Francouzské album 2014 - 10

27. února 2015 v 10:16 |  ALBA
Album se blíží ke konci. Každý den si něco nalepím, něco jednoduchého nebo zdobnějšího, ale rozhodně netrávím nad stránkou celý večer, nebo den, nebo i víc, což se může stát třeba u stránky do challenge :-) Album bude zase pěkný tlusťoch, doufám, že seženu tak silný šanon.


V městečku St.Zacharie jsme se zastavili mimo plán, prostě jen tak, že se nám při sjíždění z kopců líbilo dole v údolí. Paní v turistické kanceláři byla úžasná a na to, jak bylo městečko, malé nám dala spoustu materiálu včetně mapy procházkové trasy, kde jsme viděli 16 fontán, historické pece na pálení keramiky, starou a novou radnici, parky a sochy, dva kostely a při řece s krásným jménem Huveaune jsme měli objevit sochu pradlenky Marie. Napřed jsme šli cestou kolem řeky, pak pronikli do lesoparku, pak už před námi bylo jen houští a trní. My "starší" jsme hledání vzdali, přebrodili řeku k lavičce na břehu a usedli. Mladí se prodírali dále a opravdu Marušku našli :-)


V každém městě a městečku, na každém místě je fajn si sednout do kavárny, nejlépe venku, užívat si ještě letního sluníčka s kávičkou a třeba i sklenkou růžového. Jsou to takové příjemné chvíle, kdy si poklábosíme o viděném, sdělíme dojmy, nebo si jen tak pohovíme a necháme sluníčko pronikat do sebe, nasbírat si ho do zásoby, a do zásoby nasát i všechny vůně a zvuky, štěbetání dětí a hovory dospělých. Francouzština je pro mě jazyk plný vášně, i v dětském provedení :-)
Tentokrát mám na stránce i krásné nové razítko, které jsem dostala jako dárek od Mili - obě jsme věděly, že se mi bude náramně hodit :-) ( a až budu dělat album z letní Paříže, budu ho mít na každé stránce :-) )

Děkuji za vaši návštěvu a mějte hezký, sluníčkový víkend :-)
 


Komentáře

1 Beallara Beallara | Web | 1. března 2015 v 7:58 | Reagovat

Album se povedlo a mě vtáhlo do centra dění. Byla jsem ve Francii organizovaně a vůbec se mi to nelíbilo, neměla jsem prostor jí poznat dle svého.
Děkuji za fajn cestování.

2 Gabreta Gabreta | 1. března 2015 v 10:11 | Reagovat

[1]: Tak to jsem moc ráda, že jsem tě vzala zpátky do mé milované Francie a že se ti líbilo :-) Já se dnes ráno prošla tvojí orchidejovou zahrádkou a taky mě moc potěšila. U nás v paneláčku orchideje zrovna moc nejdou, tak tyhle snahy jsem vzdala. Ty tvoje obdivuji!

3 Milena Milena | 1. března 2015 v 15:43 | Reagovat

Hani, parádní stránky. Já jsem dnes v noci cestovala po Francii úplně sama a bez znalosti jazyka, a to byly opravdu nervy. :-D Naštěstí jsem nakonec potkala známou, která ve skutečnosti francouzsky nemluví, ale ve snu jí to šlo dobře. Tak to nakonec dobře dopadlo. :-)

4 gabreta gabreta | 2. března 2015 v 1:04 | Reagovat

[3]:Mili, ono s tou domluvou v cizí řeči je to jako v životě - když se chtějí obě strany domluvit, domluví se. Když to jedna bude bojkotovat, tak si ta druhá, i se znalostí jazyka, ani neškrtne!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA