Květen 2015

Jsem tu

19. května 2015 v 23:06 PELE-MELE
Jsem v Paříži už čtvrtý den a teprve dnes jsem viděla Eiffelku, holku moji :-) . Ale zato jsem viděla spoustu jinych věci ;-) ...nejsilnější zážitek jsem mela z výstavy Edith Piaf, ke stému výročí narozeni. Je v Bibliotheque nationale de France az do srpna tohoto roku. I když jsem si v dokumentech nepocetla, znam příběh, Editku miluju od dětství, takže mi stačily fotky, obrázky a předměty, abych si znovu prožila cely jeji pohnutý život...a opravdu procitila. Odcházela jsem z výstavy jako z jiného sveta. / pisu na tabletu přátel u kterých bydlim a to mi moc nejde, takže jen strohé info a později bude víc...;-) /
Dekuji, ze nahlizite ;-), dobrou noc :-)

V Parizi

16. května 2015 v 8:28
Je to neuveritelne, ale jse:m tady:-D ! Mam plnou hlavu a plny notysek planu, ceka me jedno rande a doufam, ze spoustu jen samych krasnych a slunickovych zazitku.
Krasny jarni vikend vsem ♥.

Maminky mají svátek

10. května 2015 v 1:08 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
...a já, ač zasloužilá babička, jsem se zacítila jako dítě, které vyrábí dárek pro maminku a chce jí udělat radost :-). Mám to štěstí, že ještě mám komu...a tak jsem nalepila srdíčko :-) a koupila kytku.
Krásný den, maminky :-)


Sportovní stránka

9. května 2015 v 20:37 STRÁNKY
Zdědila jsem počítač a v něm i fotky. Nic tajného, jen fotky mého synka, většinou školní a sportovní, ani to netušil, že tam někde zahrabané zůstaly. Tak jsem je pěkně uložila a některé si nechala vyvolat, z těch mu teď dodělávám stránky do jeho alba. Většinou je překvapen :-)


Díky za návštěvu a krásný večer :-)

Počátky mého scrapbooku

5. května 2015 v 22:55 MINIALBA
V šuplíku s fotkami, ano, pořád mám šuplík s fotkami, taky krabice a obálky, protože máme fotek opravdu spoustu, mám i malé knížečky, malé albůmky. Jeden ze stavění iglů s dětmi, jeden z babiččiny oslavy svátku a jeden z výletu na Hejno. Ten posledně jmenovaný je z 26.dubna 1986, tedy skoro 30 let starý! Až tam sahají počátky mého scrapbooku :-)
Tehdy jsme měli jen dva synky a ten starší pilně celý výlet písemně dokumentoval.

Jednoho dne mě napadlo, že už si děti určitě tuhle událost nepamatují a že bych mohla udělat malé albůmky pro ně a ten původní si zachovat. Tak jsem fotky i zápisky naskenovala a pustila se do práce...


Albůmky jsou skoro identické, liší se jen v drobnostech. Použila jsem pevné bílé kartóny velikosti přibližně A6 ( notýsek ) na desky a vnitřní "listy " jsou z pevného pauzáku, vypadá skoro jako fólie. Mám ho z tiskárny jako odpad, takže ten nikde nekoupíte :-) .
Na dozdobování jsem použila sadu malých papírů 6x6 Lady Bird Collection. I když jsou ty papíry takové shabby, takže bych si řekla, že na album z výletu do lesa se nehodící, kupodivu ladí a mně se líbí.
Je to docela fajn, když mám dostatek materiálu a můžu tvořit skoro stejně. Myslela jsem si, že mě to nebude bavit, dělat dvě stejné věci, ale bavilo :-)


Fotky bohužel ani v originále nejsou nic moc, ale je to dokument, ne umělecké foto. Fotky jsme si dělali sami a leckdy jsme je prostě špatně nasvítili, nebo vytáhli brzy z vývojky, špatně ustálili...a tak mají svoje vady :-(


Na poslední stránce, tedy už na deskách, mi zbyl volný prostor, možná na dojemné věnování :-))

Moc mě tohle lepení bavilo, dojímaly mě fotky a rozesmávaly dětské zápisky. I já už jsem skoro zapomněla...A znova si uvědomila, jak je dobře dokumentovat co nejvíc událostí z běžného života rodiny, zvláště s dětmi. Vzpomínky blednou, pamět selhává, ale co je psáno, to je dáno ;-) a fotky jsou tu na věčnou památku. Proto miluju scrapbook :-)


Díky za návštěvu :-)

Dárek

1. května 2015 v 20:23 STRÁNKY
Dárek bylo téma dubnové challenge. Zprvu mi to připadalo jako téma široké a snadné, vždyť je tolik věcí, které darujeme a přijímáme jako dárky...a taky jo. Měla jsem před sebou kupu fotek a nevěděla, pro kterou se rozhodnout. Ale pořád si myslím, že nejlepší jsou ty dárky, které nic nestojí...úsměv, pohlazení, pochvala, pusa....A ty dárky, které nám dávají naše děti jsou nezapomenutelné a nejvzácnější...


Díky za nakouknutí....a přeji nádherný prvomájový večer :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA