Srpen 2014

Golfová sezóna - 2

26. srpna 2014 v 22:08 ALBA
Vrátila jsem se z dnešního golfu na Cihelnách, bylo to na pozvání od spřízněné firmy . Cihelny mám moc ráda, je to jedno z nejkrásnějších hřišť. Vůbec nevadilo, že skoro celý den pršelo...měla jsem prima kolegyňky, hrály jsme na pohodu a ta mi vydržela celou hru. Až tak, že jsem vyhrála:-). Všechno! A poprvé v životě jsem porazila i svého muže ;-) Tak to se stane tak jednou za...deset let :-) , ale radost z toho je :-)
Já beru golf jako relax a pohodu, na starosti mám jiné věci, ne to, co mě baví a co dělám ráda. Proto mám ráda i vtipné turnaje, třeba Vánoční v červnu :-)


Nejlepším turnajem naší golfové sezóny je samozřejmě ten "náš" a bez zbytečné skromnosti musím říct, že hlavně díky mému manželovi je to turnaj nejoblíbenější, má krásné ceny a je dokonale připraven. A pochopitelně, má ty nejkrásnější diplomy, protože scrapbookové :-)
K Vánocům nám Ježíšek nadělil Golfové kupóny - to znamená, že na vybraných hřištích a ve vybraných časech můžeme hrát dva za jedny peníze, což je výhodné. Jedno ze dvou hřišť, na kterém je možné uplatnit kupón i o víkendu, je Čertovo Břemeno, naše oblíbené. A tak jedeme....


S kamarádkou jsme byly pozvány kamarády do Sokolova, tak proč nejet. Jamka č.5 je nádherná, hraje se z vysokého kopce. Na fotce naštěstí není vidět, že moje, pochopitelně jinak krásná rána ;-), skončila v pravém písku....Stane se...;-)


Víc jsem za prázdniny nestihla, ale jsem ve skluzu jen za srpen, to jde.

Vám děkuji za návštěvu a přeji , aby vám déšť nevadil, protože bude líp....:-)

Golfová sezóna

25. srpna 2014 v 23:00 ALBA
Letošní golfová sezóna vrcholí. Prázdniny jsou vždycky trochu mírnější, ale v září nastává vrchol - hrají se mistrovství klubů a podobné stěžejní turnaje. Předpokládá se, že golfista se už vyhrál, je na vrcholu své formy a tedy dokáže zahrát pěkné výsledky :-)...hahaha. Mám dojem, že se něco pokazilo a moje hra je co výsledků čím dál horší, ale zase mě začala mnohem víc bavit. To nemyslím, že by mě bavily ty nelibé výsledky, ale hra mě mnohem víc baví. Najednou jsem začala víc taktizovat, vymýšlet strategii, víc hrát hlavou, ne jen bouchat do míče ať to letí kam to letí a pak se uvidí co s tím. To, že se nemůžu zbavit svých golfových zlozvyků, to je jiná věc. Do trenéra už se mi nechce investovat ani čas ani peníze, ambice na nejlepší golfistku světa už nemám ;-) a přednější jsou pro mě jiné životní radosti, než jen ty golfové. Baví mě spousta věcí a golf je jednou z nich, ne první a jedinou :-), na to je život moc krátký. Baví mě třeba dělat golfovou kroniku a zaznamenávat naši hru, turnaje, výsledky, akce s přáteli. V červenci jsem se přičinila a do této doby jsem zaznamenala naše golfování v tomto roce.Začali jsme už v lednu, prvním turnájkem venku na hřišti. Počasí bylo příjemné a byla to taková legrace. Ale v dubnu už se naše hraní rozjelo naplno.


Květen a červen bývají golfově silné, před létem, kdy jsou dovolené, se firmy snaží odehrát co nejvíc turnajů. Je fajn, když sem tam dostaneme pozvánku a jedeme si zahrát i jinam než jen na své domovské hřiště.


S naší PGL vyjíždíme i za hranice ( nejen všedních dnů;-) ), do Německa to máme kousek. Pro takovou bandu nám všude dají slevu a tak se i tady hra vyplatí. A šumavské hřiště ve Zwiesselu je prostě úžasné.


I tady, v Mladé Boleslavi, pršelo jen se lilo, ale i tak to byl pěkný turnaj.


V květnu už tradičně hrajeme v Mariánkách finálový turnaj zimní indoor túry. Roky jsem ji nehrála, letos jsem šla jednou, podruhé, potřetí...a už jsem se tedy zúčastnila celé túry. A vyhrála :-) Cenou byly španělské dobrůtky, tak to stálo za to :-)
Mariánky pro mě byly postrachem, ale postupem doby jsem jim přišla na chuť a mám to hřiště moc ráda.


Další prima turnaj - na Dýšině. Jak rádi s oblibou říkáme - ještě, že je golf masový sport. Mňam, když je turnaj výborně gastronomicky zajištěn, je to úplně bezchybné a o výsledky pak už tolik ani nejde :-). Kecám, o výsledky jde vždy, ale dobrá mňamka dělá krásný den ;-) Frťánky, šampaňské, obídek....co chtít víc ;-)

Děkuji za nakouknutí a přeji vám krásné poslední prázdninové dny plné prima zážitků :-)

Paříž opět

21. srpna 2014 v 19:47 PELE-MELE
Nebyla jsem tu, protože jsem byla v Paříži :-) Deset dní v Paříži bylo jako sen. Už mám na stole hromadu fotek a plnou hlavu představ, jak je zpracuju....;-) Zatím jen opisuju deníček na hanama.blog.
Krásné poslední srpnové dny :-)

Paříž navždy - 3

6. srpna 2014 v 16:20 MINIALBA
V Paříži dnes prší, ale to je přece známá věc, že Paříž je nejkrásnější v dešti. Koukněte na film Půlnoc v Paříži :-). Já tedy asi o půnoci budu raději doma, ale věřím na zázraky, nadpřirozeno, divy a čáry máry :-).


Prší krásně...a mně déšť nevadí...Mám ráda zvuky dešťových kapek, protože když chci, tak mi zpívají :-)


Teď jsem se dívala na http://www.parisinfo.com/ a zjistila, že existuje i muzeum Edith Piaf, tak tam hned musím nakráčet. Až po kafíčku v baru, samozřejmě :-)


Čtvrť Belleville byla pro mě vloni novinkou a Haňule neprotestovala, když jsem ji tahala do míst, kam moc turisti nechodí. Zamilovala jsem si to tu, a je ještě mnoho míst, kam chci jít pro nové i opakované zážitky. Prostě "jeden kousek nestačí" !: -)


I na turisticky "vykřičeném " Montmartru jsou k vidění mnohá krásná místa, kde tolik cizích foťáků ještě necvakalo... strmé uličky, malé barevné domky, zastrčené hospůdky, květinové zahrádky...tady stačí jen tak bloumat a mít otevřené oči a nasávat atmosféru "staré" Paříže, která tady byla ještě venkovem a v duchu se potkávat třeba s Van Goghem, Renoirem...a mnoha dalšími. O takový zázrak bych docela stála :-).


K nepopsatelným radostem patří bezesporu kafíčko a croissant, pro který jsem doběhla vedle do pekařství. To je normální a nikoho to nepohoršuje. A takový dobře vypečený....mňam mňam ...v kteroukoli denní dobu, nejen ke snídani.


Ten je, co? ;-) A když venku prší, jdeme na oběd a dáme si La salade de chévre chaud (salát s teplým kozím sýrem) a k tomu skleničku Chablis...a venku můžou padat tratary, nám je skvěle :-)


Náš pobyt zakončíme procházkovou sobotou v zahradách Versailles s hudbou a výstavou a ty fronty do zámku zase vynecháme. V neděli už jen trh v Lagny a "žluťákem" zase domů....Au revoir , Paris!

Díky, že jste se mnou a Haňulí pobyli v Paříži :-)


Paříž navždy - 2

6. srpna 2014 v 0:50 MINIALBA

Vždycky jsem se chtěla jen tak potoulat kolem Canal Saint Martin. Jednou jsme jím jeli na lodi, ale chtěla jsem se taky projít přes mostky, zamávat lodím z nábřeží a korzovat z jedné strany kanálu na druhou. Je to vyloženě procházkové místo, kde je stále na co koukat. Nakonec se dojde až k bazénu Bassin de la Villette, kde je spousta kaváren a hospůdek, prostě místo na setkávání lidí a užívání si radosti. Báječné.


Miluju trhy a tržnice a doteď jsem netušila, že v Paříži jsou tržnice jako někde na venkově. Barevné a voňavé, plné křiku trhovců, květin, jídla, ale i hadrů a veteše. To k trhům prostě patří.
Po trhu na Pl.´d´Aligre jsme zavítaly i do nejstarší tržnice Marché des Enfants Rouge. Dříve byl na jejím místě sirotčinec a jeho svěřenci nosili červené šaty, proto ten název . Dnes je zde široká nabídka nejen bio potravin - masa, sýrů, zeleniny a různých produktů, ale i mnoho "jídelen" ( stánků ), kde okusíte speciality africké, japonské, kreolské, čínské, arabské....Zas tak levné to není, ale lákavé rozhodně :-)


My jsme si koupily bretaňské galety bohatě naplněné a stráááášně dobré.


Nesnědla jsem obě!, i s jednou jsem měla co dělat :-), to jsem jen pózovala fotografce :-)

Den zakončíme procházkou ve čtvrti Germain des Prés, kam se dostaneme po lávce Pont des Arts. Je to lávka jen pro pěší a dostane se po ní od Louvru k Institutu de France. Je z ní pěkný výhled na Pont Neuf a Cité. Kdo ale vymyslel to pečetění lásky zámečky, které se navěsí kam to jen jde a klíček zahodí do řeky, to netuším, ale jsou bohužel všude, nejen zde. Jako kdyby tohle byla záruka! :-O


Díky za podívání :-)

Paříž navždy

4. srpna 2014 v 23:23 MINIALBA
Paříž je prostě moje první láska...a ta je navždy! Chystám se...skoro už balím :-) a tak jsem ještě před tím zavzpomínala na loňskou Paříž s Haňulí a odškrtla si tak další položku v mém pracovním scrapbookovém prázdninovém seznamu.
Na album jsem použila slabší kartón velikosti 13 x 17 cm. Všechny listy jsem potáhla pařížským baličákem, který mi, myslíc na mě :-), dovezl manžel od jedné známé, která má obchod s papírem. Chtěla jsem zkusit, jak to bude vypadat, pracovat se stejným a ještě ke všemu vzorovaným podkladem a docela jsem byla překvapená, že to vypadá dobře. Tyhle malé formáty miluju a taky se mi dobře dělají, takže za pár dní bylo hotovo. Pár myslím opravdu dva :-). Jediné, co mi nevyšlo, byť jsem dvakrát měřila a jednou dělala dírky na svázání, prostě se nesešly :-(...a tak jsem improvizovala a dala jen 4 a 4 spirály , které jsou trochu nakřivo a prostředek zůstal jen s dírami . No, paráda to moc není, ale je to album jen pro mě, a zvenku jsem chybku zdatně zamaskovala mašlemi :-)


I když ono je možná lepší na chybu neupozorňovat a doufat, že si nikdo nevšimne...a všimne-li, udělat z ní záměr :-))

Obrázky, které jsem v albůmku sem tam použila, jsou z kalendáře ( koupeném v Německu ) a kreslila je francouzská výtvarnice Martine Rupert .


Taky přišel k duhu ubrousek s pařížskými motivy. Ale nedělala jsem klasickou "ubrouskovku" ( moc práce a to se mi nechtělo... ) a tak jsem jen ubrousek podlepila oboustrankou a teď si z něj stříhám "samolepky" :-).


Nápad na cestu do Paříže vznikl s Haňulí na skypu a realizace byla dílem pár dní. Protože jsme kupovaly jízdenku od Student Agency tři měsíce dopředu, byla levná - 1600 Kč tam i zpět. Paráda. A to cestování....pohodička, pohodlíčko, tam nás jelo málo, tak jsme se i roztahovaly a celou noc pěkně spaly :-) ( Tam ve 23.00 z Prahy, v Paříži ve 13.05 )


Po příjezdu jsme si vtipně uložily kufříky do úschovny na nádraží ( Gare de l´Est - úschovna za 7.50 E ), koupily si ticket carnet ( 10 lístků na metro za 13.30, jinak stojí jeden 1.70 ) a neohroženě vyrazily do velkoměsta. A kam vedu kamarádku, která je poprvé v Paříži, nejdřív? ;-) Ovšem frontu na výhled shora jsme nestály, ten jsme si dopřály, bez front, na Tour Montparnasse a ten o to lepší, že odtud koukáme na Eiffelku :-)


A pak hurá tam, kde jsem ještě ani já dosud nebyla. Z mostu Pont de Bir Hakeim, který je sám o sobě zajímavý, sestoupíme na ostrov Cygnes, který je vlastně hrází a jdeme až na sám konec, kde stojí replika Sochy Svobody . Je vysoká 11.5 m a je to dar Francouzů žijících v USA městu Paříž u příležitosti 100.výročí Velké francouzské revoluce.
O Soše Svobody si můžete přečíst zde , a o té pařížské Soše Svovody tady .


Měla jsem v den příjezdu zrovna takové bezvýznamné narozeniny ;-), ale tím, že jsem je slavila u svých přátel v Paříži se staly významnými !
Takže byla oslava, pravé šampaňské, spousta dobrot, kytky a dárky...a za chvíli nám padaly oči únavou, přece jen to bylo hodně zážitků na jeden den :-)

Dobrou noc i vám a děkuji za nahlédnutí :-)

Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA