Leden 2014

Námaha

30. ledna 2014 v 18:19 ALBA
Miminčích fotek máme naštěstí hodně, ty první jsou už z porodnice, kde jsem měla propašovaný foťák. Spousty stránek tedy dělám jen s fotkou ( fotkami ) a proužkem papíru, protože jinak bych ten šanon nepředělala nikdy. Mezi námi, oni to kluci stejně moc nedocení, takže velmi zdobit ani není na místě. Jenže sem tam mně to nedá a stejně udělám stránku alepoň trochu nazdobenější ;-).


Tohle jsou první pokusy o zvedání hlavičky a fotek máme na seriál. Pár jsme jich tehdy udělali velkých ( ano, fotky jsme si dělali sami! Možná si někdo ještě vzpomene na zatemněnou koupelnu ala temná komora, zvětšovák, misky s vývojkou, s vodou a nakonec s ustalovačem... a potom leštičku... Ale úplně na začátku musel být ten vyvolaný film - taky sami - a strach, jestli se povedl a nadšení, když ano a překvapení, když fotky vznikaly ...jeden nikdy nevěděl, co z toho vyleze ) a to já mám ráda. Z těch malých teď udělám už jen ten jednoduchý seriál .

Děkuji za nakouknutí a přeji hezký večer :-)

Narodil se....

28. ledna 2014 v 17:49 ALBA
Miminčích stránek do "šanonu" teď budu dělat několik, tahle je jedna z nich.
Dlouho jsem žila v přesvědčení, že černá barva na dětské stránky je prostě strašná. Ani nemám černou barvu moc ráda. Toleruji ji jen jako zeštíhlující na šaty do divadla, nebo-li malé společenské a na kalhoty, zadek vypadá menší :-). Jinak je černá barva pro mě barvou smutku, deprese, ale působí na mě i zákeřně až falešně, jako by se ten někdo, kdo se skrývá v černé barvě něco tajil a ukrýval. Módní diktát neuznávám. Přesto jsem začala používat černé podklady, protože na nich skoro každá fotka vypadá dobře a ještě když se, byť jen trochu, dozdobí barevnými papíry, vypadá rázem luxusně. A těm starým, často i nekvalitním fotkám, svědčí.


Děkuji vám za nahlédnutí :-)

Titulka k albu

27. ledna 2014 v 23:20 ALBA
Vloni touhle dobou jsem se pustila do reorganizace starých alb mých třech synů. Před mnoha lety ( to snad ani nemůžu napsat to číslo!...36 ;-) ) jsem začala dělat prvnímu chlapečkovi album do obyčejného kancelářského šanonu. Fotek jsme měli tolik, že běžné album nestačilo ani náhodou. Takže bílé školní čtvrtky, pastelky a fotky. Jenže ...čtvrtky byly každá jiná, sem tam se z alba vytrhla fotka, jedna, dvě...pět...prostě nebylo už ani hezké a ani kompletní. Nastal čas přeměny. Bílé čtvrtky jsem vyměnila za jednotné černé a jala se všechny fotky přelepovat a doplňovat ještě těmi, které se povalovaly v šuplíku. Šanon ale zůstal, jen mám teď trochu hezčí, bílé, které ještě zdobím, než jen ty hnusné šedočerné, jaké byly dřív.
Protože je fotek opravdu hodně, stránky zdobím jen úplně minimálně, jen sem tam je nějaká nazdobenější a vypracovanější.
Zatím mám předělané albumy - šanony pro dva synky, z původního jednoho má teď každý dva.


Tahle stránka patří k těm nazdobeným, je to tutilka celého alba.
Dnes má tohle moje miminko narozeniny :-)

Děkuji vám za nakouknutí .

Pozvánka na jarní scrapvíkend

21. ledna 2014 v 16:04 KURZY A SETKÁNÍ
Moje milé známé i neznámé scrapařské dušičky, rok se s rokem sešel a po loňském úspěšném srazíku v Praze jsem se rozhodla akci zopakovat. Zase na stejném místě, za stejných podmínek, jen počet tvořilek by byl omezený číslem 30, abychom se pohodlně vešly.
Termín: 11.-13.duben 2014 - http://www.sport-areal-satalice.cz
Pokoje jsou 4 - 5 lůžkové , za cenu 400 Kč na noc ( pokud nás bude více jak 20 ) . K dispozici bude salónek na společné tvoření, který pojme 30 tvořilek za nájem 1200 Kč. V místě je restaurace , takže jídlo je zajištěno.
Program je zatím v nástinu, počítám s tím, že bychom se sešly v pátek na slavnostní společnou večeři, povídání, prohlížení albumů a jiných dílek a v sobotu společné tvoření. Večer pak zábava, povídání, prohlížení, vínečko, dobrůtky...:-)
S ničím jiným byste neměly starost ;-)
( cena tedy na dvě noci 800 korun bez jídla + rozpočítaný nájem za salónek - materiál na tvoření by se neplatil! )
Počítám s tím, že by byl scrapobchůdek jako vloni, kde by se nakupovalo za srazíkové ceny, tedy levněji než běžně.
Tak co, měly byste chuť? Nemusíte být registrované na scrapbook.cz ani na jiném scrapwebu, scrapařka jako scrapařka , ať je odkudkoliv :-)
Pokud se vám nabídka líbí a měly byste chuť a zájem se setkat a společně si užít bezva scrapařský, holčičí víkend, napište mi závazně, budu muset vybrat zálohu na ubytování 200 Kč.
( vedle vlevo je ZPRÁVA AUTOROVI ) , nebo do komentářů.
Děkuji a moc se na vás těším
Gabreta

Jen tak pro radost

20. ledna 2014 v 18:05 STRÁNKY
Konečně jsem se pustila do oddalovaného malování a bytové akce" škatulata, hejbejte se". Synek se odstěhoval a z jeho pokojíčku se stal pokoj pro příležitostné přespávání. Jinak byl nevyužitý. Kdysi v něm byla ložnice, ale jen krátce. Pak se v něm střídali dorůstající synci, aby měli svoje soukromí od mladších bráchů. Postupně ho využili všichni, v mezidobí i já jako pracovnu.
Nastal čas, po 28 letech, aby se z pokojíčku zase stala ložnice. Obývák aby se stal obývákem a z mojí pracovny zároveň i pokoj pro hosty - pro synka, když přijede, pro druhé synky, když budou potřebovat přespat, pro návštěvy...
Na podzim už jsem se chystala akci "škatulata hejbejte se" uskutečnit, ale pořád se něco dělo a nebyl čas. Minulý týden jsem měla volno, můj svěřenec byl nemocný a tak jsem napsala svoji závěrečnou práci do školy, odevzdala, tím splnila poslední úkol a mohla jsem se pustit do vyklízení pokojíčku. Všechno je teď v pracovně, takže tu mám volné na stole asi 30 centimentrové místo. Ale ...budoucí ložnice už je vymalovaná ( bude v provensálském stylu, takže světle fialová ) , barva schne a já si jen tak pro radost nalepím stránečku :-). Na tyhle fotky se tu už pár týdnů dívám... na tu , kdy byly Matymu sotva dva roky a na tu současnou, vysmátou, kdy jsme pracně poskládaly čepici z novin a on pak vesele pózoval i se sluchátky od mobilu v uších. Přece se kvůli focení nezbaví své oblíbené písničky :-) Hned mě napadlo, že je musím lípnout na stránku společně, pro porovnání ;-)
Papíry z kolekce Simply Stories jsem si nakoupila, protože se mi moc líbily, ale zas až tak často jsem je zatím nepoužila. Což hodlám změnit a tak jsem po nich hned sáhla. Lup lup, bylo to raz dva :-))

Takhle to vypadá, když si na stránku jen tak položím, co tam asi a jak chci mít. To si pak vyfotím a koukám pak na svoji vlastní předlohu v PC, protože kdybych vše sundala, už bych zapomněla, jak to tam bylo poskládané a udělala bych něco úplně jiného. Což se mi taky někdy stává :-)


A tohle je finální verze.Děkuji vám za návštěvu :-)

Karneval

15. ledna 2014 v 22:59 STRÁNKY
Pakračuji další vzpomínkovou stránkou v podstatě ze stejné doby. V první třídě jsem byla na svém prvním karnevalu. Za muchomůrku. Myslím, že to byla taková klasická dětská a velmi nenáročná maska. Na druhé fotce jsem na karnevalu už v Klatovech, ale za co jsem to byla, to tedy nevím :-O ( druhá zleva ) . V družině jsem jednou byla za hudbu, pamatuji si ty nádherné bleděmodré šaty, které mi maminka přešila ze svých a pošila černými notami a houslovými klíči. Podotýkám, že nejsme hudební rodina, takže jak došlo na hudební masku vůbec nechápu. Pak už si vzpomínám jen na dospělost a masku Ferdy Mravence. Byla nás tlupa mravenců, a nebudu ani myslet na to, jak to vypadalo, když se pil alkohol brčkem, protože mravenčí maska to neumožňovala jinak ;-)
Já karnevaly, masky a převleky miluju, ale nijak moc jsem si jich neužila. Škoda...


Děkuji za nahlédnutí :-)

Retro zima

14. ledna 2014 v 12:03 STRÁNKY
Venku je zima nezima. Jednu noc zamrznou všechna auta, další dny vykvetou fialky. Po sněhu ani památky. Kdeže loňské sněhy jsou, natož ty z minulého století. Taky máte dojem, že za našeho dětsví byla zima zimou? Ladovská, sněhová. Pamatuju si, že jsme obouvali lyže hned u vchodu paneláku a na náš slavný kopec Vodojem už jsme ťapali na lyžích. Tam pak byla spousta drah, kde se dalo jezdit, sjíždět, závodit, skákat na můstcích. Ještě moje děti tam chodívaly bobovat celou zimu, sledovala jsem je z balkónu a neměla strach. Hm, dneska stejně sedí děti u počítačů, tabletů, chytrých telefonů...takže jim možná ani ten sníh nechybí.
Když už jsem u vzpomínání, pamatujete, jak se jezdívalo na rekreace? Na poukaz, o který se žádalo. Bylo to asi levné, já nevím, byla jsem na rekreaci jedinkrát jako dítě - s rodiči v Krkonoších. Bylo mi pět let, takže si pamatuju nepodstatné věci...vůni snídaňové kávy a čerstvého pečiva v jídelně, tátovu kostkovanou košili a pak už nic. Nějaké hrátky na sněhu...nic. Cestu vlakem...nic. A mám jen jednu tuhle fotku, z rubu má kulaté razítko a cenu 3 koruny. Takže to fotil zřejmě nějaký místní krkonošský "profík" :-) Co vím jen z maminčina vyprávění je, že bundy mně a bráchovi šila paní švadlena z tátova starého kabátu ( jo, hnědou barvu si pamatuju ) a čepičky pletla mamka. Na nohou máme galošky, to byly takové gumové boty, do kterých se lezlo v bačkůrkách :-O. Měla jsem parádní, bílé, jinak bývaly šedivé, některé na zipík, jiné zapínané na druk. A do galoší šponovky, ostatně jiné zimní kalhoty ani nebyly. Jak tak na tu fotku koukám, vybavují se mi Homolkovi :-)) To jsou panorámata, táto!


Stránka nechtěně působí opravdu hodně retro. Tedy, neměla jsem v úmyslu tvořit retro. Můj záměr byl jenom doladit vše k fotce, která není černobílá, ale taková zažloutlá. Proto jsem si vybrala ten starý ( mám už ho několik let nasyslený ;-) ) nažloutlý podklad od BG, vše ostatní jsou jen zbytky. Hnědý papír jsem neopatlávala ani gessem, ani akrylkou, on už takový byl. Jsou to dva čtverce 6 x 6 ze sady Life Time Collection od Prima Marketing. Celá ta sada je moc pěkná a už mám tisíc chutí z ní tvořit. Všechny ty krásné vločky jsou dostala od Markétky - Screbly, znova blahořečím kamarádky s BS :-). Já jsem vločky jen vylepšila samolepícími kamínky ve tvaru hvězdiček. Nadpis a sáňy jsou od Kety, to jste poznaly. Natřela jsem je lakem na nehty. Občas se dívám v drogerii po slevách a kupuji laky za 30 korun a těmi pak natírám písmenka. Je to rychlé. Přes fotku jsem dala ještě "slídový" rámeček, už ani nevím, jestli jsem si ho koupila nebo jsem ho od někoho dostala, taky už ho mám doma nějakou dobu.

Děkuji vám za návštěvu a přeji krásné zimní dny, třeba už nějaké vločky spadnou :-)

Jak na nový rok....

8. ledna 2014 v 23:52 STRÁNKY
Vítám všechny v novém roce. Doufám, že to bude rok dobrý, zdravý a přinese nám mnoho sil, elánu a chutě tvořit, hrát si s papírem, s fotkami, se všemi těmi našimi "udělátky", že se budeme vznášet na scrapbookových vlnách nekonečného tvořivého nadšení.
Můj seznam scrapbookových projektů rok od roku narůstá a prodlužuje se, místo abych odškrtávala položku za položkou jako splněné. Vloni jsem se v lednu s nadšením pustila do předělávání dětských alb a udělala jsem dvě. Třetí je ještě stále staré a nepřipravené k obnově. Někdy mám dojem, že mi čas jen tak protéká mezi prsty jako mořský písek a zrovna tak rychle odplouvá v nedohledno.
Co jsem vlastně stihla?

Udělala jsem další část golfové kroniky za rok 2012.
Vnoučků jsem udělala jejich PL za rok 2012 a druhé sobě, tedy naší rodině.
Dodělala jsem pár stránek do mého rodinného alba, ale ještě stále jich několik chybí.
Celkem jsem vytvořila si 30 stránek 12 x12 , chtěla bych jich mít víc. Asi tady mám rezervy :-)
Zúčastnila jsem se několika challengí na scrapbook.cz, dokonce i s úspěchem :-)
Vedla jsem celý rok na scrapbook.cz Projekt 2013 a v dubnu zorganizovala ( spolu s Isobelkou ) scrapbookový sraz v Praze.
Udělala jsem smash z Paříže a smash z dovolené v Bretani.
Udělala jsem velké album z dovolené pro nás a menší pro Matýska.
Zdárně jsem dokončila PL za rok 2013.
K Vánocům jsem vyrobila kuchařku pro snachu a sobě takovou ošizenější ;-)
Pak už jen pár přáníček, drobností, krabiček a tak. Taky mnoho diplomů.

No …takže toho zase není tak málo, jak jsem si myslela ;-) Tak nevím, proč mi ten seznam pořád roste :-O

Doplňuji tedy další nové položky ( třeba albumy pro moje dvě nejlepší kamarádky k našemu padesátiletému výročí ) a rozhodně nesmím zahálet .

S PL 2014 jsem už začala. Zatím tedy jen titulkou a úvodní stránkou. Letos ho chci pojímat ještě jinak než do teď, spíš jako smash deník, aby byl živější a pestřejší a víc jako deník než album. Ty zápisky mi tam hodně chybí.

Titulka PL 2014. Zatím budu dělat stránky sólově a na konci roku všechno svážu až podle toho, jak bude celé album tlusté. Velikost je trochu širší A5.


Děkuji, že jste tady se mnou a přeji vám do nového roku jen to nejlepší :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA