Duben 2013

Žijeme scrapbookem aneb 8.scrapsraz

29. dubna 2013 v 20:33 KURZY A SETKÁNÍ
Po minulém srazu, který jsme s Isobelkou zorganizovaly, jsem se asi už po stopadesáté zařekla, že už nebudu NIC organizovat. Ale já prostě organizuju ráda :-) a fakt mě to baví. V éře e-mailů a telefonů to není nic složitého , všechno se dá zajistit, objednat a domluvit.

Místo v Praze nebo blízkém okolí jsme hledaly s Isou dlouho. Chlěly jsme, aby to bylo místo snadno přístupné pro všechny a Satalice jsou takové. Výborné na dojezd vlakem, autem i busem. Když jsem před léty ( taky hledala Prahu ;-) ) našla Erudito v Lukách u Jihlavy, bylo to naprosto geniální - na bydlení i tvoření. Léty se ukázalo se, že ano, Aktijka tam začala pořádat svoje setkání s kurzy pravidelně. Ale pro některé je to daleko...( pro mě! ;-) )

Věděla jsem a čekala, že nějaké brblání bude, ale jsem už velká holka na to, abych se tím trápila. Výtka na velikost pracovního místa je jen zdánlivá. ( Ostatně, v Liberci jsme taky brblaly a jely jsme tam stejně zase ;-) ) .
V Lukách je sice velká pracovna, takže je tam vzdušně, ale místečko na stolku taky nebylo nijak veliké , jen kolem bylo víc prostoru. Mně se naopak zdálo dobré to, že jsme v Satalicích byly blízko sebe, všechny na doslech :-), takže se mohlo povídat, dívat se sobě pod ruce, pomáhat si, radit...a myslím si, že o tom to je, víc o setkání než tolik o tvoření. Já jsem maximálně spokojená. Měla jsem pocit kamarádké sounáležitosti a to mě moc těšilo.

Ubytování v Satalicích bylo krásné a na Prahu levné, ale cenově vyšší než v Lukách, to je pravda. Proto jsme nechtěly zvyšovat náklady tím, že by se ještě platily nějaké tvořící balíčky.

Sehnala jsem sponzorku, která nám dodala zbytky barevných papírů ( kromě vzorníku papírů, které prodávají, a ukázkových vzorků ) , takže i materiál byl, jinak se pracovalo z domova dovezených zbytků. Od dalšího sponzora ( mého nejoblíbenějšího, protože manžela ;-)) jsem sehnala úžasné oranžové deštníky a nechala je potisknout, placky vyráběla jedna skvělá firma ( okoukala jsem je na golfu, dostáváme je jako cenu za vítězství v turnaji ) a pexeso, které jsem měla vymyšlené už dávno a na které mi holky poslaly fotky svých oblíbených stránek, vytvořil můj syn a nechala jsme ho jen vytisknout.
Myslím, že ranní nástup do vyzdobené pracovny byl bomba a Screbla, která je snem všech pořadatelů akcí byla úžasná - okamžitě deštník roztáhla a s nadšenými výkřiky s ním tančila nad hlavou. Měla jsem velikou radost z překvapení holek a z jejich dojetí, když v pexesu nacházely svoje stránky.


Dopoledne se tvořila stránka, odpoledne visačka, které si holky pak vylosovaly na výměnu - a na památku . Moc mě bavilo sledovat ten "šrumec", dívat se jak se tvoří, jak se všichni baví, smějí, vtipkují, jak si to užívají.

Naproti pracovně jsme nachystaly v menší místnosti dva obchůdky a scrap bar - vařily jsme kávu, čaj a pojídaly dobrůtky, které holky napekly- pizzu, slané šneky, margotku, mufiny, kremrole, bábovku, kokosový koláč....všechno bylo výborné. Mňam :-)


V obchůdcích kralovala Maruška ( scrapglamour ) a Danča ( scrap-art ). Věřím, že obchody jen kvetly, soudě podle neustálého návalu.


Holky tvořily stránky a visačky, rozmáchnout se mohly i do kroniky, kterou připravila Isobelka , ale bohužel se jich nerozmáchlo moc, tak snad přiště ;-)


Večírky - první prohlížecí, druhý už spíš jen povídací :-) se konaly v hale před pokoji do pozdních nočních hodin, ale spát můžeme doma, že, na srazu jsme jen jednou ( dvakrát ) do roka a máme si toho tolik co říct....

Jsem šťastná, že jsem viděla všechny, které jsem už dlouho neviděla, i ty, se kterými se vídám častěji, že jsem poznala nové scrapdušičky a úžasné ženy - Šárku z Lomnice ( opravdu existuje! ;-) ) Ilonku, Veverku Helu, Renču, Pupi, Lucku, Marunku a Šárku. Jen mi bylo líto, že některé se musely kvůli nemocem odhlásit, Haczka nejvíc, to bylo úplně na poslední chvíli... a potom i Šárky, kterou skolila nějaká chřipka :-( a musela odjet už v sobotu v podvečer.

V neděli dopoledne už jen tombola a první scrapženy se začaly loučit. Ještě jsme s Isou a Kamčou uklidily, zametly, vynesly odpad a pak odjela i Isa. Šla jsem se zbylou partou na společný oběd ( mně tedy v Satalicích chutnalo! ) a potom byl opravdu konec...poslední pusa na rozloučenou a tradá domů.

Takže osmý scrapsraz se vydařil a já jsem velmi spokojená.

No dobře tedy, ten desátý, jubilejní si zamlouvám, jen na ten devátý si dám pohov :-)
Doufám, že můžu zase počítat s Isobelkou, protože bez ní by to nešlo, odvedla kus práce, starala se o všechno jídlo, a neměla to lehké s tím odhlašováním a přihlašováním a přepisování tabulek..., ještě stačila i upéct , vytvořit kroniku a obsluhovat big shot. Díky Iso, jde nám to spolu krásně, jsme sehraná dvojka a bez tebe bych do toho nešla!

Tak zase příště, scrapženy, těším se. Jsem ráda, že jste :-)
Děkuji vám za návštěvu :-) a můžete se podívat na blog i k Irisce , Helge , Isobelce , Šárce , Screble , Vonverce nebo Pupi a přečíst si o srazu jejich očima.

Moje kabelka

20. dubna 2013 v 23:21 STRÁNKY
Mnohokrát už jsem napsala, že Katie je nezmar. Nebo mimozemšťan. Nebo má stroj času. Katie nás prostě nenechá zahálet. Kromě všech úkolů na scrapbook.cz nám ještě navrch v březnu přidala úkol - vytvořit stránku na téma : co nosím v kabelce. Jo, je to vtipné, ale mně vždycky tyhle stránky přišly takové nijaké, jako jen stránka pro stránku. Na co si , proboha, budu dělat stránku o svých oblíbených šatech, nebo o nových botičkách, nebo o tom, co nosím v kabelce? Nesmysl. Ale...Je mi 55. Hodně pamatuju, ale taky hodně zapomínám.Prostě na nějaké věci si ne a ne vzpomenout. Zmizely. Vybledly. Odešly. Ne, že by to, co nosím v kabelce bylo nějak závratně zajímavé, v tuhle chvíli asi ne, ale možná za pár let....nebo až tu nebudu :-)...A tak mě napadl takový projekt o sobě, o svých zájmech, oblíbených činnostech, milých lidech, i o těch oblíbených šatech, jídle, botičkách , knížkách, i o té kabelce....a první stránka tedy je právě o ní. Třeba to jednou moje potomky může zajímat. Třeba se i já v osmdesáti letech pobavím tím, co mě zajímalo v mém mládí :-)))


Děkuji vám za návštěvu a přeji hezkou neděli :-)

Shabby chic

16. dubna 2013 v 9:30 STRÁNKY
O shabby chic stylu jsem zde už kdysi psala http://scraptime.blog.cz/1104/moda-ve-scrapbooku-shabby-chic-styl. Je v podstatě to, co je mi hodně blízké a spoustu mých stránek, hlavně těch z dávnější doby, je v tomhle stylu. Ale velká zdobnost není zrovna to, co by moje kolegyňky na scrapbook.cz preferovaly, proto jsem jim vymyslela jako třetí projektový úkol právě stránku v shabby chic stylu a byla jsem zvědavá, jak se s tím poperou. Nejen, že popraly a to velmi zdařile, ale k mému velkému překvapení se jich zúčastnilo osmnáct! Všechny stránky můžete vidět zde .
Já jsem se zase po dlouhé době vyřádila se zdobeníčkem a udělala si romantickou stránku do rodinného alba. Fotka je z návštěvy Babiččina údolí a je pro mě milou vzpomínkou. Byla jsem na výletě se svojí maminkou od její práce a byť jsem byla ve druhé třídě, pamatuju si vše velmi přesně. Byl to asi velký zážitek ( no jak by ne, tolik moc na výlety jsme nejezdili ).


Děkuji vám za návštěvu a přeji krásné sluníčkové dny :-)

Podmínka č. 14

15. dubna 2013 v 16:58 STRÁNKY
Byla jsem pořád nějaká unavená a ani se mi do podmínky moc nechtělo. Jenže, vlaječkovou podmínku jsem navrhla já a tak mi bylo hloupé ji nedat ;-). Protože "přelepuji" další šanon s fotkami, tentokrát nejstaršího synka, vybrala jsem si jednu velkou hezkou fotku, že si ji nechám pro sebe a udělala tedy podmínkovou stránku. Protože mě přepadala nejen únava, ale i nějaké stesky a chmury, udělala jsem stránku veselou a netypicky barevnou. To sluníčko mi prostě chybělo, ani jsem netušila, že tolik. Ale už je tady a vlévá energii do žil, teď půjde všechno snadno :-))


Děkuji za návštěvu a ať nám sluníčko na obloze vydrží co nejdéle! ;-)

Challenge - březen

10. dubna 2013 v 12:32 SOUTĚŽE
Březnovou challenge jsem vyhlašovala na scrapbook.cz tentokrát já. Po Fidulině úžasném tématu ( Šaty dělaj člověka ) to nebylo lehké. Ale ne vždy se prostě podaří zaujmout tolik scrapařek, aby se jim všem téma líbilo a hodilo. Ale od toho je to challenge, abych se s tím trochu poprala, vymyslela to tak, abych i ve zdánlivě neužitečném a pro mě se nehodícím tématu našla to, co bych zpracovat mohla.
Protože venku stále vládla zima, ponuro a pošmourno , vymyslela jsem téma horké - ve znamení Orientu. Stránku v teplých barvách - zlaté, fialové, bordové, pískové, tyrkysové, s vyšívánhím a korálky. Bylo jasné, že všechny do toho nepůjdou a proto oceňuji ty, které se nebály, jako třeba Haczka. JejÍ styl rozhodně není není na nějaké korálkování a vyšívání a přesto se se svojí stránkou umístila na třetím místě! Na všechny stránky se můžete podívat zde , moji nesoutěžní předkládám :-)


Nejvíc mě bavilo to vyšívání a lepení korálků, fakt to byl relax :-)


Děkuji vám za návštěvu :-)Bacily mě bacily

8. dubna 2013 v 10:14 STRÁNKY
To jsem nečekala, že ten chřipkový boj bude tak těžký :-(, ještě pořád se peru s bacily, ale naštěstí začínám vyhrávat :-) Když už jsem se cítila jako Jura, vyhupkala jsem z postele a nalepila s vypětím všech sil stránku a zase odpadla. Je pravda, že zatím necítím ani moc chutě, nějak mi lepení ani nechybí....Jen tak se povaluju, čtu a dokonce jsem začala motat i náramky z bavlnek. A připravuji sraz, to zase nejde nechat to na poslední chvíli.

Ovšem z "vydřené" podmínkové stránky mám radost, protože mám ráda tuhle fotku a konečně na ni přišla řada:-)


Použila jsem nové chipboards od Kety . Nikdy jsem nevěděla, kam ta ozubená kolečka dávat a vždycky se mi líbila. Na klučičí stránku se ale hodí. Sílu na to je nějak upravovat jsem však neměla, tak jsou jen v surovém stavu.

Děkuji vám za návštěvu a konečně posílám trochu zářivého sluníčka ze Šumavy :-)

Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA