Listopad 2013

Steampunk ve scrapbooku

26. listopadu 2013 v 0:22 STRÁNKY
Tak jako v oblékání a nebo třeba bydlení, existují i ve scrapbooku módní trendy. Už jsme si tady o tom kdysi psaly v souvislosti s shabby chic. Jedním z trendů je i steampunk.
Steampunk není ve světě scrapbooku úplná novinka, setkáváme se s ním už pár let, přesto je to téma ne tolik rozšířené. Vyžaduje trochu odvahy a rozletu, a možná i znalosti věci, tématu jako takového. Takže vězte že:

Steampunk je podžánr sci-fi či fantasy. Název, vzniklý v 80. letech 20. století, odkazuje na kyberpunk, jako žánr sci-fi zaměřený na technologii a páru, (anglicky steam), přesněji řečeno popisuje společnost a technologie založené na páře jako hlavním zdroji energie, která charakterizuje technologie, tvořící kulisy děl tohoto žánru.

Díla se odehrávají v různých alternativních historiích či sci-fi kulisách, podobných prostředí knih J. Vernea nebo H. G. Wellse. Jedná se zejména o alternativní viktoriánskou éru[1], dále ale také o postapokalyptické prostředí, nebo i prostředí divokého západu. Díla - na rozdíl od historických románů - představují některé vynálezy, technologie nebo historické události, které neexistovaly nebo existovaly jindy a jinak.

Z filmů je to např. Wild Wild West nebo anime Steamboy. Z knih potom Leviatan od Scotta Westerfelda vydaný v češtině v roce 2011.

Steampunk se promítá i do módy, kdy si jeho fanouškové vyrábějí a upravují oblečení, technologie či předměty určené k dennímu užití, tak jak by mohly vypadat ve světě steampunku.


( zdroj: wikipedie )

Téma steampunk bylo posledním tématem letošních měsíčních projektů, které jsem zadávala na scrapbook.cz. Byla jsem hodně zvědavá, s čím se moje kolegyňky vytáhnou...a vytáhly se. Na tak těžké a pro nás nezvyklé a málo používané téma velmi dobře. Udělaly mi velikánskou radost :-))

Já jsem se do stránky pustila ráda, protože nebýt to do projektu, asi bych steampunk nikdy nezkusila. Využila jsem kolečkové fotky, které jsem si kdysi připravila na jeden diktát a pak jsem ho neudělala. Fotek mi bylo líto, i když nejsou moc dobře vyřezané. Zkoušela jsem nový kruhový řezák a moc se mi nedařilo :-( Radši prostě stříhám...

Kruhové fotky se dobře snoubily s ozubenými kolečky a hodinkami, ostatně hodinky se objevily na mnohých stránkách či přáníčkách. Sáhla jsem do starých zásob a vylovila výřezy ještě z Liberce...:-) a svýsledkem jsem spokojena. Denním chlebem by mi asi steampunk nebyl, ale takhle mě bavil.


Děkuji za nahlédnutí :-)

Project Life - pokračování

22. listopadu 2013 v 13:37 ALBA
Jsem ráda, že stačím držet scrapbookové tempo alespoň s Projektem. Chtěla bych toho samozřejmě stíhat mnohem víc, ale někdy ani sebevětší chtění nestačí.


Září se stalo přelomovým mezníkem v mém životě. Teď už nastalo opravdu a natvrdo zaměstnání a zodpovědnost. Zároveň ale i čas hledání a nalézání, zjišťování a objevování. Čas uvědomování si nových ( i svých ) hodnot a priorit. Uvědomění si času, hlavně běhu času, získání pokory a obdivu. Mám kolem sebe nové lidi, úžasné i méně úžasné, ale všichni jsou mi nějakým způsobem přínosní. A nejvíc ty dětské duše.


Mezi hraní golfu jsme už vsunuli i trochu málo kultury :-), doufám, že zima bude kulturně bohatší...


Září je měsíc, který je gofově nejsilnější - hrají se všechna mistrovství klubu a další jiné turnaje, protože sezóna se blíží ke konci a tak je nutné uhrát ještě co se dá. Taky se musí využít hezkého počasí.


Říjen se tentokrát opravdu vydařil, bylo krásné počasí, na golfík jako dělané. A příroda vybarvená, radost si zahrát :-) Taky jsme řádně využili všech nádherných dní a vyhraných voucherů a zahráli si i na jiných hřištích. Synek jezdil mnohdy s námi, to nám činilo největší radost.


Říjnovou událostí bylo ukončení 7.ročníku PGL a znovuzískání putovní trofeje, volby ( na můj vkus jsou moc často a bez efektu pozitivních změn ) a studium, které mělo být kurzem, ale ukázalo se, že nejen, že si zahrajeme na studentky ve školních lavicích, ale čekají nás i testy, zkoušky, samostatná práce a její obhajoba! Jsem jednoznačně nejstarší frekventantka, takže doufám, že zkoušející budou brát ohled na můj starý mozek, který už nepřijímá tolik co mladý :-)))


A nastalo konečně trochu domácího klidu...rodinné oslavy, gurmánské večeře ...a doufám, že budou i divadla, kina, večírky, setkávání s přáteli...prostě zima kulturní a rodinná.

Děkuji vám za nahlédnutí a přeji hezký víkend :-)


Project Life - prázdniny

15. listopadu 2013 v 11:01 ALBA
Dnes mám volný den :-) a jak si ho vážím! Při pohledu z okna nic moc, ale vždycky mám dvě možnosti, buď bude den hezký nebo ne. Vybrala jsem si tu první :-). Vyspala jsem se dosyta, udělala si snídani , zapnula PC a zkontrolovala co je nového ve virtuálním světě, zajímá mě hlavně ten scrapbookový, samozřejmě. Pak mám spoustu poletování ... tak ještě než odletím, užiju si tu chvilku s vámi :-)

Když jsem poprvé viděla PL, říkala jsem si , že to už není možné, udělat stránku za každý týden, vždyť se nic neděje...Jenže pak se "zchumelí" tolik akcí, že mám de-facto stránku za každý týden, protože někdy dokonce dvě :-O. Mám radost z mého "tlustého" šanonu se stránkami naší domácí kroniky a těším se z toho, kde všude jsme byli a s kým jsme se setkali, vzpomínám si na akcičky s vnoučaty a dětmi, s přáteli... a v duchu děkuji, že tu mohu být a žít.

Děkuji vám za návštěvu a navzdory listopadovému počasí mějte sluníčkové dny :-) a já letíííííím....

Project Life - nezahálím

13. listopadu 2013 v 0:23 ALBA
Project Life mě pořád baví a je to vlastně jediný projekt, který se snažím opravdu termínově dodržovat, abych neměla velké proluky. Takže i když jsem byla v největším pracovním stresu a presu, přesto jsem po chvílích, po nocích, zaznamenávala akce a události. Je pravda, že poslední doba byla převážně golfová a tak jsou moje "okénka" trochu jednostranná ;-) ( všechny golfové události budou v golfové kronice, tak jsem některé vzala trochu šmahem ;-) ) , ale nějaké rodinné události s vnoučaty a dětmi se také přihodily a jsou zaznamenáníhodné. Hlásím tedy, že PL až do konce října mám hotový :-))


V květnu už jsem zastupovala ve školce, seznamovala se s místem, kde jsem v září naostro nastoupila. Nastala velká změna v mém životě. Ani jsem to nijak zvlášť nevypíchla, to mě až teď napadá, že jsem měla.
V květnu jsme odehráli tradiční turnaj v ML, kde se vyhlašují vítězové zimní túry - to se mě netýká, neb na simulátoru hrát golf mě nebaví. Až letos tomu zase přicházím na chuť, ale to jen díky novému prostředí a lidem. Nicméně v ML jsem byla a byla i při tom, jak můj muž odchytil Jirku Korna a nechal si podepsat golfový míček. Pan Korn byl milý a příjemný, takže zase další pěkné seznámení s "celebritou".


Ehm...on ten golf se prostě vine skoro všemi mými stránečkami. :-)

Můj PL není ten v americkém stylu, v klasickém formátu ( 12 x 12 ), do klasických fóliových okének, ale jedu si ho po svém. Fólie jsou z papírnictví ( na pohlednice ) a jednotlivá okénka jsou vlastně takové ministránečky ( 10 x 15 ). Mám krabice plné zbytků, nejen papírů, ale všeho možného, co kde dostanu, výseky, cedulky, o kterých si myslím, že se mi snad ani nebudou hodit, a ejhle, na PL jako bych je našla. Nebaví mě se zdržovat tisknutím nápisů ( někdy ale také tisknu ), takže většinou vše napíšu ručně, je to rychlejší a osobnější :-)


Tady není co dodávat, jeden z nejlepších týdnů z celého roku :-)


Konec června je ve znamení konce školního roku, tradičního golfového turnaje, který pořádáme a nastávajících prázdnin. Tentokrát zároveň i počátku naší dovolené. Hurá!

Děkuji, že jste si našli čas na nakouknutí :-).

Být tak pirátem

8. listopadu 2013 v 16:50
si možná zapřeje kdejaký kluk. Matýsek má piráty rád a už na karnevalu byl za piráta a naposledy se nechal za piráta namalovat na nějaké dětské akci. Když jsme přijeli, už mu pomalu malování mizelo z obličeje ( setřeno do dek a polštářů při blbnutí s bráchou ) , ale přesto sám a ochotně zapózoval na fotku. Za a. ještě je malý, za b. sám chtěl zvěčnit svoji pirátskou podobu. Takže s focením nebyl žádný problém. Navíc, chlapeček je už od babičky vycvičen, takže ví, že když vezmu do ruky foťák, začne se usmívat a tvářit :-). Někdy jsou ty fotky hodně strojené, ale to nevadí. Digitál umožňuje cvakat a cvakat, jednu fotku za druhou ( a zase je mazat ;-) ) ...a když si děti zvyknou na "stálejsoucí" foťák, občas vzniknou i hezké momentky.


Stránka vznikla v akci "víkendový lift" a tentokrát jsem stránku k liftování vybírala já. Našla jsem ji ve svých uložených oblíbených stránkách, je digitální a vytvořila ji paní, která si říká miracles-momma.


Jestli se vám předloha líbí, můžete si ji zkusit liftnout s námi :-)

S pirátským pozdravem AHOJ a díky za nakouknutí :-) HEZKÝ VÍKEND.

Fešák či frajer...prostě ON

4. listopadu 2013 v 19:17 STRÁNKY
Moji dospělí synové se neradi fotí. Musím je přemlouvat a přesvědčovat argumenty jako že: jednou budete rádi, že ty fotky máte, ale stejně se většinou zaxichtí, zatváří znuděně, otráveně nebo naštvaně, protože to mi focení ještě ke všemu dlouho trvá ;-). Sem tam se vydaří fotky, kde jsou všichni tři přirození a vypadají jako úžasní hoši. Sem tam se vydaří i fotka jednotlivá. Příležitostí k focení mnoho nemám a tak někdy udělám "lumpárnu" a fotky svých dětí si někde stáhnu...kde jsem přišla k téhle ani nevím ( na facebooku asi, kde jinde, že ;-) ). Ona je ta fotka více méně nadsázka a právě proto se mi líbí...a těšila jsem se, až si ji "scrapnu".
Tak a je to :-)


Děkuji vám za nahlédnutí a milé komentáře, jsem ráda, že jste tady :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA