Francouzské album 2014

3. února 2015 v 0:30 |  ALBA
Zatím plním svůj pracovní seznam s přehledem , i když to tady možná tak nevypadá ;-) Za a. - nestíhám fotit, neb chodím domů z práce za tmy :-(, za b.- ne vše je k ukazování - někdy je to moc soukromé a někdy málo scrapbookové. Já jsem velký autocenzor! Jako už několik let za sebou jsem se v lednu pustila do zpracování fotek z dovolené, chtěla jsem napsat letní, ale ona už vlastně byla podzimní. Tedy kalendářově podzimní, co do počasí byla letní jak se patří. Ó, jak se mi stýská po slunci! Po modrém moři, po vůni levandule, po barvách provensálských trhů...
Ovšem lepením alba se vracím, vzpomínám, kochám se a v duchu si užívám tepla, chutí a vůní. Proto mě to baví v lednu a únoru, kdy je zima a mráz, huhlám s rýmovatým nosem a vidina tepla a sluníčka je jediným hnacím motorem :-)
Vloni jsme byli, jak jinak, ve Francii:-). Ale zase v jiných místech. Teď zase na jihu, u moře, v městečku Bandol, odkud je skvostné růžové ( ale i bílé ) víno, odkud je kousek do přenádherných calanques, kde voní tymián a kde žil spisovatel Pagnol a kam situoval svoje romány. Toužila jsem vidět Martigues, chtěla jsem se podívat do Marseille, chtěla jsem se koupat v moři , sedávat do noci na terase, popíjet růžové a jíst ryby...a to vše a mnohem více se mi splnilo.


Přijíždíme do léta a hned musíme smočit nohy v moři :-). Nás, suchozemce, prostě moře fascinuje.

Stránka je otvírací, potřebuju nacpat do albumu co nejvíc fotek. Používám tentokrát bílé čtvrtky (docela obyčejné ) a sady 6x6 Simple Stories a Echo Parc. Ty "šestkové" sady mám moc ráda, většinou mi bohatě stačí jako doplňující na stránku.


A samozřejmě mám při ruce všechna Ketina razítka :-)


Stránky se snažím dělat jednoduché, přehledné, jde o dokument. A taky mi nesmí trvat moc dlouho, abych nedělala album půl roku ;-).

PS. Kočička byla domácí, francouzská, ale moc jí chutnaly české řízky a dokonce i české mléko!


Tohle byla jedna z nejlepších věcí :-)

Díky za nakouknutí a přeji dobrou mrazivou noc s letními sny :-)
 


Komentáře

1 Milena Milena | 3. února 2015 v 7:59 | Reagovat

Opět úžasné album. Moc mě baví hledat detaily, líbí se mi, jak kombinuješ fotky a využiješ každý kousíček papíru.
Už se těším na pokračování. :-)
Ještě dotaz, formát je A4?

2 Hela Hela | Web | 3. února 2015 v 8:50 | Reagovat

Naprostý souhlas s Milenou. Raději vše prohlédnu 2x, aby mi nic neuteklo.

3 Gabreta Gabreta | 3. února 2015 v 13:22 | Reagovat

Díky :-). Isobelka má takový výraz,když dělá něco tak, aby se s tím  moc nezdržovala, jako že se s tím "neprdí" :-), tak to já se tedy moc neprdím, musí mi to odsejpat :-) Přesto udělám za večer tak jen 4 stránky, ono i to , co vypadá jednoduše,vyžaduje trochu úsilí- vybrat fotky, vymyslet, poskládat, dozdobit. Něco jiného je 30 stránka, kterou si dělám jen tak pro radost, s tou se piplám i dva dny. Takový přepych si tady nemůžu dovolit ;-) ...tedy můžu, ale pak bych dělala jedno album rok :-O.
Jojo, jsou to A4, prostě klasické bílé čvrtky. Když to na fotce vypadá jako delší, je to stránka zavírací, která je zůžená.

4 Hanule Hanule | 3. února 2015 v 15:56 | Reagovat

Krásné! Děkuji za proslunění zimních dnů :-)

5 Maru-K Maru-K | Web | 3. února 2015 v 17:43 | Reagovat

Haninko, sluníčko sálá až k nám, levandule a bylinky tuze voní ... Nádherné stránky, souhlasím s děvčaty  - každý detail je třešničkou! Těším se na pokračování a další překvápka... M.

6 isobelka isobelka | 4. února 2015 v 11:11 | Reagovat

Haha...takhle "neprdět" se s tím bych chtěla umět. :-D :-D No, asi proto nemám pomalu žádné album hotové. Máš to krásné!

7 Mafina Mafina | 4. února 2015 v 18:15 | Reagovat

Parádička!Též mám ráda detaily i když jich asi ještě moc nedávám.Taštička Little Marcel,nemýlím - li se a proužek papíru ve stejných barvách,dokonalé,kočička na kuchyni vypadá tak plasticky,zkrátka moc pěkné
pokoukání a počtení

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA