Bretaňský deníček - 1

17. července 2013 v 13:16 |  NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Byla jsem před týdnem na největším bretaňském zámku. Paní průvodkyně přijela s půlhodinovým zpožděním a pak si ještě v klidu zařídila pár věcí, než pro nás přišla, aby nás vzala na prohlídku. Neomlouvala se, jen s úsměvem řekla, že má trochu zpoždění, ale jsou přece prázdniny a to jde všechno tak pomalu...
Nevím jak jí, ale mně jde všechno tak rychle! Čas tak rychle běží, dny dovolené zamávaly křídly jako racci a jsou pryč. A to bretaňské dny jsou delší než české ;-), neb ve Francii nemají posunutý čas a tak v deset hodin večer je ještě na obloze slunce. Ale přesto...
Bretaň je nádherná. Moře je studené a divoké, žádný teplý středomořský rybníček ;-), ale pláže krásné, pobřeží rozeklané, stále je co objevovat, dělat výpravy, lovit mořskou havěť, koukat na majáky, žít jako korzár, jíst palačinky a zapíjet je cidrem...To všechno jsme si s Matýskem užili. Bylo to vše zase jiné, díky malému dítěti jsme znova objevovali svět dětským očima, užívali si spoustu legrace ( třeba při vyprávění vtipů v autě ;-) ) a štěstí.
Ačkoliv jsem připravila malému jeho vlastní deníček, až na pár stránek neměl čas psát :-). Já tvořila pilně, ale rychle. Díky spoustě prospěktů jsem měla dostatečně materiálu, obrázků i nadpisů a vlastně bych nepotřebovala ani nic jiného. A prospekty konečně našly svoje upotřebení.


Deníček není velký ( 17 x 13 ), ale s sebou jsem ho stejně nenosila. I když jsem vrchní stranu desek opatřila proti potrhání průhlednou fólií.
Jedním ze symbolů Bretaně jsou pro mě hortenzie, ty miluju. Měla jsem doma papír s hortenziemi, tak jsem ho konečně využila. Vpravo je obálka coby kapsa na účtenky.


Na uvítanou od paní, od které jsme měli pronajatý domeček, jsme dostali láhev cidru , to jsem musela zaznamenat. Nebývá to zvykem.
Počasové razítko od Kety jsem zase využívala každý den, a maják mám od Kety už strašně dlouho, konečně se hodil. Vybarvila jsem ho vodním štětcem a tím nejobyčejnějším razítkovacím polštářkem.
( měla jsem s sebou ve svém scrapkufříku lepidlo, oboustranku, pár provázků, nůžky, hnědý, modrý, černý a zelený razítkovací polštářek, vodní štětec, dva popisovače, nůžky, dvě washi pásky, pár zbytků papírů...nakonec jsem toho potřebovala jen velmi málo a na příště svoji výbavu ještě zredukuji )


Na fotečky jsem si vynechala místo, to jsem věděla, že musím doma dolepit! Maty měl z moře zážitek. Bylo to jeho první moře. Studené, mělo 14 stupňů, ale byl statečný. Vrhal se do vln a užíval si. Když konečně vylezl, zuby mu drkotaly a povídal: Mně je strašná zima, ale jsem tak šťasnej!


Tady je náš program prvního dne. Jeli jsme v tahu 15 hodin, takže to vyžadovalo následný odpočinek. Jediný čerstvý byl pochopitelně chlapeček, ačkoliv od 4 hodin od rána do večera do 11 nezamhouřil oko! A medvěd, ten se taky držel ;-)

Na prázdná místa jsem doma dolepila pár foteček, je hlavně o zápiscích a dokumentech z míst, která jsme navštívili. Alba budu tentokrát vyrábět dva ;-)

Tak zase zítra....

Děkuji za návštěvu a ráda se s vámi zase budu setkávat :-)
 


Komentáře

1 Milena Milena | 17. července 2013 v 14:09 | Reagovat

Deník je opět parádní. :-) S vnoučkem to musela být úplně jiná dovolená, určitě jste si to náramně užili. Těším se na další stránky.

2 Jami Jami | E-mail | Web | 17. července 2013 v 20:10 | Reagovat

Krásný je Haničko:-)Hortenzii miluji taky,a uplne si dovedu predstavit jak krasne Vam bylo:-)

3 tulaška tulaška | 17. července 2013 v 21:57 | Reagovat

Myslím, že jeden z nejkrásnějších zážitků na světě je vidět svět a všechno okolo dětskýma očima. Čirý entusiasmus, všechna ta "poprvé"... Děkuji za sdílení a deník je krásný!

4 Screbla Screbla | 18. července 2013 v 1:27 | Reagovat

Ahoj Hani,
Vítej z dovolené !! Už se mi teda pořádně stýskalo !
Zdravím z Liberce,máme se prima,s dětičkama je tu veselo :-)
Deníček je vymazlený jako vždy,těším se na další zápisky :-))

5 Ilonak2 Ilonak2 | 19. července 2013 v 20:15 | Reagovat

Haničko, díky za ukázku tvého krásného deníčku. Jsi stále můj zdroj inspirace a jsem ráda, že mám další "dávku". :-)

6 Šárka Novotná Šárka Novotná | Web | 23. července 2013 v 0:09 | Reagovat

Moc hezky se stránky deníčku čtou a prohlížejí. Hortenzie mne dostávají i u nás. Mám jich 5 a kvetou jen dvě :o(. Kapsa na účtenky je bezva nápad. Lépe než "nadýmat" pěněženku. Krásné teplé letní dny, Hani.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA