Červenec 2014

Můj Project Life 2014 - 2

27. července 2014 v 23:23 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Při snaze dělat PL průběžně, zjišťuju, že je stejně lepší dělat ho trochu s odstupem, tedy se zpožděním. Jednak si lépe rozvrhnu místo ( na stránce nebo celou stránku ) a vytřídím podstatné od nepodstatného. Každou "blbinu" taky nezaznamenávám :-))
I když jsem sama překvapená, kolik akcí je najednou zaznamenání hodných, a že vůbec. Občas jsem žila v dojmu, že se vlastně nic neděje, že máme jen golf a víc nic. Naštěstí tomu tak není a ještě stále dovedeme žít život jinak než jen golfem a nacházet radosti i v docela normálních a obyčejných věcech.

Do pořádání scrapsrazu jsem se zase s pomocí Isobelky pustila, navzdory tomu, že každý rok tvrdím, že už je to naposled :-). Ve finále mě to baví a dělá mi radost, když se sejdeme a užijeme si "babinec" :-)). Totéž v malém jsou naše setkání s mými "nejúhlavnějšími" přítelkyněmi. Hrajeme si na "Prostřeno" a mě velmi baví pro ně vařit a chystat jim dobrůtky a překvapení. Jsou to pak milé chvíle, které se člověku vrací když je potřebuje... a s úctou , pokorou a údivem si čapkovsky říkám: Mám přátele! A se stejným údivem - čím jsem si je zasloužila?
K neméně příjemných chvílím patří i chvíle se syny, s jedním, druhým, třetím....třeba i v pěkné restauraci a u výtečného jídla :-)

Užíváme si divadelních představení ještě i v květnu, slavíme kamarádčiny kulatiny a moje letošní "zvláštniny" - narozky, které mám jen jednou za život - kdy rok mého narození je shodný s věkem. A to se každému nepoštěstí :-)


Červen je pro mě nejkrásnějším měsícem v roce...všechno kvete a bují, blíží se prázdniny, tolik milých lidí má narozky ;-), venku se dlouží dny a slunce se začíná snažit, jaro se překuluje do léta....zrají jahody a třešně a to jsou koláče a knedlíky, jahody se šlehačkou a třešně za uchem, noční "špitánky"...prostě PARÁDA!

...a pak už nastanou kýžené prázdniny, dlouhé dny plné zázraků, objevů a překvapení...Ale o tom až příště :-)

Děkuji, že jste nahlédli :-)

Můj Project Life 2014

24. července 2014 v 13:26 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Pořád ještě jsou prázdniny, ačkoliv už jsem slyšela hlášky, že jako už je půlka pryč. Není! Je teprve čtvrtý týden :-). Po prvních dvou týdnech naprostého nicnedělání a relaxace jako kafíčkování s kamarádkami a dočítání všech rozečtených knížek, jsem se už pustila do "práce". Dodělala jsem letošní golfovou kroniku až po červenec a dodělala jsem i svůj PL. Začala jsem odhodlaně v lednu, ale taky tak rychle skončila. Vždycky jsem se pošklebovala výmluvám typu "nemám čas", ale v práci jsem nějak pochopila, že to nejsou jen výmluvy, ale spíš únava, nebo nedostatek další energie, a taky trochu neschopnost naložit kvalitně a smysluplně s časem. Nedávno jsem četla hezké heslo: Trpíš nedostatkem času? Tak vstaň ráno o hodinu dřív!
Hmmmm, jsem spíš noční sůva než skřivánek, ale když nemusím a je léto, vstávám ráda....zvláště do voňavých bleděmodrých dní, kdy rána mají ještě jiskru a vánek povívá "cinkátky" v okně...
A opravdu, den se prodlouží a udělám toho mnohem víc :-). Baví mě to :-)
Můj Project Life jsem od počátku pojímala jinak, než je zavedené. Nic proti tomu, ale nerada mám všechno stejné s ostatními, prefabrikované kartičky mě nebaví a vůbec jsem si neoblíbila ten kartičkový styl, ačkoliv chápu výhodnost, pružnost, aktuálnost, rychlost, pohodlnost. Neodsuzuju, ale nechci. A tak zpracovávám spousty zbytečků a bavím se. Je to pro mě ten nejrychlejší a nejzábavnější způsob dokumentace :-).


Děkuji za nahlédnutí a zase příště :-)Dvacetiny

15. července 2014 v 23:10 ALBA
Dvacet bylo už tak dávno. Nemyslím mých dvacet :-), to taky bylo dávno, ale to si nepřipouštím. Na sobě ten utíkající čas tak nevnímám, jako na svých dětech, potažmo vnoučcích. ( My jsme pořád mladé kočky, že ! ;-) ) Teď, co jsou všichni synové už z domu, dospěli. Dokud tu byli, byli to stále chlapečci a teď jsou z nich muži. Máme krásné dospělé vztahy a moc si rozumíme. Ona vlastně ta dospělost přišla už dřív, to ještě byli všichni doma. Často se ozýval z jejich pokoje halas, buď se dohadovali nebo si i sem tam nějakou šoupli. Najednou ticho. Zvláštní ticho...Až mě to bouchlo do uší. Šla jsem do dětského pokoje, otevřela dveře a málem upadla. Ti dva velcí tam seděli na zemi, dlouhé nohy ode zdi ke zdi a povídali si o muzice! Tak moji nejstarší synové dospěli! :-)


Díky za návštěvu :-)

Léto, je léto...

11. července 2014 v 18:38
Mám prázdniny. A sáhodlouhý seznam prací ;-)…ale pilně seškrtávám bod po bodu. Konečně jsem dodělala šanonové album nejmladšího synka. S tím koncem jsem se trochu prala, už jsem neměla moc fotek ( mami, nefoť mě!!! ) a ty, které jsem měla byly všelijak potajmo postahované z různých školních i mimoškolních akcí a těžko se mi datovaly. Ale doufám, že vyvolají radostné překvapení ;-).
Vždycky si v takových chvílích představuju, jak bych se tvářila já a já bych se určitě tvářila nadšeně, jako vždy, když pro mě někdo něco udělá a já vím, že jsem stála za ten nápad, za tu myšlenku a nakonec i za tu práci. Vážím si nejvíc rukodělných dárečků, i když je to "jen" obrázek od dětí. Ale v těch je to srdíčko…
Takže otázka: Kdo je to? ;-)
…Líbí se mi ten vystižený detail - brýle s oranžovými straničkami ( bez brýlí bych se ani nenajedla, neb bych neviděla, co jím ;-) ) a korálky na krku ( v létě jsem zdobilka a vytahuju všechny svoje "nastrakačené" cetky a ladím je k oblečení ) .
Mám mnoho obrázků od dětí, svých i těch školkových a všechny pro mě něco znamenají. Víc než šperky a jiné hlouposti.
Zrovna tak pro mě znamenají i stránky a nejradši bych vše, co vytvořím, si nechala....;-)...ale tohle je takové moje rovnání se se životem. Dnes se mi pán v Kodaku smál, že to snad ještě ne, jenže to člověk neví...dnes, zítra, za dvacet let...a tak se snažím vše dorovnat a dát do pořádku...co kdyby ;-)...
Děkuji za nahlédnutí a přeji všem sluníčkové a pohodové dny :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA