazivo, ale k mému velkému překvapení, sedíc u počítače, zaslechla jsem píp, píp,pipíp…To zní jako zpěv ptáka! Opravdu! Seděl na střeše protějšího domu a hlasitě si vypípával předjarní písničku.
Vloni 17.března bylo takové teplo, že jsme chodili na výletě po Praze jen v tričku. A to už bude za měsíc a maličký kousek…Takže bude, bude jaro bude , prozpěvuju si tady s ptáčkem zpěváčkem.

A my si to čekání na jaro zkrátíme malou soutěživou hrou. Na co si budeme hrát?

Myslím, že to znáte všichni. Telefonujete a vedle na papírek si kreslíte nějaké obrázky, kolečka, čárky, spirálky. Nebo sedíte ve škole, posloucháte nezáživný výklad o nesmrtelnosti chrousta a na okraj sešitu si děláte malůvky, kantora s brýlemi, chrousta s puntíkatým deštníkem, kytičky, kostičky….prostě jen si ledabyle ČMÁRÁTE!

Ano, ČMÁRÁNÍ je to, oč tu běží.

Dnes - 8.2. je totiž DEN DOODLINGU.

( což objevila Maruška Tulaška :-)) )

A doodling je v překladu, čmárání nesmyslné a bezcílné, často provozované právě při telefonování, přemýšlení si, nebo poslechu nudné prezentace.
Ovšem výzkumem bylo dokázáno, že čmáráním si při jakékoliv činnosti se ta činnost stává lépe zapamatovatelná.
Takže: Doodlingem i pro lepší mozek!

A já pro vás, v rámci oslavy dnešního doodlingového dne vyhlašuji hru - zadoodlujme si! Na jakékoliv téma, na jakýkoliv projekt, ať je to stránka, ATC kartička, vizitka, visačka, přáníčko…prostě cokoliv. Čmárejte si vesele a cíleně, a svoje krásné projekty mi pošlete do konce příštího týdne, tedy do 15.února. Všechny je tady pak pro vás vystavím a vy si vyberete, který se vám bude líbit nejvíc. Já pak jen pošlu malou odměnu ;-)

( o adresu kam posílat svoje výtvory si napište - v levém sloupci je Zpráva autorovi )

Hlavní je si pohrát, užít si zábavu a uvidíte, jak se u "důdlování " i dobře relaxuje.
PS. Ten kdo "důdluje" se jmenuje "důdler"

Spoustu doodlingových inspirací a nápadů najdete tady:

Taky už jsem si párkrát "zadůdlila " :-)
A "důdlila" jsem i na stránkách do albumu - na stránkách z Rodez.

Děkuji vám za návštěvu a přeji vám krásný víkend a veselé "důdlování". Už se moc těším na vaše hravé projekty. Oslavte si dnešní den, stejně tak jako každý jiný, protože každý den je radost :-)
 


Komentáře

1 maru maru | Web | 8. února 2013 v 10:43 | Reagovat

Haninko, nádherně důdluješ... to vše jsou mistrovská dílka a klidně bych si je zavěsila na stěnu jako umělecký kousek! To moje čmárání je fakt hooodně kubistické ... Pa a krásný mrazivý den, Maru

2 Screbla Screbla | 8. února 2013 v 11:15 | Reagovat

Hani prima nápad :-))
Naši odjedou na hory a já zůstanu jen s malou, takže na důdlení bude spousta času :-)) Už se těším a po včerejším listování v minialbůmku od Irenky mám inspirace haba děj :-))
Třeba si to jaro rychleji přikreslíme :-))

3 Ilonak2 Ilonak2 | 8. února 2013 v 13:49 | Reagovat

Na a já budu celou sobotu sama doma, protože jsem se bacila ještě nezbavila, tak se třeba taky dokopu. Doodlení mi totiž moc nejde, ale každou poradu se fakt snažím. I kolegové si všimli. :-D

4 Tomda Tomda | 8. února 2013 v 22:55 | Reagovat

Kočičky jsem tajně obdivovala jen co jsem obrázky viděla a hodně mě zajímalo, čí jsou. Děkuju, že ses "přiznala". Jsou opravdu krásné.

5 Vendy Vendy | Web | 12. února 2013 v 14:06 | Reagovat

Výborný nápad, přesto, ty obrázky dole mi nepřipadají jako výsledek bezmyšlenkovitého čmárání, jsou velmi dobře promyšlené.
Ale jsou krásné!

6 Ilonak2 Ilonak2 | 12. února 2013 v 21:45 | Reagovat

Nestíhám, nestíhám!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA