Obrázky z Bretaně - 16

9. září 2013 v 23:50 |  ALBA

Naše dovolená se nachýlila ke konci. Loučíme se s místem, kde jsme 14 dní bydleli a "hráli" si na Francouze :-). Loučíme se s mořem, pláží a dobrodružným pobřežím. Loučíme se přístavem a městečkem Trébeurden, dáváme si poslední kávičku, užíváme si posledního sluníčka...


Matýsek si za odlivu ještě naposledy zalovil. Krabík, vypadá velký, ale měl tak 5 centimetrů, byl s jásotem odloven, vyfocen a vypuštěn zpět do moře.


Zatímco muži lovili, já jsem si došla na ostrov Milliau , na který se dalo dojít suchou nohou právě jen v době odlivu a to jen na pár hodin a v čase, který se měnil, takže v informační kanceláři a i v přístavu byla vyvěšena tabulka s možnou dobou k návštěvě. Když jste se nestihli vrátit, tak bohužel...buď přeplavat a nebo zůstat na ostrově do dalšího odlivu :-)
Na ostrově žil od roku 1919 několik let významný politik Aristide Briand , který byl šestkrát francouzským premiérem a v roce 1926 obdržel Nobelovu cenu míru. Dům, kde přebýval byl v roce 2009 zbourán.


Děkuji vám za návštěvu :-)

 


Komentáře

1 Ilonak2 Ilonak2 | 10. září 2013 v 18:10 | Reagovat

No páni, ty nám tu servíruješ citovky! Všechno je to krásné, ale ta stránka s kamínky kolem dokola, to je veledílo! Moc moc pěkné!
Doufám, že v práci to jde dobře, moc na tebe myslím!

2 Gabreta Gabreta | 13. září 2013 v 20:57 | Reagovat

Děkuji, Ilonko. V práci to jde...na nějaké závěry je ještě brzy...jsem utahaná, unavená, ale strašně mě to baví, každý dětský úsměv, každé "paní učitelko, vy tu budete s námi i na spaní? jupí!!! " je úžasné, úsměvné a miloučké , dojemné a nabíjející. Úplně všemu věřím, bude to všechno OK. PS. úplně nejúžasnější film o autistovi - Ben X.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA