První skoro adventní

2. prosince 2013 v 22:23 |  PELE-MELE
Vloni jsem třicet dní do Vánoc zaznamenávala den po dni se všemi událostmi a akcemi do scrapbookového diáře. Letos vynechám, ačkoliv jsem si dlouho myslela, že to dám. Pak jsem upustila od třiceti dnů, ale chtěla jsem udělat jen adventní deníček. Bohužel, ani to nebude. Prostě nevím co dřív a tohle jsem vyřadila jako tu poslední "zbytečnost".
Ale Advent mi začal moc hezky. Na sobotu před první adventní nedělí jsme si se scrapkamarádkami Fidulou a Ilonkou už dlouho dopředu naplánovaly setkání. Program byl bezvadný: kavárna, výstava, oběd...a pořád a pořád pokec :-))
Sešly jsme se ráno u Kotvy ( proč u Kotvy , ptal se můj muž, když se přece všichni scházívají "u koně" ), protože tam nás blízko "vyplivlo" metro ač jsme jely z různých stran. Mě tam "vyplivl" manžel, do Prahy mě dovezl úplně jen tak, jen kvůli mně a mému setkání, to je grand, co? ;-) Odtud jsme se vydaly pěšky přes Staromák ( stánky teprve otevíraly, takže tak malinko lidí jsem na vánočním trhu ještě nikdy neviděla ) se steampunkovým stromečkem! ( Opravdu! Vyfotila jsem vám ho! ) k Betlémské kapli.


Měly jsme v plánu výstavu Pohádkové Vánoce v podzemí kaple, ale nějak jsme se napoprvé netrefily a prohlédly si i kapli celou ( včetně 1+1 Mistra Jana ) . Musím se přiznat, že jsem byla v kapli poprvé, takže nelituju. Ale před tím jsme se byly ještě posilnit čokoládou v úžasné rodinné čokoládovně . Prozradím vám, že jsme posnídaly horkou čokoládu s pomerančem a whisky :-).
Výstava v podzemí Betlémské kaple byla roztomile kouzelná a úplně skvěle nás vánočně naladila. Fotila jsem si všechny ty úžasné perníkové betlémy, dřevěné figurky, paličkované ozdůbky a jiné titěrnosti a vánoční drobnosti. Všude vonělo jehličí, vosk a perník, v podzemí byl člověk opravdu jako v jiném světě, jako v pohádce.


Krátkou procházkou a se svařákem v ruce jsme pak došly na metro a popojely do andělské pizzerie, mojí oblíbené, protože ji vlastní kamarád a protože už poněkolikáté jsem vyhrála poukázky na konzumaci, takže s radostí jsem mohla kamarádky pozvat :-) A že jsme se měly :-). A povídaly a povídaly a čas nepozorovaně utíkal, venku se setmělo a z původně plánovaných čtyřech hodin, kdy jsme se chtěly rozloučit, bylo hodin pět a loučit se nám nechtělo...jenže vázané na autobusy a další akce jsme musely...Se slibem, že na jaře opět! :-))

Samozřejmě byly i dárečky, přece už se Vánoce blíží a my už se neuvidíme.


Když jsem dostala svůj dáreček, byla jsem dojatá a nadšená - můj první adventní kalendář! Nádherný, roztomilý, vypracovaný....a jen a jen pro mě! Děkuji!


Jsem disciplinovaná a nezotvírala jsem hned všechny šuplíčky :-). Pěkně jeden po druhém...prvního byla kovová sovička, druhého, tedy dnes, jako na zavolanou, čokoládka! Zrovna jsem ji moc potřebovala. Těším se na každý den a každý den vzpomínám a děkuji Fidule :-).

Děkuji i vám za nahlédnutí...a mějte hezké adventní dny. Do Vánoc už to máme za 21 dní ;-)

 


Komentáře

1 Fidula Fidula | E-mail | 3. prosince 2013 v 14:18 | Reagovat

Znovu musím konstatovat, že tak krásně a poutavě píšeš, že ač jsem byla jednou z účastnic této "akce", četla jsem s obrovským zájmem a téměř bez dechu. Musím potvrdit, že to byl bezva den. Nestačila jsem ještě utřídit všechny zážitky, natož fotky. :-) Setkání s tebou a Ilonkou bylo opravdu pohlazením po duši. Díky za dárečky, milou společnost a vůbec za to, že jste a těším se na někdy příště.

2 Ilonak2 Ilonak2 | 4. prosince 2013 v 18:41 | Reagovat

Já přesně jako Fidula! :-D Akorát já byla brzda zabržděná a dárek jsem neměla (budiž mi omluvou, že jsem fakt v jednom kole, ale já to napravím). Bylo to super!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA