Leden 2015

Fotograf

19. ledna 2015 v 12:54 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Fotograf je název nového filmu režisérky Ireny Pavláskové ( líbí se mi její filmy ) s hudbou jejího bývalého manžela Jiřího Chlumeckého ( líbí se mi jeho muzika a navíc jsem se s ním i osobně setkala ;-) ) o kontroverzním fotografovi Janu Saudkovi. Líbí se mi jeho fotky, sem tam s ním soucítím, sem tam chápu, ale to není důležité. Nikdy nevíte co a jak, když nejste u toho a pravda je vždycky někde uprostřed....přesto se mi film velmi líbil, Roden jako představitel Saudka také, líbila se mi i celková atmosféra filmu, autentičnost, působivost...a i když vím, že to je jen film a asi mnohé je jen fikce, přesto Sáru nemám ráda...nikdy mi nebyla sympatická. A Janu Saudkovi fandím! :-)


Stránka je součástí mého PL - byla jsem na filmu s kamarádkami.

Děkuji za vaše nahlédnutí :-)

ATC - Vzpomínky na dětství

18. ledna 2015 v 16:36 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Bylo ke konci roku a mě brala tradiční nostalgie. Kolem mne letěl čas a děly se věci hezké i méně hezké a tak jsem si říkala, jak je to fajn, že jsem ve školce mezi dětmi, které dovedou mít rády bezpodmínečně a díky nim svítí slunce každý den. Je to tak úsměvné, když mi nosí namalovaná a vystříhaná srdíčka, když mi řekne chlapeček: paní učitelko, já vás mám ráda :-) nebo když mi jiná holčička řekne: já se jdu přitulit...Taky zlobí, jasně, ale je s nimi veselo a milo :-)
Já jsem do školky nechodila, takže nemám vzpomínky na školku, ale mám vzpomínky na spoustu jiných věcí, na upletenou červenou čepici, na gumovou panenku, na to, jak jsem se nesměla v nových šatech ušpinit ( jak to dopadlo netřeba psát :-) ) , na stýskání po mamince, když odešla na nákup, na čerty, před kterými jsem se zamkla na záchodě...na, na, na....

A z té nostalgie vznikly ATC - Vzpomínky na dětství. Domluvily jsme se kamarádkami, že si je vyměníme, ale tři jsou ještě volné, a kdyby nestačilo, jsem ochotná dodělat a povyměňovat si se zájemci :-) Vždyť víte, že já ATC ráda :-)
Děkuji, že jste tu byli :-) (a když tak se ozvěte :-) )

Plnou parou vpřed!

17. ledna 2015 v 11:27 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Připravuji se na dělání aba z dovolené, tak si třídím fotky a k tomu různé prospekty a další materiály, ale noc je ještě mladá a já mám hotovo :-). Ztroskotala jsem na tom, že nemám podkladové bílé čtvrtky. Vysílám prosbu manželovi a mezitím, abych se nenudila ;-), udělala jsem desky a první stránku do letošního PL- čili naší rodinné kroniky. Jojo, v lednu má člověk ještě elán :-).

Velikost je tentokrát klasická "dvacítka". Vzala jsem totiž štos čtvrtek, které jsem si před léty koupila v návalu nadšení, jak jsou krásné, ale teď mi mnohé přijdou ponuré a smutné, takže nevyužitelné. Vzala jsem je, proděravěla a připravila tak na kroniku. Pak už se nimi nějak poperu, jako teď. Tu ponurou hnědou jsem zapatlala akrylkou a ona z toho vznikla ucházející šedá. Stejně všechno něčím zalepím :-)


Předsevzetí: hodlám letos "zatočit" se všemi ( nebo s co nejvíc ) nepoužitelnými papíry :-)

Děkuji za návštěvu a mějte hezký den :-)

Milujeme knihy

15. ledna 2015 v 18:16 STRÁNKY
Knížky miluji odjakživa. Pamatuju si svoji první knížku s písmenky ( ne nějaké "trapné" leporelo ;-) ) - dostala jsem ji od Ježíška, než jsem šla do první třídy. Pohádky od Boženy Němcové. Než jsem šla do první třídy, už jsem si je dovedla přečíst sama. Nojo, já se ve škole nudila...;-)
Lásku ke knihám jsem pěstovala u všech svých dětí. Úspěšně.
Odmala jsem jim četla...milovali jsme Nezvala, Sekoru, Seiferta...a jsem šťastná, že moji chlapci mají rádi knihy dodnes a dodnes čtou a předávají svoji lásku dál, svým dětem a mým vnoučatům :-)
Kdysi jsem se bála, že knížky převálcuje internet, ale dnes už vím, že ne... pořád je pro mě lepší varianta kniha na čtečce, než žádná kniha...A moji synové čtou knihy na čtečkách, čtou knihy v mobilu, ale přesto kniha jako taková, papírová, je pro ně tou "správnou " knížkou, o které diskutujeme, povídáme si, porovnáváme, hodnotíme...


Děkuji za vaši návštěvu :-)

Lednové pranostiky na scrapbook.cz

13. ledna 2015 v 16:45
Ve výběru pranostik letos bude Fidule pomáhat Katka Trnka. Takže lednové jsou hned od ní:

Na Nový rok zrána jasné lesky prorokují v létě časté blesky.
Na Tři krále zima stále.
Lepší vlka pod oknem viděti, než v lednu pluh na poli.
Když v lednu včely vyletují, to nedobrý rok ohlašují.

První pranostika je odrazovým můstkem pro první podmínku - použít na stránce něco výrazně lesklého (papír nebo ozdobu).
Druhá v sobě obsahuje číslovku. Vztáhněte ji buď na počet fotek nebo na počet ozdob.
Třetí pranostika jmenuje některá zvířata. Proto i Vy na své stránce umístěte nějaké zvíře, buď na fotce nebo na ozdobě.

Vzala jsem první fotky, které byly po ruce. Svoje album ještě nemám hotové, takže ty. Jako rodina jsme se moc nefotili, foťák jsme měli až když jsme byly - my děti - puberťáci a to nás focení víc než otravovalo ( jo, i otrávené obličeje je třeba zachytit :-) ) . Párkrát se tedy tatínkovi podařilo vyfotit nás, mě a bráchu s maminkou. Jsem vděčná za ty fotky, byť nejsou moc kvalitní a jsou malé ( po negativech se slehla zem... ) , ale mají velkou vypovídací hodnotu.
Dokonce je na fotce i naše první "fáro", škoda tisíc embé :-)) v barvě slonové kosti. Vzpomínám si nad tou fotkou, jak byli rodiče radostní, když jim z Mototechny napsali, že si autíčko mohou vyzvednout a mohli si vybrat ze dvou barev! To není jako dnes, děti, že nevíte jaké auto si dřív pořídit, na půjčku, na leasing, za hotové a těch značek a barev...:-)) A naše škodovka ( koupena za přispění obou babiček! ) byla dokonce de-luxe! A jezdila 160! Tatínek to zkoušel na rovince za Pískem a na silnici jsme byli sami, tak to šlo:-). Nezapomenutelný zážitek!


Na první fotce je náš zmiňovaný bourák :-), já asi v osmičce, na sobě děsnou růžovou krulovou sukni, nesnášela jsem ji. Krul je taková látka se smyčkami a pucíky.
Na druhé fotce jsme byli u babičky na houbách. Nepamatuji si na to, byť jsem asi ve stejném věku. Na zadní straně fotky je rukou maminky napsáno - Byly to krásné chvíle, ty už se nevrátí. To mě dojalo, a tak jsem si zápisek nascanovala a schovala za fotku.
Na třetí jsme v zimě před naší zahradou, opět mám "oblíbený" model- šílenou čapku a kabát s molitanem, no fuj! Ale takoví jsme byli :-))

Díky, že jste si se mnou zavzpomínali :-)

Rodinná kronika - konec

11. ledna 2015 v 2:04 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Hned, jakmile jsem po Novém roce měla chvíli času, dodělala jsem naši rodinnou kroniku, nebo-li "Project Life 2014". ( Ještě pořád nevím, jakým stylem se pustím do té letošní...)
Poslední měsíc roku byl docela fajn. Navštěvovala jsem se s kamarádkami, účastnila se několika večírků, byli jsme na vánočních trzích...a pak byly Vánoce, dárky, veselí, svátky, slavnostní obědy, návštěvy, Silvestr...prostě všechno tak, jak má být. Čas radosti, veselosti...:-)


Díky za návštěvu :-) a mějte krásnou neděli .

Tvořím s vervou

9. ledna 2015 v 17:19 PELE-MELE
ale nestíhám fotit :-(. Pracuji doslova od nevidím do nevidím, ráno odcházím za tmy a přicházím potmě. Fakt nevyfotím nic. Ale potmě můžu vesele lepit a taky, plna novoročního elánu, vesele lepím a dokonce plním i podmínky na scrapbook.cz.
Mě tedy vloni až tak moc nebraly, ale letos se zase vymýšlely novinky a podmínky typu pranostiky ( vloni úspěšné, ačkoliv já jsem udělala asi jen jednu ) či citát mi připadají zajímavé, i když v podstatě stejně "svazující" jako barevná paleta či určené téma...;-) Tedy, ono jde hlavně o to, co si z toho vybrat, jak moc být "otrokem" a jak moc se odvázat a svůj odvaz si obhájit :-)).
Například já už si týden lámu hlavu nad citátem: KNIHY JSOU PRO ČLOVĚKA TÍM, ČÍM JSOU PRO PTÁKY KŘÍDLA ( John Ruskin ) . Citát je to krásný, mluví mi z duše, knihy miluji a úplně stejně to cítím, jen prostě zatím nevím, co s tím, jak to nascrapovat.
V mém dlouhodobém plánu je album z dovolené, album pro kamarádky, album Melince a stále, rok co rok přesouvané další tématické albumy...a do toho všeho se prostě s tímto citátem nějak nemůžu napasovat. I když...teď mě něco napadlo...;-)
Můj scrapařský plán se zase rozrostl, položky mi neubývají, když jednu splním, hned si další dvě naložím...a tak jsem stále ve skluzu se seznamem dlouhým jako týden před výplatou a ne a ne ho zredukovat :-). Jsem líná? Málo tvořím? Neumím dobře nakládat s časem?...
Budu se nad tím muset zamyslet ;-)
Jenže nežijeme jenom scrapbookem, že, a taky to není závod na čas, ale vytrvalostní běh na velmi, velmi dlouhou trať.

Tak ať nám to vesele, radostně, nadšeně, spokojeně a s vervou "scrapuje" i v dalším roce a je jedno, kolik toho stihneme a splníme, hlavně, když nás to bude bavit a naplňovat :-)


Díky, že jste tu byli a hezký večer :-)

Kalendáře pro kamarádky

4. ledna 2015 v 1:42 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Nejlepší nápady přicházejí obvykle ani ne za 5 minut 12, ale až po. Naštěstí jsem to stihla za 5 minut 12 :-).
Na veletrhu hraček v Novoměstské radnici v Praze jsem se seznámila s úžasnou paní Lucíí a koupila si od ní kalendáře ve slevě ;-) ...bylo 14.12. a mně přišlo, že je času dost. Jenže je práce, najednou navíc služba, hlídání...a než jsem se dostala k prvnímu kalendáři, bylo týden před Štědrým dnem.
Moje jedna ze dvou nejlepších kamarádek úderem zavření školních vrat odjíždí trávit Vánoce na chalupu, takže předání muselo proběhnout v pátek. V úterý jsem neměla ani ťuk, ve středu vybrané fotky a ve čtvrtek jsem začala lepit...v pátek ve 2 hodiny v noci jsem skončila. Předání proběhlo krásně, v kavárně, s výhledem na nazdobené náměstí a stromeček, u svařáku....vánoční idylka :-)...a dojetí. Jsme kamarádky padesát let, album jsem do Vánoc nestihla, ale bude!!!!, takže jako záloha mě napadl ten kalendář. Je z doby posledních 10 ti let, ty taky máme spolu hodně intenzivní.
Jsme kamarádky tři. Po prvním předání kalendáře jsem věděla, že na to druhé mám času dost, do pondělka...To jsem zvládla s prstem v nose :-))))
První kalendář jsem nestačila vyfotit doma, takže jsem fotila v práci, na parapetu, rychle, rychle, aby mě nikdo nenačapal...Druhý už jsem fotila v klidu doma. Chtěla jsem udělat kalendáře identické, ale identické jsou nakonec jen fotky, nějak mi to nešlo, dělat stránečky úplně stejné.


Děkuji za nahlédnutí:-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA