Pařížský deník

17. dubna 2015 v 16:22 |  NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
I když to dneska zrovna nevypadá ( za okny šumí déšť a já jsem si vzala tlusté ponožky, neb je mi, sedíc u stolu, chladno od nohou ... ), počasí je čím dál přívětivější. Jak se začnou dloužit dny a slunce objímat svět, přijdou na mě cestovatelské touhy. Zasněně hledím ke kopcům v dáli a v duchu nazouvám toulavé botky. A začnu spřádat sny o tom, kam letos...Asi se mi budete smát, možná i nechápavě vrtět hlavou, ale Paříž je stále na prvním místě. Nikdy se mi neomrzí, nikdy neokouká, nikdy nezevšední. Kdybych mohla, opakavala bych si ji i několikrát do roka. Bohužel, snů mám víc než možností, ale nejsou sny právě proto tak krásné, že často neplnitelné? A když se splní, není radost o to větší? ;-) Nevím, jestli letos bude "do Paříže", tak si zatím opakuji to loňské toulání.
Jela jsem sama. Jako je pan Svěrák vítací typ , jsem já typ sdílící. Potřebuju sdílet. Do nedávna byla pro mě představa jít do kina nebo do divadla sama naprosto nemyslitelná a natož sama cestovat. A ejhle, ono je to fajn. Plánuju si co chci a jak chci, jdu si kam chci, vidím všechno co chci a když náhodou plány nevyjdou, jsem zodpovědná jen sama sobě a já si nevyčítám, nehubuju, nesmutím, ale udělám čelem vzad a pokračuju jinam a jinak. Ne, že by mě kdy někdo huboval nebo vyčítal, ale mohl a už jenom ten pocit mě svazoval, cítila jsem se vždy zodpovědná za to, že moje plány musí být perfektní a musí vyjít a moji spolucestovatelé musí být spokojení. Pochopitelně je fajn mít "kámoše" na sdílení ( ale když potenciální spolucestovatelé musí chodit do práce a nemají čas ve stejnou chvíli jako já, tak co se dá dělat...), a tak jsem místo toho pilně psala a pilně fotila. A konečně jsem se dostala k tomu, všechen ten svůj materiál zpracovat. Chtěla jsem mít pohromadě zápisky i fotky, účtenky, vstupenky, obrázky a chtěla jsem, aby to byl "deník" příruční, ne obrovké album. Takže...
Na Pinterestu jsem objevila album z velkých obálek ( A4 ) a to se mi zdálo vtipné. Měla jsem sadu hnědých přírodních obálek z Lidlu. Přeložila jsem je na půl a vznikly mi stránky, jedna vždy dokonce s kapsou. To už jsem využila mnohokrát na albumech z menších obálek, a zjistila, že je to moc fajn. Do kapsy se dá dát další stránka, nebo vložit prospekty, pohlednice, zápisky.
Stránky jsem poslepovala stuhou s oboustrannou lepenkou, měla jsem strach, že tisue páska by tak velké a posléze i silné stránky neudržela. Tu jsem používala jen k lepení fotek. Obal deníku jsem si vyrobila z velké dárkové tašky z Nanu-Nana. Byla s pařížským motivem a ve slevě, tu jsem si přeci nemohla nekoupit :-)) Zpracovala jsem jí úplně celou. Obal, ouška na stránky do kapes a nakonec z uší tašky je i převaz celého deníčku. Barevně přesně podle mého gusta.

Velikost je jako malý sešit, tedy A5. Obálek jsem spotřebovala 11. Fotky jsem zužitkovalka skoro všechny, které jsem si nechala vyvolat. Nikdy dopředu neřeším velikost fotek, takže si nechávám dělat fotky velikosti 10 x 15, případně, když fotím detaily, tak i 9 x 13. Až když tvořím, tak je upravuji nůžkami a řezačkou, nemám slitování, stříhám detaily a odřezávám co mi vadí. Dělat to v PC před vyvoláním mi přijde mnohem pracnější. Nikdy dopředu nevím, kolik fotek a jaké zpracuji, takže si jich nechávám dělat hodně a zbytek uschovám. Stejně nevěřím tomu, že v PC ty fotky zůstanou věčně a papír je papír :-).
Sovičky patří teď k mým oblíbeným, vytiskla jsem si sadu obrázků z internetu. Hrací kartu jsem skutečně našla na ulici :-)


Vždycky mi přišlo barbarské psát na fotky, ale v cestovním deníku to vypadá dobře a často je to nezbytnost, jak jinak napsat popisek?

Kdyby vás zajímali zápisky, najdete je kompletní zde .

Děkuji za vaši dnešní návštěvu a zase zítra :-)
 


Komentáře

1 isobelka isobelka | 17. dubna 2015 v 23:24 | Reagovat

Krásný deník, moc se ti povedl! :-)

2 Barta Barta | 18. dubna 2015 v 8:47 | Reagovat

Cestovní deník je super, počtení také.:-)

3 Karolínka Karolínka | 18. dubna 2015 v 11:18 | Reagovat

Úplně ti rozumím s těmi fotkami.Taky bych je s rodinou chtěla vyvolat,ale bohužel na to nemáme :( . A jednou se nám stalo,že se nám ty fotky vymazaly hrozně mě to mrzelo...

PS:Máš to nádherný...

4 Hanule Hanule | 18. dubna 2015 v 15:34 | Reagovat

Hani, první co mě napadlo, bylo: "WAUUUU" Jsi prostě neuvěřitelná!!! Na prosto nádherné!

5 Ilonak2 Ilonak2 | 19. dubna 2015 v 19:11 | Reagovat

Mám tvůj styl moc ráda. Jsi mi vzorem.

6 Mafina Mafina | 19. dubna 2015 v 22:09 | Reagovat

Parádička parádní,už na té první fotce vypadá jak krásný staletý deník.

7 Helge Helge | E-mail | Web | 22. dubna 2015 v 20:46 | Reagovat

Znovu jsem si pročetla tvé zápisky a osvěžila si v paměti své toulání městem, s radostí si teď prohlížím tvé krásné album...obal z tašky je dokonalý a moc se mi líbí, co všechno zužitkuješ.

8 Andy Andy | 2. května 2015 v 18:25 | Reagovat

Absolutně nejlepší blog, co se cestovních diářů týče! :) Přesně podobné typy a rady potřebuji. Krásně a detailně provedené.

9 Atrejka Atrejka | 2. května 2015 v 18:29 | Reagovat

Mohu poprosit od odkaz na to albumum z velkých obálek ( A4 )  :) ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA