Paříž navždy

4. srpna 2014 v 23:23 |  MINIALBA
Paříž je prostě moje první láska...a ta je navždy! Chystám se...skoro už balím :-) a tak jsem ještě před tím zavzpomínala na loňskou Paříž s Haňulí a odškrtla si tak další položku v mém pracovním scrapbookovém prázdninovém seznamu.
Na album jsem použila slabší kartón velikosti 13 x 17 cm. Všechny listy jsem potáhla pařížským baličákem, který mi, myslíc na mě :-), dovezl manžel od jedné známé, která má obchod s papírem. Chtěla jsem zkusit, jak to bude vypadat, pracovat se stejným a ještě ke všemu vzorovaným podkladem a docela jsem byla překvapená, že to vypadá dobře. Tyhle malé formáty miluju a taky se mi dobře dělají, takže za pár dní bylo hotovo. Pár myslím opravdu dva :-). Jediné, co mi nevyšlo, byť jsem dvakrát měřila a jednou dělala dírky na svázání, prostě se nesešly :-(...a tak jsem improvizovala a dala jen 4 a 4 spirály , které jsou trochu nakřivo a prostředek zůstal jen s dírami . No, paráda to moc není, ale je to album jen pro mě, a zvenku jsem chybku zdatně zamaskovala mašlemi :-)


I když ono je možná lepší na chybu neupozorňovat a doufat, že si nikdo nevšimne...a všimne-li, udělat z ní záměr :-))

Obrázky, které jsem v albůmku sem tam použila, jsou z kalendáře ( koupeném v Německu ) a kreslila je francouzská výtvarnice Martine Rupert .


Taky přišel k duhu ubrousek s pařížskými motivy. Ale nedělala jsem klasickou "ubrouskovku" ( moc práce a to se mi nechtělo... ) a tak jsem jen ubrousek podlepila oboustrankou a teď si z něj stříhám "samolepky" :-).


Nápad na cestu do Paříže vznikl s Haňulí na skypu a realizace byla dílem pár dní. Protože jsme kupovaly jízdenku od Student Agency tři měsíce dopředu, byla levná - 1600 Kč tam i zpět. Paráda. A to cestování....pohodička, pohodlíčko, tam nás jelo málo, tak jsme se i roztahovaly a celou noc pěkně spaly :-) ( Tam ve 23.00 z Prahy, v Paříži ve 13.05 )


Po příjezdu jsme si vtipně uložily kufříky do úschovny na nádraží ( Gare de l´Est - úschovna za 7.50 E ), koupily si ticket carnet ( 10 lístků na metro za 13.30, jinak stojí jeden 1.70 ) a neohroženě vyrazily do velkoměsta. A kam vedu kamarádku, která je poprvé v Paříži, nejdřív? ;-) Ovšem frontu na výhled shora jsme nestály, ten jsme si dopřály, bez front, na Tour Montparnasse a ten o to lepší, že odtud koukáme na Eiffelku :-)


A pak hurá tam, kde jsem ještě ani já dosud nebyla. Z mostu Pont de Bir Hakeim, který je sám o sobě zajímavý, sestoupíme na ostrov Cygnes, který je vlastně hrází a jdeme až na sám konec, kde stojí replika Sochy Svobody . Je vysoká 11.5 m a je to dar Francouzů žijících v USA městu Paříž u příležitosti 100.výročí Velké francouzské revoluce.
O Soše Svobody si můžete přečíst zde , a o té pařížské Soše Svovody tady .


Měla jsem v den příjezdu zrovna takové bezvýznamné narozeniny ;-), ale tím, že jsem je slavila u svých přátel v Paříži se staly významnými !
Takže byla oslava, pravé šampaňské, spousta dobrot, kytky a dárky...a za chvíli nám padaly oči únavou, přece jen to bylo hodně zážitků na jeden den :-)

Dobrou noc i vám a děkuji za nahlédnutí :-)

 


Komentáře

1 hanule hanule | 9. srpna 2014 v 22:10 | Reagovat

:-) uteklo to .-) budu se muset taky pochlapit :-) Nádherné album Hani!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA