Project Life

11. února 2013 v 22:04 |  ALBA
Project Life se v zahraničí dělá jako projekt týdenní. Co týden, to jedna stránka s několika, obvykle osmi, devíti nebo deseti kapsičkami ( jsou na to speciální fólie ) . Do kapsiček se dávají fotky, nazdobené cedulky s textem, nebo bez, vše se zastrká do kapes a album jde pěkně rychle.
Takže potřebujeme originální třicítkové album ( 12 x 12 ) , do něj originální třicítkové fólie s kapsami, originální papíry, cedulky, samolepky a jiné ozdoby. A nebo...
Pomůžeme si domácími zdroji. Místo albumu šanon, místo fólií 12 x 12 fólie A4 na ukládání pohlednic a naše zbytky papírů - těch má každá scrapařka tolik, že by s nimi mohla chodit na trh :-). Spousta věcí se dá také vytisknout doma na tiskárně. Jsem pro originalitu tvůrce, to znamená, nepoddat se trhu a nemít vše stejné. Vím, je to pak opravdu rychlé...takže to nezatracuju, každý má možnost volby.
Já jsem si to zvolila takto :-), je to pracnější, déle mi to trvá, ale s výsledkem jsem spokojená a i tak je to rychlé - za týden je hotové album za celý rok , a to jsem tvoření nevěnovala všechen čas.
Nedělám stránky po týdnech, ale po měsících, ale když je v měsíci více zaznamenání hodných akcí, je stránek víc. Konečně nachází uplatnění všechny vstupenky, které si schovávám, různé vizitky z restaurací a hlavně fotky. Ty docela obyčejné, které se nescrapují po jedné na velkou stránku. A to se mně moc líbí.
O Projectu se dočte více na různých webech, strýček Google nabízí mnoho materiálu, a mnoho inspirace je i na mém oblíbeném Pinterestu .
Přeji vám , jestli do do Projektu pustíte, hodně báječných nápadů a hodně síly vydržet, ale po měsíci se to dá.


Děkuji vám za návštěvu :-)
 


Komentáře

1 Screbla Screbla | 11. února 2013 v 22:11 | Reagovat

Hani je to krásný . Mě nadchl letní deník - smash a tohle mi přijde jako taková celoroční varianta. Já jsem hrozná, nešetřivá, takže mám ty 30tkové kapsy :-)
Ale až dnes jsem konečně začala a vydůdlila si první stránku - nadpis Leden :-))

2 Gabreta Gabreta | E-mail | 11. února 2013 v 22:21 | Reagovat

Když mě ty třícítky už přijdou moc velké. Mám spoustu alb rozdělaných na třicítkové stránky, ale pomalu od nich upouštím a vrhám se na A4, je to snažší na manipulaci i na ukládání.
Jinak máš pravdu v tom, že je to taková celoroční varianta smashe, víc o fotkách. Tedy já ji tak asi mám :-)

3 Zuzana Zuzana | Web | 12. února 2013 v 0:09 | Reagovat

Hani,moc dobrý nápad. O Projektu Life jsem již také před nedávnem čirou náhodou četla na nějakém zahraničním blogu. Líbí se mi taky dělat po měsících protože týdny bych nestíhala. Mám teda třicítkové, protože kombinuji třicítkové stránky s dělenými kapsami.
Plánuji takhle i fotky z dovolených, protože je spousta fotek i těch, jak říkáš obyčejných, ale chtěla bych je mít uložené pohromadě s těmi ostatními, které scrapuji na třicítku. A do šanomu lze vložit i A4 tak z toho budu mít asi takový mišmaš.
Do měsíčního projektu jsem zapojila i mladší dceru ohledně zapisování událostí, tak jsem zvědavá jak dlouho jí to vydrží. Dnes jsme přijeli z chirurgie s nalomeným kotníkem, hned hlásila, že jí musím vyfotit s berlema.
Omlouvám se za slohové cvičení :))

4 Gabreta Gabreta | E-mail | 12. února 2013 v 0:17 | Reagovat

[3]: Děkuji, Zuzko, za komentář a slohová cvičení mám ráda :-). Hezké je na tom to, že si člověk začne uvědomovat a ukládat ( do hlavy ) spoustu událostí, které by jinak přešel jako "nicneznamenající". A v projektech je to pak fakticky uložené...a já už vím, co znamenají vzpomínky a jak lituju , že jsem mnohé věci nezaznamenala - fotkou ani písmem...a paměť slábne :-(

5 Ája Ája | 12. února 2013 v 11:01 | Reagovat

Hani, moc se mi to líbí a už se na to taky chystám. Obaly už mám a budu si to dělat ne po měsících, ale ze všech událostí, které jsme fotili.Jen nevím-ty si fotky tiskneš doma nebo to necháváš vyvolat jinde?

6 Gabreta Gabreta | 12. února 2013 v 11:29 | Reagovat

[5]: Ájo, zatím jsem brala z fotek, které jsem si na koci roku nechala zpětně za rok minulý udělat a z fotek, které už jsem měla. Letos jsem si fotky tiskla doma na normální tiskárně. Možná, že se vyplatí pro tyhle účely ta tiskárnička na fotky. Protože ale stránky nedělám po týdnech, ale po měsíci, tak myslím, že fotky nakupené za tu dobu si prostě nechám vyvolat, vždycky jich stejně bude víc než deset. Krom do alb dávám fotky i do krabice, chci mít radši fotky na papíře než v PC, nikdy nevíš, co se může stát a papír je jistota :-) Teď se zrovna chystám, že si v nich udělám pořádek ( koupila jsem si krabice v Ikea ) a nějakou jako kartotéku, abych věděla kam pro co sáhnout.

7 Ilonak2 Ilonak2 | 12. února 2013 v 12:56 | Reagovat

Hani, máš to krásné. Já jsem si založila deník, scrapbookingový, něco jako seznamy, které jste dělali, ale taky jen důležité události.
Volby i s pro nás smutným výsledkem tam mám taky. :)
Jinak musím říct, že jsi mě A4 alby inspirovala, díky.
Dceru jsem už taky zapojila do deníku. Namalovala mi ilustraci na úvod roku. Lepím tam vstupenky, fotky, píšu komentáře, nechávám místo na fotky (zatím) a píšu hlášky dětí. Protože se snažím na nic nezapomenout, začala jsem mnohem víc využívat svůj diář. Baví mě to moc a už jsem kolikrát i dohledala důležitou informaci. :-)

8 Gabreta Gabreta | 12. února 2013 v 13:07 | Reagovat

[7]:Úžasný!!! Tak přesně nějak takhle to cítím. Samozřejmě s dětmi doma je mnohem víc událostí , zážitků, akcí, radostí, srandy, trapasů... a je skvělé, když se můžou a chtějí zapojit. Jo a fotky dolepit potom, bezva nápad. Držím nám palce !!! :-)

9 Ája Ája | 13. února 2013 v 12:46 | Reagovat

Ještě dotaz ohledně velikosti fotek. Jakou velikost si necháváš vyvolat?

10 Gabreta Gabreta | 13. února 2013 v 13:04 | Reagovat

[9]: Obecně si nechávám dělat fotky 10x15  a různě je stříhám , ale pro tento případ jsou lepší 9x13, ale  taky je ořezávám. Když víš, že nějakou fotku chceš dát do kapsy jen tak, bez ozdob, prostě jen fotku, tak 10x15 je rozměr té kapsy. ( tedy dají se koupit i 9x13, ale ty nejsou tak pěkné, mají uprostřed volné  místo - to je ta, co je na obrázku navrchu, spletla jsem se při koupi :-(  )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA