Květen 2014

Ze školky do školy

28. května 2014 v 19:10
Ta chvíle, kdy se děťátko školkové změní ve školáka je téměř nepostřehnutelná. Dřív mě to rozhodně tak významně nenapadlo jako teď...když ty dětičky, které mám ve školce a ještě včera byly dětičkami, které se mazlily, hrály si s plyšáky a visely očima na každém slově čtené pohádky se najednou tváří dospěle a přezíravě, poučují svoje malé kamarády a jsou ty velké a nad věcí. Zvláštní, jak funguje slovo. Bude se nám stýskat po našich "předškolácích" a budou nám ve třídě chybět, ale budou zase noví předškoláci...a tak to půjde rok co rok. Se svými vlastními dětmi jsem si to tolik neuvědomovala..., ale teď vidím, jak ta hranice je průhledná a sotva znatelná, jak z malého prcka se najednou stává velké dítě, které má svoje povinnosti a zodpovědnosti. Je to úsměvné a zároveň i poučné...


školkáček


školáček

Děkuji za váši návštěvu u mně :-)

K narozeninám

23. května 2014 v 10:58 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Jedna z mých dvou nejúhlavnějších a nejlepších kamarádek oslavila před pár dny narozeniny. Říká se jim kulaté :-). ( Tyhle odpovídají i tvarem :-) ). Oslavička je dnes, takže už se můžu vytasit s přáníčkem, protože dnes opradu nebude mít čas sem koukat :-). Přáníčko jsem udělala dostatečně velké, aby se do něj vešla i kapsa na poukázku na dárek. Přála si vyjížďku kočárem s koňmi, a s námi oběma. Tak si vyjedeme na půl dne, jako princezny. Vezmeme si piknikový košík s jídlem a šampaňským a budeme si to krásně užívat. My tři totiž zároveň letos slavíme i padesátileté výročí našeho přátelství. To je to, co bych každému záviděla...a nemusím, já už ho mám! ;-) Je to dar, vím, a taky si toho nesmírně vážím a jsem vděčná. A na dnešní oslavičku se moc těším :-))

Dělala jsem "meníčka" na tři stoly - ne pro každého, to bych se namakala...
A přáníčko pro aktivní, sportovní, energickou, samostatnou a scestovalou ženu...a empatickou, ochotnou, příjemnou, vtipnou, veselou....prostě nejlepší kamarádku na světě :-)


Textové razítko je samozřejmě od KETY .

Děkuji za návštěvu...a užijte si víkend...vždycky s najde nějaký důvod co slavit ;-)


Všechno lítá co peří má...

22. května 2014 v 10:46 ALBA
Málokdy se mi povede zachytit na fotce něco vtipného a nebo nějaký nezachytitelný moment . Tohle se povedlo ;-) Neúmyslně.


Díky na nakouknutí :-) Přeji všem hezký "letní" den .

Čtvrté narozeniny

21. května 2014 v 10:57 ALBA
Probírám se fotkami a leckdy je to detektivka správně zařadit obrázky do časového období. To je bohužel (moje ) naše chyba, že jsme si fotky hned nepopisovali a nebo je lepili do alba jen tak, bez časových údajů. A poznejte na dítěti, kolik je mu let, když mně připadají ty v rozmezí 2 až 4 roků skoro stejné. Takže dávám datumy dohromady podle událostí, na které si vzpomenu, místa, kde jsme byli, podle druhých dětí a lidí...a někdy fakt tápu. Na téhle stránce jsem číslovku, značící věk, přelepovala dvakrát a až napodruhé jsem se strefila. No, doufám, že mi bude odpuštěno, jestli jsem někde synkovi přidala a nebo zase ubrala rok :-).
Ovšem úplně nejstrašnější faux pas se mi stalo, když jsme byli poprvé v Paříži v roce 90 a posílali jsme prostřednímu synkovi domů pohlednici k narozeninám. Krásnou, s medvídkem a budíkem, na kterém se dal nastavit ten věk...a já nastavila 8 a popřáli jsme mu všechno krásné k osmým narozeninám. A chlapečkovi bylo už 9! Dodnes z toho mám v srdci žal, co jsem to za matku, že jsem popletla i synkův věk :-(. On to, na rozdíl ode mne, nesl a nese dodnes statečně a má z toho náramně zábavnou rodinnou historku ;-)


Děkuji za návštěvu :-)

Ani papírek nazmar ...

19. května 2014 v 23:15 ALBA
Jsem úplně nadšená z toho, jak se mi daří zpracovávat každý zbyteček papíru. Jen obchodnice ze mně nemají radost, protože když něco nakoupím, je to jen "roztaženost a nenažranost", ale ne potřeba. Bohužel se dovedu krotit :-(...a tak , sice s těžkým srdcem, ale statečně, odolávám téměř všem scrapbookovým svodům. Já jsem ta, kdo vybírá odpadkové koše po scrapařkách na srazu a upotřebí i to, co už bylo vyhozeno jako nepotřebné, ta, která když něco nemá, tak to bleskem nahradí něčím jiným, ta , která si nepotrpí na značky a novinky, ale možná taky ta, která je trochu out, neb o mnohém ani nevím, a překvapeně si čtu o té a té technice, která mě minula. Ale vím, že nelze být všude a nelze mít všechno. A nejsem nespokojená ani nešťastná :-))


Možná tady chybí nadpis, ale já nevím jaký....Čtverečkový papír je ze srazu, šipky jsou darované a proužky s písmenky jsou do pořadače, které tam dávat nebudu...


Opět darovaná šipka, zbytek papíru, ze kterého si někdo na srazu vyřezával písmenka, ptáček z prastaré sady od Kety...a bílá gelovka.
Ale tohle mě prostě baví :-)

Děkuji, že jste tu se mnou...dobrou noc :-)

Vyspinkal

14. května 2014 v 23:05 ALBA
To, když se děťátko vyspí do růžova a je dobře naladěno, usměvavé, spokojené a svojí batolecí hatmatilkou hlásí: vyspinkal :-) je prostě nezapomenutelné ...a já jsem šťastná, že tenhle okamžik nám zůstal zachován. Nejen na fotce, ale i jako jedna z mnoha dětských hlášek ( ač nás nenapadlo si je zapisovat... ale zatím je udržíme v paměti ;-) ) ...VYSPINKAL!


Děkuji, že jste nahlédli....:-)

Moje druhá směna

13. května 2014 v 22:45
Už jsem se zase dostala do tempa a těším se na každé odpoledne, až přijdu z práce domů a vrhnu se na "druhou směnu" - scrapování :-) Fotek mám tolik, že se obávám, že to nebude na dva šanony, ale nejméně na tři. Jeden celý byl jen na období jednoho roku. Nemůžu se rozloučit ani s jednou fotkou a jak je vytahuju ze všech krabic, obálek a starých albumů abych je teď hezky setřídila, srovnala chronologicky a dala všemu nějakou pěknou formu, za kterou se nebudu stydět, až si chlapec svoje alba odnese, objevuji skoro zapomenuté poklady... Na tuhle fotečku jsem dávno zapomněla, asi nebyla primárně ta ukázková, ale mně se líbí :-)


Stránky jsou většinou dost rychlé a hlavně zpracuju všechny zbytky, i ty co by normálně byly na vyhození - pruh s vyraženými vločkami, zbytek od vystřiženého kolečka, různé otrhánky, které se mi povalují po stole....prostě to je opravdu bezezbytkový scrapbook :-)


Děkuji za nahlédnutí :-)

Návrat k albumu

9. května 2014 v 17:29 ALBA
Krom na pár drobností ( ATC ) jsem nějak neměla slinu, chuť, správnou náladu, rozpoložení, vůli, čas...a já nevím jakou výmluvu ;-) ještě napsat, vrátit se k dětskému albumu, které je zpoloviny hotové, ale další půlka mě ještě čeká. Fotky rozložené na stole, papíry nachystané a já chodila okolo a nevěděla za jaký konec to popadnout a kde začít, abych došla do zdárného konce...Asi to, jako spousta jiných ( nejen scrapbookových ) věcí potřebovalo dozrát ( už dávno vím, že dělat něco přes závit je zbytečné a většinou kontraproduktivní ). Dozrálo a ta správná chvíle přišla....a já s radostí opět lepím na černé podklady tu spoustu fotek z ranného věku našeho nejmladšího synka. Některé stránky nazdobím ( některé fotky mi přijdou tak skvělé, že si to zaslouží ) , jiné nalepím jen tak, fotky bez ozdob.


Velké fotky mám ráda a chválím nás zpětně za to, že jsme je dělali.


Tahle fotečka technicky nepatří k nejdokonalejším, naopak, řekla bych, že normálně by byla asi na výhoz ( jenže já schovávám všechno, jsou to pro mě dokumenty ) , lidi mají uříznuté hlavy a na fotce je kaz...ale pro mě je nádherná výrazem, atmosférou a vzpomínkou. Chlapeček byl vždycky tak šťastný, když tatínek přišel z práce domů a tatínek, ještě v bundě mu věnoval stejnou radost...bylo to oboustranné a já jsem ty chvíle milovala. Nejkrásnější je, že to mají, ti moji mužští dodnes, rádi se vidí a sdílí svoji radost ze setkání a já jsem stejně pyšná ( na ně ) a stejně šťastná, že je mám.

Děkuji za nahlédnutí a přeji krásný májový víkend :-)

Poslední ATC s překvapením

8. května 2014 v 8:00 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Včera jsem si vyzvedla na poště asi poslední ATC na výměnu a doma ve schránce jsem našla ještě překvapení...od Zlatušky Barty. Udělala mi velkou radost, zrovna tak jako vy všechny, které jste zvedly hozenou rukavici a mně tak přibyla nádherná ATC do sbírky. Moc mě tyhle kartičky baví prohlížet, za každým malým obrázkem je človíček, který ho tvořil, jeho rozpoložení, jeho nálada, jeho energie, kousek jeho duše. V tom je skutečná krása. Děkuji vám :-)


ATC od Tapevy, Veverky Hely, Helge a Ilonky.


Tahle ATC jsou od Martiny, Kamily, Mirči a Barty.

A tu od Irisky cestovatelskou asi znáte z jejího blogu


PS: ...a rukavice je stále hozená :-), na jakékoliv téma!

Děkuji za váš zájem a přeji vám krásný sváteční den :-)

Jen tak pro radost :-)

7. května 2014 v 13:57 PELE-MELE
Není to tak trochu scrapbook?...nebo alespoň hodně výtvarné, citové, vtipné ... :-) Bavte se!


Golfové diplomy ze srazu

6. května 2014 v 23:54 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Slíbila jsem ... a sliby chyby... Slíbila jsem , že dám zprávu, jak se diplomy líbily...

Je to už přes 3 týdny, co jsme byly na scrapsrazíku v Praze Satalicích. Samozřejmě jsme tvořily stránku podle úkolu a z fotek na výměnu, což byla velká legrace :-). Nikdo nevěděl, jakou fotku si vylosuje a pak se musel poprat s tím, co přišlo. Stránky vznikly báječné a myslím, že jsme měly všechny radost z toho, že jsme tvořily pro jinou a dostaly stránku od někoho jiného...bylo to zábavné, napínavé a vzrušující.


Na odpoledne jsem ale nachystala pro děvčata překvapení, výzvu. Bylo sobotní odpoledne a mě druhý den čekal zahajovací turnaj naší golfové party - Pošumavské golfové ligy. Stalo se už takovým zvykem, že na ty vyjímečnější turnaje vyrábím diplomy. Tentokrát to bylo ale pro mně časově hodně náročné...tak mě napadlo, že poprosím svoje scrapařské kamarádky a volba to byla skvělá. Za a. jsem věděla, že mě nezklamou, za b. jsem tušila, že se do výzvy - tedy do tvoření diplomů - pustí s nadšením. Popustily uzdu svojí fantazie a vytvořily naprosto perfektní , originální diplomy a já jsem v neděli s nimi zazářila. Samozřejmě jsem je předávala s tím, že jsou od mých kamarádek a že jsou luxusní a jedinečné a všichni výherci si jich náležitě považovali, včetně mně :-) . Taky mi jeden zůstal :-))

Děkuji vám, moje milé kamarádky , za pomoc a krásné diplomy .

A vám všem děkuji za nakouknutí. Dobrou noc :-).


ATC už letí poštou sem a tam...

3. května 2014 v 21:53 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Každý den se těším, že v dopisní schránce najdu obálku s novým "átécéčkem". Už se mi slétají...a jsou krásné. A já jsem přidělala nové, a některé už odeslala bez vyfocení ;-)...


Ta cestovní je na výměnu pro Irisku.

Děkuji za nakouknutí a přeji krásnou sluníčkovou neděli :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA