Cestovní deník 4

1. listopadu 2014 v 20:30 |  NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
I můj PL je vlastně dělaný stejně. Mám již předpřipravený svázaný deník a jen doplňuji akce. Dneska jsem měli krásný den a tak už se těším, až ho zaznamenám :-). Protože přijel synek s přítelkyní a jeli jsme ne výlet, připadala jsem si jako na dovolené. A den se opravdu "vybarvil". Krásný první listopad.


Ovšem tady jsme na oslavě sklizně prvních hroznů. To byla přesně ta akce, o které jsme se dozvěděli až na základě letáčku z "íčka". Skoro jsme osadu, kde se slavnost konala, ani nemohli najít. Byli jsme tam jediní "přespolní" a byli jsme okamžitě odhaleni. Pan farář ( šikmooký! ) přišel za mým mužem a ptal se, odkud jsme a jak se nám u nich líbí. Dostali jsme první vylisovaný ( na náměstíčku před kostelem stál opravdový, prastarý a funkční lis na víno ) vinný mošt a pak sledovali místní tance, které alegoricky oslavovaly víno. Byla tam i výstavka výtvarných prací dětí z MŠ, to zase zajímalo mě :-). Tak jako české děti kreslí sběr brambor, maximálně jabloně s jablíčky, tady byly na obrázcích vinné keříky s barevnými listy ( víte, jak je krásně barevná vinice na podzim ? ;-) ) a plastickými hrozny vína - za papíru! Moc se mi tam líbilo a zůstala bych i na jídlo ( venku pod platany ), ale "děti" chtěly k moři :-). Bylo vedro.


Další den jedeme zase od moře dál - do "hor" . Protože jsme u moře, všechny kopce jsou vysoké, protože se zvedají opravdu od moře. Miluji serpentiny, silnice a silničky, které se kroutí až se jednomu skoro kroutí krk, ale jsou z nich překrásné výhledy. Motorkáři si je taky užívají :-)
Tam nahoře v kopcích a ve skalách je jeskyně, kde žila "v důchodu" Máří Magdaléna. Krásné místo.

Při našich cestách jsme sem tam museli uspokojit i mého muže, neb 14 dní bez golfu byl opravdový "absťák" ( já to tak neprožívám ;-) ) a navštívit i nějaké golfové hřiště na trase ( jen se podívat ) ...a koupit golfový míček s logem hřiště.
Ovšem na jednom se zamilovala maximálně i já - do golfového bagu s barevnými proužky značky Little Marcel ( pamatujete, mám takovou barevnou, veselou kabelku - z Francie, pochopitelně - do ponurých zimních dnů jako dělanou ;-) ) Ale ten bag...Pršelo nám jen jednou. Nevadilo to. Podruhé jsme se do deště probudili a díky internetové předpovědi počasí jsme tedy vyjeli tam, kde mělo pršet méně. Nakonec nepršelo vůbec! Pršelo zase až večer u nás "doma" a to byl taky jediný den, kdy jsme snídali a večeřeli v bytě a ne na terase venku.


Děkuji za nahlédnutí :-) a přeji krásnou neděli.
 


Komentáře

1 mafina mafina | E-mail | 1. listopadu 2014 v 21:03 | Reagovat

Zajímavé počteníčko,parádní deník a ten bag je tedy opravdu bombový

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA