Červenec 2013

Bretaňské album 2

29. července 2013 v 9:31 ALBA
Tak jo, líbilo se. Přišla jediná výtka: Babi, já ho chtěl dělat s tebou!
Já jsem chvátala, aby měl klučík album brzy a mohl svoje vyprávění doložit fotkami a on se chtěl podílet...:-(. Tak spolu alespoň doděláme jeho deníček.


Až teď jsem zjistila, že mi chybí jedno T v nápisu ( Saint -Malo ). Tak budu muset jen na návštěvu s popisovačem a doplnit :-).

Děkuji za nakouknutí a přeji hezký letní začátek týdne :-)

Bretaňské album 1

26. července 2013 v 10:22 ALBA
Česko sevřela vedra. Mám teplo ráda, ale nad třicet stupňů je i na mě moc. V Bretani je krásných dvacet! Krom nejnutnějšího, nevycházím z bytu. Mám zatažené žaluzie, zavřená okna a dělám si doma chládek. Piju vodu s citrónem , koukám jedním očkem na filmy na PC a druhým se soustředím na lepení. Protože mě čekají dvě alba z dovolené a prázdniny jsou skoro v půlce, dala jsem se do práce.
Kdysi jsem si koupila již hotové album, protože se mi líbilo formátem a velikostí - 24 x 21cm. Je to klasické foto album i s mezilisty. Ale album je pro chlapečka, takže jsem věděla, že zdobit budu jen maličko, hlavně, abych tam dostala hodně pro něj důležitých fotek, takže mi daná tloušťka alba nebude překážkou.
Nejprve přišel na řadu výběr, z balíku skoro osmi set fotek je to docela fuška :-). ( Dělám fotek hodně, protože pořád nevěřím tomu, že v PC nebo na CD jsem opravdu jisté, ale papír je papír! ) Pak jsem si rozvrhla fotky na dvacet stránek, plus jsem využila i vnitřní stranu desek.
A jdeme na to. Za tři dny bylo hotovo.
Do konce prázdnin bych chtěla udělat i naše album, ale to už mi tak rychle nepůjde :-)

Cestovní, ale i jiná, Ketina razítka jsem používala téměř výlučně. Co šlo jsem psala ručně, chtěla jsem, aby bylo album osobní a spíš takové jako cestovní kniha, proto jsem používala i prospekty, obrázky a nápisy z prospektů, obětovala :-) jsem i svoji pohlednici s majákem.

Děkuji za nakouknutí a přeji všem hezký i když tropický víkend. Objevím se v pondělí s druhou částí a to už budu vědět, jak se album líbilo :-) .

Bretaňský deníček - 3

19. července 2013 v 10:53 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Tohle je poslední část. Je to jen ukázka deníčku. Je to tlusťoch jako vloni. V průběhu psaní a lepení jsem zjistila, že budu mít málo listů a tak jsem přidávala. Přidávala jsem tak, že jsem dělala skládačky a nebo nové stránky přivázala na šňůrku. Naštěstí jsem s sebou měla pár volných listů . Přesto se mi stále líbí mít již deník předpřipravený než tvořit na volné listy a ty pak doma svazovat. Takhle mě to "nutí" si vymyslet jak využít místo či jak ho zvětšit, a to bývá docela zajímavé.


Tohle byl opravdu zážitek! Kousek od nás se jela desátá etapa Tour de France, takže jsme se rozhodli, že se pojedeme podívat. To dlouhé čekání na místě stálo za to. Matýsek hlasitě fandil a jestli ho Roman Kreuziger slyšel, muselo ho to povzbudit ;-)


Koupili jsme si kvůli tomu i noviny :-)


Bez Ketiných razítek už si svoje cestovní deníčky nedovedu představit.
A to je konec...

Dnes jsem se rozhodla, že zjednodušený deníček udělám i pro Matýska, tedy spíš takovou kombinaci alba s deníkem. Fotek mám asi 2 tisíce, to bude krušný výběr. Pár jsem jich dala vedle na blog, Bretaň je prostě kouzelná.

Děkuji za návštěvu a přeji vám kouzelný víkend ať jste kdekoliv :-)


Bretaňský deníček - 2

18. července 2013 v 10:22 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Na deníček jsem měla svůj čas - buď večer, když už šel malý spát a nebo ráno, vstávala jsem první. Ale popravdě to byl opravdu krátký čas, prioritní byl pro mě čas se svými milými a pak, když už všichni spali a nebo ještě spali, přišla chvíle deníčku.
Nijak jsem se s ním nemazlila, je to dokument, i když mě samozřejmě moc bavil. Je super si z cesty hned dovézt hotový deník a doma jen dodat pár maličkostí.


Samozřejmě jsem si koupila několik nových scrap časopisů , všechny byly zacílené na cestování a prázdniny. Takže přílohy s visačkami a obrázky se mi hned hodily.


Toho krásného piráta jsem v tom prospektu přece nemohla nechat :-)Kapličku v Roscoff nakreslil můj muž na parkovací lístek zatímco na nás čekal v autě, než jsme s Matym odlovili druhou francouzskou kešku. Nestály za moc, tak už jsme je pak nechali být. Mě jen těší, že stále "lovím" bez navigace. Jednu našel Maty na první pokus, druhou já, i když po složitějším hledání.U moře bylo opravdu nádherně. Sice voda studená, ale na pláži krásně. Moji chlapi se koupali, stavěli hrady z písku a já si četla. Namazala jsem je, vím co sluníčko dovede, ale sebe ne! No, a jak jsem dopadla? Spálila si ramena...a teď se tady loupu jako had z kůže...


Děkuji za nahlédnutí :-)


Bretaňský deníček - 1

17. července 2013 v 13:16 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Byla jsem před týdnem na největším bretaňském zámku. Paní průvodkyně přijela s půlhodinovým zpožděním a pak si ještě v klidu zařídila pár věcí, než pro nás přišla, aby nás vzala na prohlídku. Neomlouvala se, jen s úsměvem řekla, že má trochu zpoždění, ale jsou přece prázdniny a to jde všechno tak pomalu...
Nevím jak jí, ale mně jde všechno tak rychle! Čas tak rychle běží, dny dovolené zamávaly křídly jako racci a jsou pryč. A to bretaňské dny jsou delší než české ;-), neb ve Francii nemají posunutý čas a tak v deset hodin večer je ještě na obloze slunce. Ale přesto...
Bretaň je nádherná. Moře je studené a divoké, žádný teplý středomořský rybníček ;-), ale pláže krásné, pobřeží rozeklané, stále je co objevovat, dělat výpravy, lovit mořskou havěť, koukat na majáky, žít jako korzár, jíst palačinky a zapíjet je cidrem...To všechno jsme si s Matýskem užili. Bylo to vše zase jiné, díky malému dítěti jsme znova objevovali svět dětským očima, užívali si spoustu legrace ( třeba při vyprávění vtipů v autě ;-) ) a štěstí.
Ačkoliv jsem připravila malému jeho vlastní deníček, až na pár stránek neměl čas psát :-). Já tvořila pilně, ale rychle. Díky spoustě prospěktů jsem měla dostatečně materiálu, obrázků i nadpisů a vlastně bych nepotřebovala ani nic jiného. A prospekty konečně našly svoje upotřebení.


Deníček není velký ( 17 x 13 ), ale s sebou jsem ho stejně nenosila. I když jsem vrchní stranu desek opatřila proti potrhání průhlednou fólií.
Jedním ze symbolů Bretaně jsou pro mě hortenzie, ty miluju. Měla jsem doma papír s hortenziemi, tak jsem ho konečně využila. Vpravo je obálka coby kapsa na účtenky.


Na uvítanou od paní, od které jsme měli pronajatý domeček, jsme dostali láhev cidru , to jsem musela zaznamenat. Nebývá to zvykem.
Počasové razítko od Kety jsem zase využívala každý den, a maják mám od Kety už strašně dlouho, konečně se hodil. Vybarvila jsem ho vodním štětcem a tím nejobyčejnějším razítkovacím polštářkem.
( měla jsem s sebou ve svém scrapkufříku lepidlo, oboustranku, pár provázků, nůžky, hnědý, modrý, černý a zelený razítkovací polštářek, vodní štětec, dva popisovače, nůžky, dvě washi pásky, pár zbytků papírů...nakonec jsem toho potřebovala jen velmi málo a na příště svoji výbavu ještě zredukuji )


Na fotečky jsem si vynechala místo, to jsem věděla, že musím doma dolepit! Maty měl z moře zážitek. Bylo to jeho první moře. Studené, mělo 14 stupňů, ale byl statečný. Vrhal se do vln a užíval si. Když konečně vylezl, zuby mu drkotaly a povídal: Mně je strašná zima, ale jsem tak šťasnej!


Tady je náš program prvního dne. Jeli jsme v tahu 15 hodin, takže to vyžadovalo následný odpočinek. Jediný čerstvý byl pochopitelně chlapeček, ačkoliv od 4 hodin od rána do večera do 11 nezamhouřil oko! A medvěd, ten se taky držel ;-)

Na prázdná místa jsem doma dolepila pár foteček, je hlavně o zápiscích a dokumentech z míst, která jsme navštívili. Alba budu tentokrát vyrábět dva ;-)

Tak zase zítra....

Děkuji za návštěvu a ráda se s vámi zase budu setkávat :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA