Lednové pranostiky na scrapbook.cz

13. ledna 2015 v 16:45
Ve výběru pranostik letos bude Fidule pomáhat Katka Trnka. Takže lednové jsou hned od ní:

Na Nový rok zrána jasné lesky prorokují v létě časté blesky.
Na Tři krále zima stále.
Lepší vlka pod oknem viděti, než v lednu pluh na poli.
Když v lednu včely vyletují, to nedobrý rok ohlašují.

První pranostika je odrazovým můstkem pro první podmínku - použít na stránce něco výrazně lesklého (papír nebo ozdobu).
Druhá v sobě obsahuje číslovku. Vztáhněte ji buď na počet fotek nebo na počet ozdob.
Třetí pranostika jmenuje některá zvířata. Proto i Vy na své stránce umístěte nějaké zvíře, buď na fotce nebo na ozdobě.

Vzala jsem první fotky, které byly po ruce. Svoje album ještě nemám hotové, takže ty. Jako rodina jsme se moc nefotili, foťák jsme měli až když jsme byly - my děti - puberťáci a to nás focení víc než otravovalo ( jo, i otrávené obličeje je třeba zachytit :-) ) . Párkrát se tedy tatínkovi podařilo vyfotit nás, mě a bráchu s maminkou. Jsem vděčná za ty fotky, byť nejsou moc kvalitní a jsou malé ( po negativech se slehla zem... ) , ale mají velkou vypovídací hodnotu.
Dokonce je na fotce i naše první "fáro", škoda tisíc embé :-)) v barvě slonové kosti. Vzpomínám si nad tou fotkou, jak byli rodiče radostní, když jim z Mototechny napsali, že si autíčko mohou vyzvednout a mohli si vybrat ze dvou barev! To není jako dnes, děti, že nevíte jaké auto si dřív pořídit, na půjčku, na leasing, za hotové a těch značek a barev...:-)) A naše škodovka ( koupena za přispění obou babiček! ) byla dokonce de-luxe! A jezdila 160! Tatínek to zkoušel na rovince za Pískem a na silnici jsme byli sami, tak to šlo:-). Nezapomenutelný zážitek!


Na první fotce je náš zmiňovaný bourák :-), já asi v osmičce, na sobě děsnou růžovou krulovou sukni, nesnášela jsem ji. Krul je taková látka se smyčkami a pucíky.
Na druhé fotce jsme byli u babičky na houbách. Nepamatuji si na to, byť jsem asi ve stejném věku. Na zadní straně fotky je rukou maminky napsáno - Byly to krásné chvíle, ty už se nevrátí. To mě dojalo, a tak jsem si zápisek nascanovala a schovala za fotku.
Na třetí jsme v zimě před naší zahradou, opět mám "oblíbený" model- šílenou čapku a kabát s molitanem, no fuj! Ale takoví jsme byli :-))

Díky, že jste si se mnou zavzpomínali :-)
 


Komentáře

1 Milena Milena | 14. ledna 2015 v 11:28 | Reagovat

Hani krásná rodinná stránka....ty otisky od pneumatik jsou super. :-) Krulovou sukni jsem sice neměla, ale úžasný bleděmodrý jarní kabát princesového střihu se slabounkým molitanem a stříbrnými knoflíky jsem měla. Tenkrát jsem si myslela, jak mi moc sluší a taky jsem se v něm pěkně nakrucovala. :-D

2 Hanka Hanka | 14. ledna 2015 v 17:11 | Reagovat

[1]: Mili, já měla taky jeden bleděmodrý se stříbrnými knoflíky, podle popisu jako by to byl on ;-). Ale ten jsem měla ráda :-)

3 tulaška tulaška | 14. ledna 2015 v 20:24 | Reagovat

To je opravdu krásná stránka. Jemná, vzpomínková, skoro dojemná.Je krásné mít na co vzpomínat!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA