Březen 2015

BAZÁREK

25. března 2015 v 22:50 PELE-MELE
Momentálně není v bazárku nic k dispozici :-(

Album k padesátinám - konec :-)

22. března 2015 v 11:04 ALBA
A jsem na konci...kruh se uzavřel. Stejně jako na začátku... byla svatba a po svatbě miminko :-) a tak žili a dobře se měli a jestli neumřeli, žijí tak do dnes ;-)... Bohužel si člověk nad tou retrospektivou uvědomí, kolik lidí už je jen na fotkách, že život je dar a nejsme nesmrtelní. Takže... vesele jen vesele :-)))


Konečně došel k použití papír, který jsem před léty vytvořila. Tedy vytvořila jsem zdobení - razítkováním kolem šablony ( srdce ). Kdysi jsme to na scrapbook.cz skoro všichni vyzkoušeli, je to nenáročná, ale efektní technika. Kolem šablony se vesele razítkuje vybranými razítky a když se šablona odebere, zůstane jen orazítkovaný obrys. Umyslně jsem stránku nečančala, chtěla jsem použít hodně fotek, aby tam byli lidé, na kterých záleží. A anglické nápisy mají své opodstatnění!


To je beze slov...od malinka měli, a mají dodnes, k sobě blízko :-) A hnědomodrá kombinace patří mezi moje nejoblíbenější .


A tahle stránka to vlastně spustila :-). Je dělaná do akce na scrapbook.cz - měl být použit strom a produkt. V albumu je jako poslední, fotka je z loňska, z jedné spontánní, neplánované akce. Zrežírovala jsem hromadné focení ;-) a bezvadně to dopadlo.
Tak, hotovo, předáno a já si škrtám druhou položku z letošního pracovního seznamu :-).

Díky za návštěvu :-)

Album k padesátinám - předposlední stránky

20. března 2015 v 21:22 ALBA
Přeskočíme ještě pár fotek z dětství, ty s dortem :-)... a pak není dlouho nic, jen klasické školní. To na učňáku už bylo veseleji a akčněji :-)


Ten podkladový papír je hodně starý, z jedné miminčí sady :-), ale myslím, že se sem ke klukům docela hodí.
Obecně mám modrých papírů málo a špatně se mi modrá kombinuje, nějak ty modré barvy k sobě neladí. Je to vždycky kumšt najít a vybrat modré, které k sobě jdou.


Tady jsem jednoduše použila jako podklad černý papír, který je součástí kapes v albu. Ten oranžový papír je zbytek, naprosto nepoužitelný vzor ( kde jsem k němu přišla? :-O... ) , ale tady jsem ho skoro celý zakryla fotkami. Washi páska ( která mi silně připomíná proužky z mé kabelky Litlle Marcel :-) je z obchodu http://www.yourpostcards.cz/ ( o postcrossingu se rozepíšu někdy jindy ;-) ) . Přesto mám tuhle stránku ráda, moc práce mi nedala, ale je efektní i díky nadpisu ( obtažené otvory po vyseparovaných písmenkách ) ... Jojo, moje oblíbená bílá gelovka :-)


Je to smutné...ani tenhle kamarád už nežije :-( ( nějak se mi ta stránka špatně fotila, jsou tam odlesky na fotce :-( )


Každý správný muž musel projít vojnou :-). Uniformy klukům sluší a hlavně mají do konce života o čem vyprávět. Ženy porody, muži vojnu. To by bylo, aby se při různých setkáních a srazech neprobíraly historky z vojny, samozřejmě s odstupem času čím dál zábavnější a neskutečnější :-)
Slušelo mu to...a já pilně dojížděla na návštěvy a byla jsem na svého vojáčka pyšná :-)

I já vám děkuji za návštěvu a přeji krásný víkend.

Album k padesátinám - 7

19. března 2015 v 20:43 ALBA
Ještě jsem dneska před zabalením dolaďovala...a tak některé stránky nevypadají stejně jako když jsem je fotila :-). Sem tam jsem přidala razítko, protože mi bylo líto nevyužít ta báječná Ketina razítka typu - 100% kluk, rebel, náš chlapeček, kluci zůstanou kluky atp. To takhle dělám často, že již hotovou stránku ještě dozdobuju když jí zakládám do alba. Vždycky najdu něco, co se může přidat :-)


Taky mám moc ráda bílou gelovku :-)


Kolečka s kytkami jsou z rubové strany podkladového papíru. Udělala jsem na podklad jen pár puntíků bílou strukturovací pastou ( z Lidlu ) přes podomácku vyrobenou šablonku ( do kartónu děrovačkou vysekaná kolečka ).


Jsem nadšená z té fotky udělané před plakátovací tabulí. Dnes je to krásný artefakt minulé doby ... a tak mi kostičkované hvězdičky jako ozdoba přišly vtipné :-)


Co s malými a špatnými fotkami? Vyseknout z nich kolečka a udělat z nouze cnost ;-) Taky vyhrabávám staré svorky, tyhle kytičky měly vždycky úspěch a já jsem je úplně přestala používat :-O.

Děkuji, že jste tu se mnou a děkuji za vaše milá slova :-)


Album k padesátinám - 6

18. března 2015 v 23:06
Po pravdě řečeno - mám hotovo! Zabalím a zítra předám :-). Některé stránky jsou jen velmi velmi dokumentární a nebo velmi velmi osobní...tak ty tady nebudou. Celkem je jich 40, vlastně 41, ještě jsem jednu přidala. Zatím nevím, jak ji do alba přidělám, ale do zítra něco vymyslím ;-)


Já občas chodím na "lov" do obchodu KIK, mají tam všelijaké cetky, které se hodí do scrapbooku ....lepidla, 3d čtverečky, obálky, papíry, stužky, samolepky, knoflíčky, kamínky, provázky...a teď jsem koupila nejen jarní dekorace, ale i kapesníčky s mými oblíbenými sovičkami...a hned se mi hodily na stránku.
Řeknu vám, nepářu se s tím, jestli to má být tak nebo onak, prostě kapesníček oloupu a tu nejspodnější obrázkovou vrstvu přelepím oboustrankou a udělám si tak vlastně samolepku. Vystříhnu, nalepím a je hotovo.


Rádoby hodně jednoduchá stránka....Fotky nejsou moc kvalitní, ale připadaly mi důležité. Na zadní straně jedné z nich bylo babiččinou rukou napsáno " Tady jsou Miluška a Pepíček jako Robinsoni ". Takže tak. Nic víc.MDŽ byl za našich mladých let svátek, který se opravdu dodržoval a slavil. My ženy jsme dostaly karafiát a utěrky, případně ručníky a muži šli do hospody to zapít! No, zas až tak moc legraci si nedělám...Já tohle zažila jako dospělá až těsně před revolucí a můj muž se vzpíral davu, takže hospodu vynechal. Ale kytku jsem dostala:-).
Nejvíc si MDŽ pamatuju jako dítě...do školy přišly paní z knihkupectví a my děti jsme mohly koupit maminkám k svátku knížku! To vidím dneska jako fantastický počin! A pak mi MDŽ voní hyacintově...a od té doby mám hyacinty ráda, voní mi. Já to nebrala jako totalitní svátek a neberu dodnes, protože to tak není...
Dodnes mám schovaná všechna přáníčka od mých dětí, která k MDŽ vyráběly ve školce nebo ve škole. To... "s láskou pro maminku" je doživotně upřímné a sláskou...

PS. A i letos jsem dostala k MDŽ kytku' :-)


Dostat kolo a jezdit na něm...to je jeden z životních zlomů...takže nesmí chybět v dokumentaci .

PS: Dnes je můj muž cyklistický odpůrce :-)))

Díky za návštěvu a krásnou dobrou noc :-)

Album k padesátinám - 5

17. března 2015 v 21:51 ALBA
Vypadá to, že album asi stihnu :-). Mám ráda termíny a úkoly, protože pak vím, že "musím" a většinou to splním. Dneska jsem ale opravdu všechno odsouvala na vedlejší kolej a jen lepila a lepila...


Když je krásný papír, tak už se toho moc nemusí.


Protože jsem papír vystřihovala ze "třicítky", ještě jsem mohla použít zbytek a pořád mi ještě kousek zbývá. Z rubové části jsem vysekávala větvičky, takže jsou barevně sladěné ;-)


Jsem ráda, když dělám dětské stránky a můžu využít i letité dětské samolepky. I velký propisot je letitý, ale naštěstí ještě funguje, i když na tomhle typu písma by nějaké otrhání vůbec nebylo poznat. Velké nápisy mám taky ráda, ale ne vždy se hodí. Koukám, že šití vypadá vyfocené plasticky jako opravdové, ale není, je nakreslené :-)

Díky za návštěvu :-)


Album k padesátinám - 4

16. března 2015 v 10:45 ALBA
Když nebylo album ke skutečným padesátinám, vymyslela jsem si, že bude na Josefa. A to je ve čvrtek! A to mám sakra hodně práce a málo času ;-) Dnes jsem šla ze školky dřív a tak žádné okounění a makat ! :-)


Dojímá mě, jak jsou si ti moji "kluci" podobní, otec a syn jsou jak když si z oka vypadnou, je to jako bych se tu dívala na synka. A stále znova a znova se utvrzuji v tom, že černobílé fotky jsou super a do scrapbooku obzvlášť, protože není problém s barevným laděním všeho okolo :-)


A třeba může být stránka i do růžova, byť je klučičí. Jak už jsem říkala, často vybírám papíry jen instinktivně a sem mi prostě tenhle do červena pasoval, je takový "maminčí" a tahle stránka je o mamince - moc jim to tady oběma sluší :-)
( za všelijaké krůcánky, větvičky, srdíčka, kytičky, rámečky...děkuji mým kamarádkám, majitelkám BS, hlavně Ivulce a Markétce ...už mi pomalu docházejí :-) )


Narozky má můj manžel v zimě, ale protože k babičce se jezdilo vždycky až v létě, slavily se narozky ještě jednou a to se vší parádou, s dortem jako kolo od vozu ( jojo, strejda byl cukrář! ) a s dárečky. Ten se měl :-)

Díky za nakouknutí a přeji vám krásný sluníčkový den....já se nebudu moc kochat a šup do práce! :-)Album k padesátinám - 3

15. března 2015 v 10:42 ALBA
A byla svatba...a po svatbě miminko a to je můj manžel :-) Dojímají mě ty fotky, zvláště fotky rodičů, maminku ( tchýni ) jsem ani nestačila poznat, škoda. Oba rodiče už nežijí. Dělam tyhle stránečky s největší láskou.
Ani místo, kde byly tyhle obrázky vyfoceny už není, je zastavěné paneláky :-(. Můj muž je tady jako čtyřměsíční, tolik je dnes naší vnučce :-)


Venku je dnes šedivo a mě přepadla nějaká smutná nostalgie. Přitom ten roční chlapeček je tak roztomile legrační :-))

Děkuji, že jste nakoukli a přeji vám hodně veselou neděli :-)

Album k padesátinám - 2

14. března 2015 v 0:43 ALBA
Tahle malá, dvacítková plocha se zdobí raz dva. Občas, když už mi dochází nápady, nakouknu do svých inspirací - hezké a zajímavé stránky si ukládám, některé i na Pinterest. Ono stačí i malé "nakopnutí", vidět nápad, detail a už od maličkosti se člověk dovede odrazit, protože nápad rodí nápad :-) Třeba takové visačky, s těmi se nadělá spousty parády :-), používám je ráda a často. Mám několik velikostí šablonek, podle kterých si visačky stříhám, a samozřejmě mám i zásobu nakoupených, naposledy jsem si koupila přírodně hnědé v Ikea.


Fotka maminky byla s věnováním, to jsem naskenovala a použila také, bylo by škoda ho schovat. Ani nevím, jestli si dneska ještě lidi dávají fotky a natož s věnováním, když si je posílají mobilem :-). Časy se mění, a my s ním...

Díky za návštěvu a přeji vám hezký víkend :-)

Album k padesátinám

12. března 2015 v 20:23 ALBA
Měla bych napsat KONEČNĚ! Protože padesátiny mého muže byly už před čtyřmi roky...;-) a já album pořád odkládala a pořád jsem měla důležitější a aktuálnější scrapování... až najednou, v rámci akce na scrapbook.cz jsem udělala stránku do tohoto alba. Stránku poslední, protože s dospělou, současnou rodinou. A když už mám poslední..., začala jsem tedy pěkně od začátku. Prarodiči, rodiči a tak dál a dál.
Album je "dvacítkové" a asi už jiné dělat nebudu :-), je to skvělý formát tak akorát. Mnoho fotek z doby dávné je dost nekvalitních, na tom malém formátu se dají dozdobit a neztratí se tak, jak by to bylo na "třicítce". A taky mi jdou stránky pěkně od ruky, někdy stihnu za večer i čtyři :-).
Kupovala jsem si kdysi papíry a čtvrtky s myšlenkou na toto album, ale teď beru co se mi zrovna hodí, spíš co mi přijde pod ruku, zatím mi nějak funguje, že první volba je správná a tak to moc nehrotím.
Některé datumy mi chybí, ale snažím se zatím album utajit :-) , takže až to velké "překvapení" KONEČNĚ předám, doplním i ta data.


Děkuji, že jste nakoukli... :-)

Můj Project Life - ještě únor

12. března 2015 v 0:13 ALBA
Ačkoliv naše malinká vnučka bydlí nedaleko od Klatov, k vození kočárku se moc nedostaneme, a tak je jakákoliv procházka s kočárkem zaznamenáníhodná, zvláště, je-li první :-)


Na veletrh cestovního ruchu jezdíme už mnoho let a poslední roky si říkáme, že už naposled, protože nás nic neoslovuje. Ale nicméně zase jedeme..., nasát cestovatelskou atmosféru a prostě, udělat si výlet, s obědem a tentokrát i procházkou po Letné a večerním kinem. A to za to stojí :-)


Ta zmrzlina, kterou jsme si do kalíšku natočili sami podle své chuti a podle své chuti i posypali ovocem, čokoládou a zalili polevou, byla naprosto dokonalá!
A já konečně zažila ten krásný a klasický pohled z Letné!


Pořád máme co slavit :-)

A já dokonce stíhám i číst, každý večer nejméně jednu kapitolu. Jde to :-) . Čtu v posteli, zdravé to není, bolí za krkem, ale je to takové fajn a útulné. V ložnici mám všechny svoje nejmilejší knížky a je mi mezi nimi dobře :-)


Díky za návštěvu :-))Můj Project Life , aneb rodinná kronika pokračuje

11. března 2015 v 0:05 ALBA
Snažím se kronikové stránky dělat s ne moc velkou prodlevou. Mám krabici do které shromažďuji materiál, vstupenky z kina, prospekty z výstavy, pohlednice z výletu, ubrousek, pytlík od cukru, prostě vše, co mi "brnkne" o nos a o čem myslím, že se mi může do PL hodit. Jednou za měsíc vše vysypu, z diáře sepíšu události a udělám k nim fotky. Pak už jen nalepit... ;-)

Ač se to nezdálo, byl únor naplněný oslavami a různými akcemi, jsem vždycky sama překvapená, že se pořád něco děje :-)).
Tak zase příště....

Děkuji, že jste tu byli a mějte krásnou noc :-)

Challenge - únor

8. března 2015 v 0:04
Únorovou challenge na scrapbook.cz vyhlašovala Fluffy a téma bylo - můj splněný sen, co se mi podařilo, můj úspěch. Krom splněných cestovatelských snů mě nenapadalo nic. Ne, že by to bylo málo, jsem vděčná za ty možnosti cestovat a poznávat, vidět kus světa. To jsou zážitky, které člověku nikdo nesebere.
Ale že bych měla úspěchy a že by se mi dařilo... :-( Já se tak nějak sama neumím chválit a říct si: holka, to se ti fakt povedlo, jsi dobrá! Jenom tak z legrace, nebo ironicky, ale abych to myslela opravdu vážně, to ne. Je to chyba, vím. Ne nadarmo se říká, že se musíme umět pochválit samy, neboť to za nás nikdo jiný neudělá :-)
A tak jsem si řekla, že jsem to za těch deset let v golfu někam dotáhla, že vlastně z hecu jsem se stala golfistkou a to na naše provinční poměry docela úspěšnou, v naší PGL jsem krom jednoho roku zatím všechny ročníky vyhrála, že jsem několikrát reprezentovala klub na 3.lize a že to fakt ( docela ) umím :-))) ...a tak jsem udělala golfovou stránku - Těžko na cvičišti, lehko na bojišti :-). Loňské vítězství v PGL jsem si fakt užívala :-))

PS: Navíc jsem společně s Fidulou tuhle challenge vyhrála :-)


Děkuji za vaši návštěvu :-)
Francouzské album 2014 - 11

2. března 2015 v 23:41 ALBA
Dokončuji album. Je to konec dovolené, konec krásných dní. Tím přibývají i nostalgické stránky plné loučení. Ach jo...


Poslední večeře byla v restauraci nad pláží. Z terasy jsme se při jídle dívali na západ slunce. Romantika jako hrom.
Ráno jsem vyběhla pro snídani, rodinka se pomalu probouzela a pouštěla se do úklidu domečku. Já se mezitím loučila s mořem... A když jsem přišla, bylo uklizeno a já mohla jen servírovat snídani :-)


Vyjeli jsme po snídani. Já jsem v autě dočítala knížku, kterou jsem nestihla, neb i večery jsme měli akční a nabité :-), manžel spal a synek odřídil zase skoro celou cestu. Dospělé děti jsou výhoda :-)
Hned za hranicemi, už v ČR, míváme tradiční zastávku u Mc´Donalds. Já vím, je to brutální, po francouzských dobrůtkách se jít najíst do "mekáče", ale tradice je tradice :-). Dokonce mi prošlo i focení :-)


A to už je opravdu všechno. Šanon jsem sehnala, je tlustý a dokonce má mechaniku na 4 kroužky. Na titulní straně má plastovou kapsu, do které jsem vložila titulní stránku alba.


Děkuji, že jste se mnou cestovali po Provence a zase někdy... :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA