Prosinec 2014


PéeFka na poslední chvíli

29. prosince 2014 v 16:27 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Jsem sama doma a docela ráda :-)...klid a pohoda, nemusím vařit, a můžu si konečně tak trochu zalepit....jen trochu, za chvíli přijdou vnoučata :-))Díky za nahlédnutí ...a já zase běžím...:-)

Krásné Vánoce

22. prosince 2014 v 18:06 VÁNOCE
Ještě se dvakrát vyspíme :-)...

Vypínám počítač, odkládám myš a teď už budu jen a jen "vánočnit" se svými milými, vařit a péct a jíst a pít a koukat na pohádky, číst si v posteli, popíjet vánoční svařák, pouštět vánoční koledy a písničky, koukat na vánoční filmy, přijímat návštěvy a chodit na návštěvy, užívat si volno, usmívat se...prostě po ho da :-).


Už je to za pár....

19. prosince 2014 v 15:36 VÁNOCE
Sníh se sype potichoučku
na dům
na dvůr
na kočku...
Sníh se sype jako cukr
na mandlovou vánočku.
Začala tichá bílá noc
už je jen pár dní do Vánoc...

Dneska byl poslední pracovní den :-) a nastaly vánoční prázdniny. Nejvíc se těším, že se vyspím :-)
Na poslední chvíli udělala jsem pro rodiče dětí ještě záložky do knihy. Inspirací mi byl opět Pinterest. Záložky měly obrovský úspěch:-). No jak by taky ne, když si založím knížku svým Ferdou nebo Mařenkou... ;-)

Děkuji za vaši milou návštěvu :-)

Lucie noci upije...

15. prosince 2014 v 20:24 VÁNOCE
Před mnoha lety jsem na Lucii měla maturitní ples. Lucie bylo vybrané jméno pro moji holčičku snad už od prváku na gymplu ;-). Později jsem k ní přidala ještě Barborku a Zuzanku. Mám tři kluky! :-)
V sobotu, na Lucii, jsme dostali vnoučky na hlídání. Spali u nás už od pátku a protože spí v pracovně, nemohla jsem nic kutat, lepit a tak podobně. Takže jsem v kuchyni připravila těsta na sobotní pečení, uklidila si skříňky, napsala si nákupní seznam a vymýšlela jídelníček na svátky.
A v sobotu jsme byli na vánočním bazaru, při obědě si řekli, jak je to s tou svatou Lucií a odpoledne pekli...


A když večer odjeli s výslužkou ( co si napekli si taky sní ;-) ) , vyfikla jsem si ještě jedno přáníčko...


I když svatá Lucie noci upije a já to vítám, na Vánoce se moooc těším :-)

Děkuji za nahlédnutí.

Přání vánoční

14. prosince 2014 v 0:46 VÁNOCE
Měla jsem za to, že jsem přáníček udělala dost, ale najednou jsem znejistěla, že mi nebudou stačit...a tak jsem udělala ještě nějaká. Inspirovala jsem se lehce na Pinterestu.


Děkuji za návštěvu a přeji skvělou třetí adventní neděli :-)

Melinčin první den

11. prosince 2014 v 19:15 MINIALBA
Oběma mým vnoučkům jsem udělala albůmek z prvního dne jejich života, ze dne, kdy se nebe rozsvítilo tisícem hvězd a ty vnikly do našich srdcí, do srdcí babiček a dědečků. Dne, kdy se svět stal kulatějším, voňavějším, barevnějším a sladším o jednoho malinkého človíčka, o bytost andělskou, pro kterou jsme otevřeli náruč a vložili do ní pro to mrně všechnu svoji něhu a lásku. Takže i Melinka dostane svůj albůmek :-)... Vítej, Melinko!


Albůmek je v nějvětší části velký 16 cm a široký 12. Je udělaný z kartónu, který jsem jen potiskala a polepila trochu papírem. Jsou to úplně malé zbytečky. Fotky jsem si vytiskla na tiskárně tak, aby se mi velikostně hodily. No a Ketina razítka ani nemusím představovat, teď mi opravdu přišla k duhu , úplně přesně! ;-)

PS. Zjistila jsem, že mám naprostý nedostatek růžových papírů :-O...Musím ještě rychle napsat Ježíškovi :-)
Děkuji za nakouknutí :-)

Golfová kronika - pokračování

10. prosince 2014 v 18:27 ALBA
Do konce roku zbývá 21 dní. Dost dlouhá doba na to, ještě zvládnout nějaké scrapbookové resty. Dluhy nemám ráda ( obecně ) a nerada neplním sliby ( obecně ). Někdy to prostě nejde ( zatím ve všech případech nikdy nešlo o život...a když nejde o život, tak jde.... ;-) ), ale přesto z toho nemám dobrý pocit. Golfovou kroniku jsem však doděla včas.
Tak tohle už je poslední vzpomínka na letošní golfovou sezónu. Úspěšnou :-). O našem celoročním golfovém klání se objevil článek i v regionálním tisku. Najednou žasnu, kolik lidí to čte :-O. A pak mi telefonuje moje maminka, že o mně právě čte a že mi to musí hned říct, jak je na mě pyšná! Myslím, že tohle jsem slyšela poprvé v životě a dojalo mě to k slzám. To je pro mě největší ocenění, zlatá medaile ze všech nejzlatější :-))

Děkuji, že i v tomhle předvánočním shonu ( no já myslím, že stejně jako já si nějaký shon nepřipouštíte ;-) ) chodíte nahlížet :-)

Receptář nebo kuchařka?

7. prosince 2014 v 11:06 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Vloni jsem vyráběla pro moji milou snachu ( a mého syna :-), protože on rád vaří ) k Vánocům knihu receptů. Ty, které máme vyzkoušené ( s manželem, protože i on rád vaří ;-) ) a oni ochutnané, protože krom toho, že rádi vaříme i rádi jíme :-). Vlepila jsem tam i pár fotek z našich rodinných gastro akcí :-))).
V patlací euforii a v nadšení z Ketiných kuchařských razítek, jsem si vyrobila Kuchařskou knihu i sama pro sebe . Tu si tady jednou prohlížela přítelkyně mého nejmladšího a jásala a juchala. Takže jasně, můj kompjůtr si hned ukládá : návrh na dárek- kuchařka!
Včera byla docela nevlídná sobota, kterou jsem si zvlídnila konvicí zeleného čaje a svíčkou s vůní skořice ( já vím, že svíčka ve scrapařském doupěti je jako zapalovač v muničním skladu ...) a zatímco moji ospalci ještě vyspávali , já už jsem lepila :-)


V téhle "Kuchařce" recepty nejsou žádné. Ta je čistá, jen s pár vloženými oddělujícmi stránkami. Každý recept si bude muset slečna zapsat sama. A nebo vystřihnout a nalepit. Já to dělám dodnes :-).

Děkuji za nahlédnutí a přeji krásnou druhou adventní neděli.

Vánoční přáníčka

3. prosince 2014 v 23:27 VÁNOCE
Už to vypadalo, že vánoční přáníčka ani neudělám :-(. Ne, že bych nechtěla...
Letos mám moc fajn kolegyňku učitelku, jedeme na stejné tvořivé vlně a tak když už jsem jí poslala asi padesátý nápad na přáníčka, která by mohla vyrábět s dětmi, najednou mi ruce samy začaly lepit...;-)...
Tentokrát tedy není každé přáníčko jiné, ale všechna jsou na stejné téma, i když zcela stejné není ani jedno. Uffff, jsem ráda, že budu moci obeslat svoje kamarádky a kolegyňky a ne se vymlouvat na čas :-(....je to opravdu tak - máme ho všichni stejně a je jen na nás, jak ho využijeme.


Děkuji, že jste tu byli :-)

Adventní deník

3. prosince 2014 v 0:55 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Už před rokem mi přišel do mejlu Adventní deník od Jitky Nesnídalové. Občas si čtu ne netu její články. Tenhle deník je takovou sondou do vlastního sebevědomí. Vloni jsem si ho chtěla udělat, ale nedošlo na to, takže když mi přišel i letos, sedla jsem a vyrobila si deníček. Kdysi jsem dělala takový deník Třicet dní do Vánoc, kam jsem zapisovala a scrapbookově dokumentovala vše, co jsem těch třicet dní dělala. Tenhle deníček je jiný, není o akcích a činostech, ale o pocitech, přáních, radostech, nadějích...

Ne, nebudu si tady vylívat srdíčko ;-), ty zápisky budou jen moje, ale chci vám dát inspiraci a malou ukázku toho, jak deník vypadá. Všechny titulky jsem si vytiskla a rozstříhala, podlepila a pak lepila na stránečky a jen trochu dozdobila. Možná budu ještě zdobit víc ( když nebudu vědět, co psát ;-) ), možná už ne. Deník je čtvercového formátu velikosti 15 x 15 cm a má jen 12 listů, tedy 24 stránek :-)

Tady je seznam titulů:
1.12. PŘEJI SI ABYCH...
2.12. NA MÉM ŽIVOTĚ SE MI LÍBÍ...
3.12. ODPOUŠTÍM SI, ŽE...
4.12. CHCI ZAŽÍT...
5.12. CHCI MÍT...
6.12. OCEŇUJI NA SOBĚ, ŽE...
7.12. ZASLOUŽÍM SI...
8.12. DŮVĚŘUJI SI V TOM, ŽE...
9.12. UMÍM...
10.12. JSEM VDĚČNÁ ZA TO, ŽE...
11.12. DŮVĚŘUJI ŽIVOTNÍMU PROUDU, ŽE...
12.12. MÁM RÁDA...
13.12. ČEKÁ MĚ...
14.12. VYNIKÁM V...
15.12. VÍCE A VÍCE ROZUMÍM TOMU, ŽE...
16.12. RADUJI SE Z TOHO, ŽE...
17.12. VĚŘÍM, ŽE...
18.12. LÍBÍ SE MI NA MÉ RODINĚ, ŽE...
19.12. JSEM NA SEBE HRDÁ, PROTOŽE...
20.12. JE MI DÁN DAR, ŽE...
21.12. MÁM...
22.12. LÍBÍ SE MI NA MNĚ, ŽE...
23.12. MOJE SRDCE BIJE VÁŠNIVĚ, KDYŽ...
24.12. PŘEJI SI, ABY...

Děkuji za návštěvu :-)

Adventní kalendář školkový

1. prosince 2014 v 15:17 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Jsem ve školce jako asistentka pedagoga a to jen dopoledne. Ale občas supluji za nějakou kolegyni, a to se ze mne stává učitelka a já juchám :-). Bohužel, nestává se to často, školství mě nechce platit jako kvalifikovanopu učitelku a tak si suply musí vysloužit holky samy a mají za to náhradní, tedy neplacené, volno.
Při jedné z mála odpoleních služeb v naší třídě, jsem se s dětmi pustila do výrovy adventního kalendáře. Natřely jsme roličky od toaletního papíru ( udělaly jsme fasádu domečkům ) a na ně pak kreslily děti okna a dveře, některé jsem jim vyřízla jako otevírací. Jako střechu jsme nalepily z červeného papíru složené čepice se zasunutým komínem. Z domova jsem donesla samolepky s čísly a každý domeček dostal svoje "číslo popisné". Všechny domky jsem pak nalepila na podložku polepenou bílým papírem a skřítčí vesničku jsme daly na skříňku tak, aby na domečky děti dosáhly. Každý den si jedno dítě otevře střechou domeček a vybere lízátko. Dnes jsme začaly. Až budou všechny domečky bez střechy, budou Vánoce :-).
Děkuji za návštěvu :-)

Project Life - Rodinná kronika 2

1. prosince 2014 v 0:49 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
PS. Adventní vesnička měla nevídaný a nečekaný úspěch! Fakt jsem nevěřila, že se chlapečkům bude tolik líbit! A ouha...chtějí domečky zachovat a příští rok zase naplnit ;-)
Listopad byl bohatý na akce a události, ještě není konec:-).

Díky za návštěvu a vítejte v prosinci :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA