Paříž navždy - 2

6. srpna 2014 v 0:50 |  MINIALBA

Vždycky jsem se chtěla jen tak potoulat kolem Canal Saint Martin. Jednou jsme jím jeli na lodi, ale chtěla jsem se taky projít přes mostky, zamávat lodím z nábřeží a korzovat z jedné strany kanálu na druhou. Je to vyloženě procházkové místo, kde je stále na co koukat. Nakonec se dojde až k bazénu Bassin de la Villette, kde je spousta kaváren a hospůdek, prostě místo na setkávání lidí a užívání si radosti. Báječné.


Miluju trhy a tržnice a doteď jsem netušila, že v Paříži jsou tržnice jako někde na venkově. Barevné a voňavé, plné křiku trhovců, květin, jídla, ale i hadrů a veteše. To k trhům prostě patří.
Po trhu na Pl.´d´Aligre jsme zavítaly i do nejstarší tržnice Marché des Enfants Rouge. Dříve byl na jejím místě sirotčinec a jeho svěřenci nosili červené šaty, proto ten název . Dnes je zde široká nabídka nejen bio potravin - masa, sýrů, zeleniny a různých produktů, ale i mnoho "jídelen" ( stánků ), kde okusíte speciality africké, japonské, kreolské, čínské, arabské....Zas tak levné to není, ale lákavé rozhodně :-)


My jsme si koupily bretaňské galety bohatě naplněné a stráááášně dobré.


Nesnědla jsem obě!, i s jednou jsem měla co dělat :-), to jsem jen pózovala fotografce :-)

Den zakončíme procházkou ve čtvrti Germain des Prés, kam se dostaneme po lávce Pont des Arts. Je to lávka jen pro pěší a dostane se po ní od Louvru k Institutu de France. Je z ní pěkný výhled na Pont Neuf a Cité. Kdo ale vymyslel to pečetění lásky zámečky, které se navěsí kam to jen jde a klíček zahodí do řeky, to netuším, ale jsou bohužel všude, nejen zde. Jako kdyby tohle byla záruka! :-O


Díky za podívání :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA