Říjen 2013

Z Paříže

31. října 2013 v 18:07 STRÁNKY
Paříž je moje srdeční záležitost. Je, byla a bude. Je to láska, která nerezaví, láska na celý život. Výlet do Paříže mě nadchne v každé době, na jaře i v zimě, v barevném podzimu nebo v rozpáleném létě. Vždycky je pro mě krásná a voňavá. Když jsem doma, často si vzpomínám...proto je taky můj nejoblíbenejší blog ten o Paříži :-) . Proto mám spousty fotek a baví mě si dělat pařížské vzpomínkové stránky.
Tahle stránka je z posledního, červnového výletu s Haňulí. Byl to naproto úžasný a bezchybný týden. Na to se nedá jen tak zapomenout. Tolik jsme toho viděly a přitom si úžívaly pohodičku, kávičky, vínečka, sluníčko, parky, výhledy, procházky jen tak, i procházky cílené - za poznáním.
Protože jsme byly dvě, fotily jsme se navzájem. Společné fotky máme jen samospouští ( to mě baví, je to legrace ) a nebo když se někdo nabídl, že nás vyfotí. Na to jsou turisté zvyklí a tak si pomáhají.
Fotím si takhle dopoledne croisant na stolečku v kavárně, když tu se zvedne vedle sedící americký turista ( před tím si fotil na stolečku svůj sýr a bagetu :-) ) a nabídne se, že nás s Haňulí vyfotí. Jasně, souhlasíme. Nožku přes nožku, zářivý úsměv...a máme kavárenskou povalečskou fotku :-). Povedla se mu. Hned se mi vybavila pohlednice dvou pařížských dam v kavárně, kterou mám už roky doma. Chtěla jsem pohlednici zakomponovat do stránky, protože to jsme přece celé my :-).
Jak jsem byla doslova nenasytná po lepení, po tvoření, po vrstvení, po čančání...šla mi stránečka úplně sama. Brala jsem do ruky papíry, zbytečky, kytky, výseky , kamínky, perličky, bavlnky ... a jak mi přišly pod ruku, tak jsem je pokládala, tak snadno a lehce, jako už dlouho ne. Skutečný relax :-)


Děkuji vám za návštěvu, merci beaucoup de votre visite :-)

Liftík s Fidulou

29. října 2013 v 9:06 STRÁNKY
Moc mě bavilo, když jsme se před časem ( už dlouhým :-( ) "scházívaly" s holkama na skypu a zčistajasna vymyslely společný lift. Jedna vybrala stránku a dvě, tři, nebo víc, podle toho, jak jsme se smluvily, která měla chuť a čas a nalepily si liftík. Za noc, nebo za pár dní. To už odvál čas...semlely nás jiné povinnosti a aktivity.
Něco podobného si začaly spolu dělat Fidula s Ilonkou. A když jsme si v diskusi na scrapbook.cz fňukly, že nám lepení nějak nejde, že nemáme od čeho se odrazit... někdo nemá nápad, někdo tak nějak chuť, někdo (jako třeba já ) prostě nemá šťávu...nakopla nás zase Fidula. Dala lift v plén - vybrala stránku a holky tvořte. A holky tvořily :-)) a najednou je v galerii spoustu krásných liftnutých stránek. A já? Já byla první nakopnutá ! :-))

Předloha od Kristin.Děkuji za nahlédnutí :-)

Písmenková projektová

22. října 2013 v 19:30 STRÁNKY
Říjnový projekt na téma Písmenka ( text ) jsou na stránce nenápadnější byl v neděli ukončen. ( stránky můžete najít na na scrapbook.cz vyvěšené v Galerii ) Byla jsem mile překvapena, že se tentokrát sešlo alespoň jedenáct stránek, protože měsíc předem to vypadalo, že pomalu uhyneme na nedostatek tvořivých scrapařek :-(. Byla jsem z toho smutná. Dala jsem si tedy poslední šanci, že to ještě zkusím, a když by se dál projekt nechytal, nechala bych toho a neubírala čas ani sobě ani ostatním. Naštěstí to dobře dopadlo a jsem ráda. Protože to ráda dělám, hledám inspirace na nové téma, přemýšlím, co by se mohlo líbit a scrapařky chytit...i když jak je vidět, ne vždy úspěšně ;-).
Tentokrát se chytily a stránky jsou moc povedené, jukněte. Hlasovat taky můžete, pomocí hvězdiček pod stránkami, ale jen v případě, že jste zaregistrované.
Ta moje je nesoutěžní, ale moc mě bavila. Fotka je "nepovedená", byl to pokus o fotku alá "dlouhá ruka", ale přesto se mi líbí a nevyhodila jsem ji. Je taková šťastná :-))...a z Paříže...a s milou kamarádkou...


Dalším, už listopadovým projektem je stránka nebo přáníčko ve stylu steampunk . Kdyby vás zaujal, klidně se můžete zapojit, budu ráda!

Děkuji vám za návštěvu :-)

Písmenková

16. října 2013 v 21:06 STRÁNKY
Měsíční projekt na scrapbook.cz končí 20.října, takže jsem udělala další písmenkový "pokus". Písmenka mám ráda a tak jsem jen upotřebila ta, která byla po ruce...a fotku, kterou jsem si připravila, že si ji chci dát do alba tak jako tak. Je prima, jsou na ní totiž naše vnoučátka. Moje a mých "úhlavních " přítelkyň, Jany a Heleny.
Se svými přítelkyněmi se znám už skoro padesát let...chodily jsme spolu do školy, navštěvovaly se, blbly, psaly spolu knihu, chodily k sobě spát, řešily kluky, byly šťastné i smutné...a pak jsme se vdaly, rozvedly, vdaly... vzdálily.... a po létech se zase setkaly...Teď udržujeme naše přátelství živé a aktivní, scházíme se, jezdíme spolu na výlety...a když nám přibyla vnoučátka, tak i s nimi.
Je to nádherný pocit, mít přítelkyně a vědět, že na doživotí, v dobrém i zlém. Je to ten největší životní dar. ( A co myslíte, že budu dělat k našemu "zlatému" výročí, které bude po Vánocích? ;-) )


Děkuji vám za návštěvu :-)

Scrapbookový kurz v Berouně

14. října 2013 v 20:44 KURZY A SETKÁNÍ
Už ani nevím pokolikáté budu kurzovat v Berouně v krámečku U Bílé paní ;-). Jezdím tam moc ráda. V krámku je báječná atmosféra, milí lidé a kurzíky tam jsou vždycky moc příjemné. Nehledě na to, že si tam můžete ke svému , nejen ke scrapbookovému, tvoření leccos nakoupit za příjemné ceny- na kurzu dokonce se slevou.

Takže v sobotu 9.listopadu 2013 v 9. hodin se můžeme sejít v Berouně zde .

Tady máte kontakt a místo, abyste krámek dobře našly ( i ) :-). Budu se na vás mooooc těšit :-)

Kurz je vhodný pro začátečníky i pro pokročilé, ke všem mám individuání přístup.Konec sezóny

11. října 2013 v 23:18 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Zítra nám oficiálně končí golfová sezóna v PGL. Celý rok, tedy od dubna do teď, jsme hráli naši túru, bodovali, sčítali a škrtali, až se v tabulce sestavili za sebou ti nejlepší. Zítra mají všichni ještě šanci získat poslední body a to dokonce dvojmo, jako bonus. Poslední turnaj se příznačně jmenuje Finálový.
Byla jsem požádána naším "šéfem" Tomášem, jestli bych udělala ty "moje krásné" ;-) diplomy. Jeden z kolegů se nabízel, že zná šikovného grafika, že by je nechal udělat, ale Tomáš nechtěl, řkouc : Víš, Hanka dělá takové ty originální, jedinečné.
No dá se takové pokloně odolat? ;-)
Víte, jak je to teď se mnou. Brzy vstávám, náročně pracuju, domů chodím utahaná jako malé štěně, někdy si odpoledne i zdřímnu ( jako to štěně ), přibyla mi spousta "úřadování", taky samostudium...a tak jsem se na nějaké diplomy chtěla...no nechtěla jsem je dělat. Jenže...po dvou letech to vypadá, že bychom si titul nejlepších zase mohli urvat domů my dva ;-) a když i můj muž řekl, že by si přál diplom ode mne, měla jsem tolik medu kolem pusy, že bylo rozhodnuto. Udělám je.
Takže po chvilkách, po částech, ale jsou.
A zítra nám, prosím pěkně, držte palce :-))Děkuji vám za návštěvu a přeji sluníčkový víkend :-)


Klobouková

2. října 2013 v 21:21 STRÁNKY
Jak já už jsem se těšila, až zasednu ke stolu, vytáhnu fotky, papíry, nůžky, lepidla a zase si "zalepím" :-)... Kloboukové fotky se tu na mě smějí už dva měsíce. Včera nastala ta chvíle. Přišla jsem domů sice dlouho, měla jsem ještě odpolední , ale spokojená z prvních pedagogických úspěchů:-) ( páteční seminář v Plzni s panem doktorem z APLA mi hodně dal ) a tak tedy natěšená. Kupodivu se mi nechtělo ani spát ( časné vstávání je nezvyk a protože chodíme spát pozdě, ty neprospané hodiny mi chybí ) - v pondělí jsem si dokonce "dáchla" u kadeřnice u mycí mísy :-))
Moc mi scrapbookování už chybělo. Taky mi chybí naše společné tvoření o víkendech, o nocích , chybí mi kontakt...jen prostě nemám šťávu...ale doufám, že už to půjde, že si vyšlápnu cestičku, po které s mým malým autíkem půjdeme statečně a klidně, nejdůležitější je pohoda. Jeho. Moje. Taky nastupuju na kurz, takže budu zase chytřejší a vzdělanější a fundovanější. Denně píšu malému deník a na konci školního roku, to jsem si předsevzala, dostane album.

Otevřela jsem si výtečné francouzské bílé a o půlnoci jsem měla stránku hotovou. Chtěla jsem použít na stránce hodně písmenek, písmenek nejen jako nadpis, ale jako dekoraci. Takové zadání jsem dala na scrapbook.cz do měsíčního projektu. Nechcete se s námi zúčastnit? Tohle sice ještě není úplně ono , mám představu, že stránka je opravdu hodně písmenková, takže to budu ještě zkoušet dál :-). Zase to rozjedu :-)))


Podkladem je černá čtvrtka z Grandpapíru ( tam vám čtvrtky nařežou i na vámi požadovaný rozměr ) a pak už jen pár zbytků. Písmena jsou obtažená ze šablony - nechala jsem si ji pro tyto účely - je to de-facto zbytek - vytrhaná písmena používám na nadpisy. Používám bílou gelovku a pár cákanců bílou barvou, obyčejnou temperou. Písmena na velkém nadpisu jsou ze staré Ketiny kolekce, už je nevyrábí. Lakovala jsem je lakem na nehty, ale moc se mi to nelíbilo, takže poslední povrch je Diamondem, do kterého jsem zamačkala pár stříbrných korálků. Ještě jsem nalepila několik modrých a oranžových kamínků a poslední krůcánky - samolepky z Německa. Fotky jsou podložené bílou čtvrtkou, aby tvořila rámeček. Ten jsem vystříhala ozdobnými nůžkami.

Děkuji vám za návštěvu a slibuju, že budu pilnější ;-)

Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA