Modrý den

5. dubna 2014 v 0:28 |  PELE-MELE
Náš "MODRÝ DEN" dopadl výborně. Všechny děti přišly v modrém oblečení, holčičkám jsem navíc ještě navázala modré mašle do vlasů. Ráno jsme nafoukli modré balónky a zavěsili je pod strop na silonové šňůrky, které tam máme k těmto příležitostem trvale natažené. Dětem všechno připadalo jako veliká oslava :-)
Celý den jsme si povídali o tom, proč jsme všichni v modrém, že to není oslava, ale symbol porozumění a pochopení. Naše děti jsou už od září seznamovány s tím, jakou má Míša poruchu, jsou srozuměny s jeho neadekvátními projevy, chápou to, že Míša nechápe…a mají ho rády, snaží se mu pomáhat, berou ho mezi sebe, ačkoliv ví, že Míša to skoro nikdy neocení. Přesto….Míša začal děti sám vyhledávat, je rád v jejich společnosti, nevadí mu, když ho hladí, berou za ruce, chtějí s ním jít na vycházku, hrát si s ním….to všechno znamená, že není vyčleňován z kolektivu pro svoji "vadu", ale naopak - je přijímám a chápán! Jsem tak pyšná - na svého svěřence, že se vyvíjí tak jak se vyvíjí, tedy výborně :-) i na svoje dětičky z naší třídy Berušek, že jsou takové, jaké jsou - milé, chápavé, vstřícné. V neposlední řadě jsem vděčná i rodičům, že i oni jsou chápaví a tolerantní, protože zvláště v začátcích Míšovy docházky do školky to bylo hodně "křiklavé". Školka je pro něj velkým přínosem a my všichni se na tom podílíme.


U nás svítilo i sluníčko modře :-)

Děkuji vám za nakouknutí a přeji krásný sluníčkový víkend .
 


Komentáře

1 screbla screbla | 5. dubna 2014 v 9:09 | Reagovat

Hani máš můj velký obdiv za tak úžasnou práci !!

Držím palce ať se daří  !!

2 Lucius Lucius | 5. dubna 2014 v 20:20 | Reagovat

Nikdo ti neoplatí tvou lásku víc jak děti :-) Dneska jsem na jarmarku nalepila 69 ptáčků, 48 motýlků, 39 kytiček, 12 přáníček a 27 taštiček s kytičkama. Pokryly jsme materiál , oběd a kafe. Ale stejně to byla paráda, tělíčko je zmlácené na týden, ale sluníčko mi v duši svítí na mnohem déle :-) Tož tak. Přeji s autíkem i nadále hodně úsměvů a modrých paprsků.

3 Milena Milena | 6. dubna 2014 v 18:55 | Reagovat

Hani, děláš skvělou práci!!!

4 Tapeva Tapeva | 9. dubna 2014 v 15:18 | Reagovat

Tiše, s úsměvem a modře smekám! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA