Francouzské album 2014 - 7

10. února 2015 v 0:45 |  ALBA
Letovisko Sanary je přívětivé malé městečko, s přístavem, kavárničkami, obchůdky, prostě takové, jaké letovisko má být. Naplánovali jsme si jeho návštěvu tak, aby se tam konal trh. Krom normálního trhu s jídlem tam byl i trh bleší. To není o nákupu, ale o podívané a to mě baví. Ráda se dívám na všechny ty možné i nemožné cetky, figurky, hrnečky, knížky, šperky..., pohladím si háčkovanou dečku nebo krajkový polštářek a vím, že si nic nekoupím, jen si to prostě užívám. Po fiktivních nákupech je třeba si odpočinout v kavárně :-) a ve francouzské kavárně je běžné, že si něco dobrého ke kávě donesete z pekařství. V pekařství v nedaleké ulici nás zarazila fronta lidí. To asi mají hodně dobré pečivo a dobrůtky, že se na ně stojí fronta! A vystáli jsme ji též. Koupili jsme si dobrůtky takové, které šly nejvíc na odbyt, a nám dosud neznámé. Krabičku jsme vybalili až v kavárně u přístavu a všichni ochutnali. Mňam! Výborné to bylo! Pak už jsme jen nakoupili na trhu čerstvé ryby a jeli domů ( 10 km ) vařit.


Fotka je nalepená na 3D čtverečcích přes panoramatickou fotku, protože zachycuje stejné místo, jen ho jakoby zvýrazní.A po obědě jsme se rozděli. Část výpravy dala přednost pláži a moři, my jsme se ( i s medvědem ) vypravili na výlet na ostrov Embiéz.
Krásné to bylo!
Ostrov koupil v roce 1958 likérový magnát a renesanční člověk Paul Ricard a přetvořil si ho k obrazu svému. Je to tady opravdu jako ráj na zemi. Nevím, jak to vypadá v plné turistické sezóně, ale teď, na konci září, to byla pohádka.
Na jižním cípu ostrova, na jeho nejvyšším pahorku s kulatou věží, který si oblíbily divoké kozy, je hrob Paula Ricarda a jeho syna. Takovému místu k věčnému odpočinku naprosto rozumím :-)
Paul Ricard vlastnil ještě jeden ostrov, ležící jen pár kilometrů od Bandolu, ostrov Bendor. Na ostrově je Muzeum vín a likérů, které by nás dost zajímalo, jenže v září se otevíralo jen na požádání. Napsali jsme e-mail, že bychom rádi, ale dodnes nemáme odpověď. Tak jsme tam nejeli :-(.

Děkuji za vaši návštěvu :-).
 


Komentáře

1 Lidka Lidka | E-mail | 10. února 2015 v 6:56 | Reagovat

Krása! Už se nemůžu dočkat letošní dovolené, z těch nádherných fotek je cítit ohromná pohoda.

2 ma ma | Web | 10. února 2015 v 12:07 | Reagovat

Hani, báječná dovolená ... Umíte žít a vše si užít jaksepatří! Pa M.

3 Hanule Hanule | 10. února 2015 v 12:11 | Reagovat

V posteli s čajem se kochám a musím říct, že je to absolutní nádhera! Krásné fotky,dobrá nálada, sluníčko, dobrůtky... vše co patří ke krásným vzpomínkám :-)

4 Mafina Mafina | 10. února 2015 v 23:01 | Reagovat

Zajímavý komentář,krásné fotky,nápadítě dozdobené,cítím to stejně jako ženy přede mnou

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA