Březen 2014

Rozsviťme se modře

31. března 2014 v 21:31 PELE-MELE
2. dubna se lidé na celém světě zapojují do osvětové kampaně "Light it up blue", neboli "Rozsviťme se modře". Pojďme si proto spolu v modrém připomenout fakt, že se současně ve světě každé sté dítě rodí s poruchou autistického spektra, a že to, co lidé s autismem a jejich rodiny potřebují nejvíce, je porozumění a podpora.

MODRÁ JE PROSTĚ DOBRÁ
- SVĚTOVÝ DEN POROZUMĚNÍ AUTISMU

Autismus je celoživotní neurovývojové postižení. Problém autistických dětí je v tom, že nedokážou správně pochopit a vyhodnotit, co vidí, slyší a cítí. Autismus je jedna z nejvážnějších poruch dětského mentálního vývoje.
Neznalost autistické poruchy představuje pro autisty a jejich rodiny velký problém v běžném životě. Spousta lidí nedokáže rozlišit mezi autistickým a nevychovaným či zlobivým dítětem, z toho důvodu pak k dětem, které potřebují podporu a pochopení, přistupují naprosto nevhodně.
Symbolem autismu je motiv puzzle, které má čtyři barvy: tmavomodrou, světlemodrou, žlutou a červenou. Americká organizace Autism speaks používá jako logo modrý dílek puzzle, od toho se odvíjí celá "modrá kampaň", jejímž cílem je zvýšit informovanost o této záhadné poruše, která bohužel není ojedinělá. V České republice žije přibližně 50 tisíc lidí s autismem.

Trvale je 2. duben Světovým dnem autismu od 18. prosince 2007, kdy Valná hromada OSN přijala prohlášení, předložené státem Katar. Toto usnesení se vztahuje k jednomu ze tří dnů oficiálně vyčleněných pro specifické poruchy - tzv. Dny OSN. Cílem akce je přivést k problematice autismu, pervazivní poruše postihující desítky milionů lidí, celosvětovou pozornost.

V tento den se lidé na celém světě zapojují do osvětové kampaně "Light it up blue", česky "Rozsviťme se modře", v jejímž rámci se do modra rozsvítí například Empire State Building v New Yorku nebo Opera v Sydney.

A proč modře? Modrá je totiž barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže. Pojďme si proto spolu v modrém připomenout fakt, že se současně ve světě každé 110. dítě rodí s poruchou autistického spektra, a že to, co lidé s autismem a jejich rodiny potřebují nejvíce, je porozumění a podpora.

Rozsvítit se modře můžete jakkoliv - modrou žárovkou ve svých domovech či kancelářích, můžete se do modré barvy obléknout nebo si na oblečení připnout modrou stužku.


I my ve školce budeme mít ve středu modrý den, děti, učitelky i rodiče. Nic to nestojí, jen projevit zájem a pochopení. Zkuste se se mnou a mými dětmi rozsvítit také modře :-)
Děkuji vám a přeji krásné sluníčkové dny.

Další odkazy:

Hájské golfové repete

28. března 2014 v 1:27 ALBA
Co děláš?
Lepím.
Co lepíš?
Ále, pořád golfovou kroniku...
A jak to jde?
Celkem dobře, každý den udělám kousek. Lepím tam všechny výsledky z turnajů, fotky, skorkarty....Fotky se snažím nějak zpracovat jako ozdobnější stránečky...Zaznamenávám každou akci.
A těch golfových akcí je hodně, co?
Hodně! Loňský rok byl , díky počasí, golfově bohatý. Ale už dělám stránky ze září, ještě říjen a bude konec. Ale paradoxně - září a říjen byly golfově nejbohatší měsíce. Vyhráli jsme několik volných "fíček" na různá hřiště a tak jsme je rádi využili. A počasí bylo skvělé. Fakt jsme si to užili.
Člověk se ke konci sezóny vyhraje a tak se i stane, že vyhraje sem tam nějaký turnaj :-). Jak se snižuje HCP, je obtížnější vyhrávat, o to víc to potěší :-)

V Hájích to máme moc rádi, je to příjemné hřiště, jsou tam příjemní lidé a navíc tam mám spolužačku-kamarádku, která má domeček hned vedle domečku Marka Ebena. Minule jsem se fotila s Markem :-), teď jsem se sešla s kámoškou. Všechno to bylo skvělé.

Vám děkuji za nahlédnutí a přeji krásnou dobrou noc :-)


Golfujeme

23. března 2014 v 13:12
Golfujeme už venku. Počasí ( dnes se tedy pokazilo...ale jen jak se to vezme. Déšť je třeba nejen pro pole, ale i pro golfová hřiště, aby byla hezky zelená a šťavnatá :-)) ) je báječné, někdy už skoro letní a to je pro golfisty požehnání. Tak brzy jako letos sezóna ještě nikdy nezačala.
Golfová kronika pokračuje, už jsem se dostala k měsíci září a říjnu, které byly golfově nejbohatší. Počasí nám přálo a byli jsme díky mnohým vyhraným turnajům, kdy cenou byly vouchry na hru, i na jiných nových hřištích. Tyhle dva měsíce jsme si golfu užili dosyta. Hned prvního září jsme začali na Karlštejně a vyhrála jsem za nejdelší odpal krásné značkové turistické boty ....malé. A nevyměnili. Takže je zdědil Matýsek a musí hodně jíst, aby do nich brzy dorostl :-)


Indoorové turnaje dohráváme, tenhle byl poslední, pořádali jsme ho s manželem. A nevyhráli jsme tentokrát nic...všechny diplomy šly do jiných rukou...


Díky za nahlédnutí :-)

Golfové album se zpožděním

11. března 2014 v 22:53 ALBA
O víkendu, krásném, slunečném, jarním...nám začala golfová sezóna. Naše domovské hřiště otevřelo svoji zelenou náruč pro všechny nenasytné golfisty, které neuspokojuje mlátit míčkem do plátna a hrát jakousi velkou golfovou počítačovou hru ;-). Prostě venku je venku, bez vůně trávy, zpěvu ptáků a větru ve vlasech to protě není ono.
Nová sezóna tedy začala a já ještě nemám album - kroniku z té loňské. Krom titulní strany, tu už mám dlouho.


Tak jsem rychle vytiskla všechny výsledky z turnajů, srovnala skorkarty, obrázky, vytřídila fotky a to vše si rozdělila podle měsíců. Teď už budu jen brát z hromádek a "makat". Duben je hotov a květen skoro, ale nejvíc golfování bývá až v září :-), takže to vše mě ještě čeká.


Děkuji, že mi zachováváte přízeň :-)

Scrapsetkání už za 36 dní

5. března 2014 v 20:24 KURZY A SETKÁNÍ
...a ty dny utečou tak rychle, že to nestačíme ani postřehnout. Nevím jak vám, ale mně čas neúměrně letí, a čím jsem starší tak nějak stále víc ... Proto jím neplýtvám a ten krásný si užívám co to jde :-) . No, a kdybyste chtěly časem šetřit i vy, které se chystáte na scrapsetkání do Satalic, už teď se můžete rozhlížet po scrapbookovém obchůdku, který Maruška přiveze a dělat si seznamy...a nebo rovnou Marušce napsat a ona vám vámi vybrané a objednané zboží rovnou doveze, abyste měly jistotu, že bude mít zrovna to, co chcete a nutně potřebujete ;-).
Tak příjemné nakupování :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA