Obrázky z Bretaně - 2

7. srpna 2013 v 12:06 |  ALBA
V Pleumeur-Bodou, kde jsme měli náš domeček, je Musée des Télécommunications ( telekomunikační muzeum ), které se nachází v areálu jediné francouzské satelitní stanice. Spousta exponátů tam dětem i dospělým přibližuje vývoj tekomunikační techniky od Morseova přístroje až po satelitní přenos. Že je vše francouzsky nevadí, spousta věcí je pochopitelná názorně a na něco přicházíme prostě způsobem pokus - omyl. Hlavně je možné si všechno osahat a zkusit.


Hned kousek vedle je i Planetárium a Galská vesnička, kde se malí i velcí vyblbnou na různých "bojových" atrakcích, ale i při hlavolamových kouscích. Jezdili jsme na lodi, bojovali s Římany, stavěli vesnici...a pak jedli pravé bretaňské palačinky a gallety, na kterých bych mohla být živa. Mooooc mi chutnají.Kousek odtud je zajímavý menhir. Jmenuje se Saint Uzec a je 8 metrů vysoký. Dlouho ležel ne zemi než byl zrestaurovám a opět zvednut. Na vrcholu nese křesťanský kříž, pod ním jsou výjevy uctívání ( měsíc, slunce ) a utrpení ( kladivo, hřebíky, biče ) .Jeden jediný den nám pršelo :-)

Děkuji vám za návštěvu.


 


Komentáře

1 Keiel Keiel | Web | 7. srpna 2013 v 14:41 | Reagovat

Parádní stránky! :) Moc se mi líbí ta předpověď počasí a ta předposlední stránka

2 Ilonak2 Ilonak2 | 8. srpna 2013 v 6:44 | Reagovat

Máš naprosto nádherné stránky. Ty shluky koleček a visaček jsou parádní. Využívání rámečků ti prostě závidím. A taky odbdivuju tvou vytrvalost ve vystavování hotových stránek. Pro mě je proces nafotit, stáhnout, upravit, vložit na stránky strašně otravnej. A ty nás tady pravidelně zásobuješ, dáváš nám doping, který potřebujeme. Díky, Haničko.

3 Fidula Fidula | E-mail | 8. srpna 2013 v 7:43 | Reagovat

Taková dovolená s tak atraktivním programem a tak úžasnou babičkou a dědou musela být pro toho kluka naprostá bomba. Zažil toho s vámi za týden tolik, co jiné děti nezažijí se svými rodiči za celé dětství. Matýsek se uměl narodit!

4 Gabreta Gabreta | 8. srpna 2013 v 9:14 | Reagovat

Děkuji :-)
Ilonko, i já se někdy peru s myšlenkou o smyslu či nesmyslu, jestli vůbec...a proč vůbec...ale pak stačí takový komentář, a já vím, že stačí i pro jednoho človíčka :-) Já děkuji tobě.

[3]: Ono není nikdy nic jednostranné, a nás přítomnost vnoučka nesmírně obohatila. Ne my jeho jsme vzali na dovolenou, ale on nám daroval kus sebe, svoje myšlenky, pohledy na svět, umění se bezprostředně radovat,užívat si. Kdo by nadšeně volal ve 14 stupňovém moři, jak je šťastný? ;-)) Kdo vůbec dokáže říct: Jsem šťastný! To dítě jo. Protože to tak cítí a za nic se nestydí. Když se Matýsek narodil a já ho několikahodinového držela v náručí, pocítila jsem, co je pravá láska. To se nedá popsat...Na té dovče, po jednom pěkném dni, když jsem ho ukládala, byla jsem plná citu a tak jsem mu řekla, jak moc ho mám ráda. Já vím, babi, odpověděl.... Největší odměna.

5 tulaška tulaška | 8. srpna 2013 v 17:33 | Reagovat

To je tak krásný... Samozřejmě tvoje tvorba, která inspiruje, obohacuje i provokuje to nejtvořivější v každé z nás:-), ale pro mě jsou zrovna tak cenné a obohacující myšlenky, které tvou tvorbu provází. Často mi až vhrknou slzy do očí, tolik je v nich lásky a pochopení a dávání sebe sama. Moc, moc děkuju, že se s námi, Hani, dělíš o pořádný kus svého srdce...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA