Květen 2013

Rozhovor- podmínková stránka

24. května 2013 v 23:41 STRÁNKY
Podmínku č.20 jsem vynechala. A asi i vynechám. Rozeta mě nechává chladnou, nelíbí se mi a na stránky mi přijde neužitečná, nepotřebná a nevhodná. Je "tlustá" a stránka tím pádem též a album pak nabývá na objemu. Nicméně, udělat si rozetky s dětmi ve školce zase nevidím jako špatný nápad...
Po týdnu mého pracovního nasazení jsem docela vycucaná. Tři děti ve třiceti je rozdíl než dvacet dětí v padesátipěti. Ale dnes byly zlatíčka, za odměnu :-)
Přijdu domů v šest, uvařím večeři a jdu si scrapovat. Ano, teď je to ten opravdový a skutečný relax. Piplám se stránkou celý dlouhý večer až do noci a ráno se teprve těším tím, co jsem vytvořila. Opravdu těším. Můj život i můj scrapbook dostal jiný rozměr.


Děkuji vám za návštěvu a přeji krásný víkend :-)

Přáníčko pro muže

23. května 2013 v 18:08 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
V minulém měsíčním projektu na scrapbook.cz bylo tématem přáníčko pro muže. Myslela jsem si, že když dám prostor "přáníčkářkám", zapojí se více scrapařek, ale nakonec to bylo stejné jako jindy :-). Došlá pánská přáníčka byla hezká a nápaditá, vyhrálo to nejvtipnější od Yky.
I já musím jít vždy příkladem a tvořit souběžně. Když už se pouštím do přáníček, u jednoho nikdy nezůstane. Nevím, jakou máte zkušenost s přáníčky pro muže vy, ale já takovou, že se vymýšlejí těžko. Ale na druhou stranu zase nejsou tolik žádaná a myslím, že ani muži oceňovaná. Ti moji tedy mají nejraději přáníčka jedlá a pitná :-) .
Přesto se někdy přání pro chlapa hodí a tak mám teď dvě v šuplíku ;-)


Jedno pro golfistu a jedno univerzální :-)


Děkuji za nakouknutí :-)

Project Life 2013 - květen 1

21. května 2013 v 9:45 ALBA
Květen se pomalu blíží ke konci. Konečně všechno rozkvetlo a zavonělo. Květen je pro mě měsícem příprav na dovolenou ( jak zavoní vítr a tráva hned bych nazula toulavé boty a prchla někam do kopců, lesů, do cizích zemí, poznávat, dýchat a jíst ....což mi teď připomnělo moji oblíbenou knihu - i film - Jíst, meditovat, milovat :-) ) a hlavně všelijakých oslaviček, protože jsou to jedny narozeniny a svátky za druhými. Každý důvod k setkání s přáteli je dobrý.
Nové toulavé botičky jsem si včera koupila v Praze, měly jsme s Haňulí "konspirační" schůzku před naším výletem do Paříže- juchů :-).
A první květnový romantický zážitek v cizí zemi už se taky konal - můj šikovný manžel vyhrál golfový zájezd do Německa ( od nás kousek ), tak jsme si to jeli užít.
Na těchto stránečkách jsem hned za tepla použila nová jarní razítka od Kety .

Děkuji vám za návštěvu a přeji samé krásné jarní dny.

Project Life 2013 - duben

16. května 2013 v 16:42 ALBA
V dubnu jsme konečně začali golfovou sezónu. Před prvním turnajem ovšem zase nasněžilo a zima byla jako v ruském filmu. Hrála jsem v čepici a na přechod mezi jamkami jsem si brala zimní teplé rukavice. Brrrrr
Poslední kulturní událostí této zimy ( byť je meteorologicky jaro, zima je stále! ) byla Darda v divadle Na Jezerce. Byli jsem tam s Diankou, která je kamarádkou Lenky Vlasákové a pozvala ji i s námi na večeři do divadelní restaurace ( mimochodem, vaří tam moc dobře ) - což bylo pro mě milé překvapení :-).
Zima se překulila rovnou do léta a další turnaje už hrajeme v teplíčku. Teplotně letní je poslední dubnový víkend, o kterém vyvrcholilo moje a Isobelčino snažení s přípravou scrapbookového srazu. Vydařil se! Ještě stále jsem plna radosti a spokojenosti, když se dívám na veselé fotky :-)


Děkuji za nahlédnutí :-)

Project Life 2013 - březen

15. května 2013 v 12:34 ALBA
Březen byl ve znamení scrap kurzu a srazu v Liberci, který se moc vydařil. Levou , úvodní kartičku mi v Libeci udělala Andrejka, mám ji jako hezkou památku. Devatenáctého jsme oslavili Josefa, který už byl trochu nemocný a nakazil nás všechny...postupně jsme lehli se chřipkou jeden po druhém. Chřipka to byla bestie hnusná a držela se nás dlouho. Vzala mi i chuť tvořit...
Takže za březen mám jen dvě stránky. Proč zaznamenávat nemoce, že ? ;-)

Oslavili jsme Máťovy narozeniny a zažili událost dlouho očekávanou a chystanou. Můj muž si po dvanácti letech pořídil nové golfové hole. Všichni jeho kamarádi golfisti už si vyměnili hole i několikrát a Pepa hrál stále s těmi svými starými prvními. Dlužno podotknout, že výborně. Všichni dobře víme, že golf není o holích, ale hlavně o hlavě! Moji kluci se se mnou kdysi vsadili, že si táta koupí nové hole do čtyř let...a prohráli! Pikantní na této události je ještě to, že mu hole prodával náš vlastní syn :-).

Děkuji vám za návštěvu :-)

Project Life 2013 - únor

13. května 2013 v 19:21 ALBA
Únor je nejkratším měsícem v roce, ale pro nás byl zážitkově a kulturně asi nejbohatším ;-). Nejen divadlo, obídky, ale i narozeniny a svátky. Neopomeneme žádný důvod k oslavičce :-)


Fotila jsem vždy celou stránku, kartičky vložené ve fólii. Ale bylo to mnohdy opravdu nehezké, fólie se blýská a najít správný úhel bylo skoro nemožné. Tak jsem začala fotit kartičky ještě nezaložené. Je to mnohem lepší.

Opět jsem používala Ketina razítka, i stará Ketina písmenka. Project mi přijde velmi smysluplný, už teď je fajn vidět, kolik jsme si toho užili a prožili. Konečně přijdou k užitku všechny vstupenky, prospekty, účtenky a vizitky, o všech malinkých zbytcích papíru a čtvrtek ani nemluvě.


Děkuji vám za návštěvu :-)

Project Life 2013 - leden

13. května 2013 v 0:01 ALBA
Trochu jsem se v Projectu zabrzdila jinou prací. Ve čvrtek a v pátek jsem byla poprvé v práci- zaskakovala jsem za "pančelky", které měly dovolenou. S vidinou toho, že takhle to začne být od září den co den ( záskoky mě čekají teď už kdykoliv ) , pustila jsem se honem rychle do dodělání Projectu Life. Chyběl mi celý duben. Stihla jsem i první květnový týden :-).

Ketina razítka se na tyhle projektové kartičky hodí dokonale - velikostí i textem. Ráda je používám.

Zpočátku jsem si myslela, že nedám tolik akcí, abych naplnila stránku za týden, a ejhle, dám. A zjišťuji, jaký máme bohatý
a pestrý život ;-)

Děkuji za nahlédnutí :-)

Visačky pro kamarádky

7. května 2013 v 23:05 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Na srazu v Praze se v sobotu odpoledne tvořily visačky na téma scrapbookový sraz. Takové památeční, upomínkové. Jen tak z legrace jsem říkala, že klidně mohou holky dělat dvě...protože my s Isou jsme netvořily, ale mít visačku by bylo prima. Já jsem dostala visačku od Helge, ale Isobelka žádnou. Bylo mi to líto. Taky mi bylo líto, že Šárka musela odjet domů už v sobotu večer a přišla o nedělní tombolu...Tak jsem doma sedla a s radostí a láskou vyrobila dvě visačky pro moje kamarádky - pro Isobelku a pro Šárku.


Písmenka na pravé visačce jsou od KETY . Nabarvila jsem je razítkovacím polštářkem a přetřela lepidlem Diamond Glaze.


Modrou visačku s potiskem jsem na srazu vylovila z odpadkového koše. Haňule nám je dávala jako dárky, na visačce byl nalepený čajík. Někdo si odlepil čajík a visačku vyhodil :-(...Tak jsem ji hned zužitkovala :-) a ta moje mi ještě zbyla :-).

Děkuji vám za nakouknutí a přeji krásný zítřejší sváteční den ( hlavně volný ! ;-) )

Podmínková

3. května 2013 v 11:53
Podmínková stránka s nápisem do kruhu, do rohu, nebo do jiného tvaru mi dala zabrat. Já takhle nápisy nemusím, nemám ráda ani písmenka na výšku pod sebou ( ale ano, taky mám jednu ? takovou stránku ) a zvláště ne všelijak uskákaná nahoru dolů, šikmo a tak. To mě nějak ruší a rozptyluje. Takže ten roh byl nakonec pro mě nejvíc zkousnutelný.
Stále přelepuji dětské šanony - alba, sem tam mi vybyde fotka a nebo si ji sama nechám, že ji chci mít v albu já a tak mám stále fotek na scrapování hromadu. Tahle je z pátých narozenin mého nejstaršího a protože mají s prostředním narozeniny v rozmezí čtrnácti dnů, slavili jsme vždy společně. Jeden dort a výměna svíček :-). Nikdy jim to nevadilo, dárky dostávali každý svoje :-))


Použila jsem nové čtvrtky ze srazu, žlutá je od Danči a modrá od Marušky - Scrapglamour. Taktéž i razítka, ta se mi líbí velmi. Protože se mi papíry moc líbily a měla jsem je jen po jednom, poprvé v životě jsem šetřila materiálem a nenalepila modrý na celý žlutý, ale hezky ten žlutý obstřihla a tím pádem mi pěkný kus zbyl ;-)


To je rub stránky.Děkuji za návštěvu :-)


Challenge - duben

3. května 2013 v 0:29
Dubnovou challenge poprvé vyhlašovala Screbla, protože tu minulou vyhrála s krásnou stránkou na téma orient. Zadala nám téma úplně jiné, a to udělat stránku o své práci. Mnohé se zalekly, ale já si myslím, že to je téma široké a dá se zpracovat leccos. Ani moje práce v domácnosti by nebyla k zahození ;-), ale já jsem plná práce nové. Po devatenácti letech doma se vracím tam, kam patřím, do školky. Tedy tam, na co mám vzdělání. Krom porodní asistentky, kterou jsem z důvodu vlastních porodních starostí nedostudovala ;-), jsem dělala leccos. Výtvarnici, účtařku, barevnou typoložku, prodavačku, podnikatelku v reklamě...a nejdéle ze všeho jsem byla v domácnosti. Je to nevděčná práce, ale mě baví. Nikdy jsem se doma nenudila a nikdy jsem po mateřské do práce nespěchala. Jenže jsem si nějak neuvědomila, že děti odejdou a já tu zůstanu tak nějak sama...a s pocitem nepotřebnosti... Kupodivu, i v dnešní době nebyla o práci nouze, jen nebyla hned, a po zklamání, kdy mi i z Lidlu napsali, že neodpovídám požadavkům, jsem to chtěla vzdát. Ale pak se ozvali z několika míst a já si mohla vybrat. Vybrala jsem si asistentku pedagoga a dítě, které mě bude potřebovat, kde se ještě budu něco učit, kde já i můj malý svěřenec můžeme dělat pokroky. Mám strach a zároveň se těším. Do září mám ještě čas na nějaké samostudium, náhledy ve speciální školce, kurz... A pak to nastane. Velký zlom v mém životě. A o tom jsem udělala stránečku :-)


Tohle je moje první školková třída, moje první děti. Takže fotka je stará 30 let :-). Všechny ty děti si ale stále pamatuji jménem.

Děkuji za nahlédnutí a přeji všem krásný májový víkend :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA