Červen 2015

Něco končí

24. června 2015 v 22:55 STRÁNKY
Čas se navršil. Za pár dní je konec dalšího školního roku a můj malý svěřenec odchází ze školky. V září mu nastane škola, byť praktická, ale škola.
Ty dva roky se mi zdály strašně dlouhé. Prožili jsme si toho spolu tolik...
Od prvních náročných dnů, týdnů a měsíců, kdy jsme se poznávali a sžívali, kdy jsem hledala "jak na věc", hledala přístupy , hledala, jak s malým "autíkem" vycházet, jak ho něco naučit, jak mu pomáhat v integraci mezi ostatní děti...
Ale zvládli jsme to!
Dnes, když se ohlédnu, vidím kus práce, kus vyšlapané cesty, na které se nám podařila spousta věcí. To, že se klučík sám nají, sám obleče, že rozumí, co se po něm chce a celkem ochotně plní úkoly ( řekla bych, že se "učí" docela rád, zvláště, když se mu daří, ale to co ho nebaví nebo mu nejde, tak to tedy pěkně bojkotuje ;-) a dá mi to pěkně hlasitě najevo! ) je sice úspěch, to, že se naučil chodit na wc a je tedy bez plen, je veliký úspěch, to, že se naučil alespoň základní barvy, rozlišovat tvary, pochopit k čemu slouží jaké věci, je také úspěch, ale to, že se naučil být mezi dětmi, snášet jejich společnost a dokonce ji sám vyhledávat, to je úspěch největší. Že se každé ráno těší do školky a maminku žene poklusem, to je moje radost :-). To, že se se mnou umí pozdravit, že dovede projevovat radost, reagovat na pochvalu, chápat, co se po něm chce, je za dva roky obrovský posun a já věřím, že ve škole bude stejně úspěšný jako ve školce a bude se tam mít stejně dobře. Už teď se mi stýská...


Díky za nakouknutí :-)

Holčičí deníčky

22. června 2015 v 23:22 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Dostala jsem úkol, zakázku. Vyrobit skoro identické deníčky pro dvě holčiny, studentky pedagogické školy, sestřenice, s podobnými uměleckými zájmy. To jsou skvělé požadavky a pak se taky skvěle tvoří.
Na desky jsem použila tvrdší čvrtky, kdysi jsem si jich nakoupila fakt hodně. Notový papír je z opravdových not, koupených v antikvariátu. Obrázek s houslemi je ubrousek...Martina mě kdysi naučila jak si klasickou "ubrouskovou technikou" udělat z hezkých ubrousků hezké papíry do scrapbooku :-). Papíry uvnitř deníků jsou bílé a pevné ( 140 g ), které se nepropíší a neprokreslí. Všechny rohy jsem zakulatila a deníky svázala do kroužkové vazby na Zutteru, mám tuhle růžovou mašinku moc ráda a hodně ji využívám. Deníčky se zavazují na mašli a další stužky a mašličky jsem navázala na kroužky jako ozdobu. Deníky dostanou děvčata od babičky, a doufám, že jim udělají radost :-)


Díky za nahlédnutí :-)

Těšení na prázdniny

13. června 2015 v 17:36 STRÁNKY
Vždycky jsem milovala léto, teplo, slunce...a vedro mi nikdy nevadilo...a známkou toho, že nestárnu ;-) je, že mi nevadí stále. Tyhle poslední tropické dny mě naplňovaly radostí. A ty krásné teplé večery...Tolik se těším na prázdniny, ačkoliv moře bude až v září a vůbec ne moře jižní. Ale já do něj vlezu i kdybych měla zmrznout ;-)
A jak si tu doma v tom teple lebedím, vykoukly na mě staré fotky, letní, prázdninové, jižní, mořské, francouzské...takže nalepit si stránku šlo úplně samo :-). Scrapbook je přece o vzpomínkách...


Děkuji za nahlédnutí...a přeji vám krásný teplý večer :-)...jo a pařížské zážitky už se objevují na druhém blogu :-)

Vzpomínka na zimu

6. června 2015 v 15:50 STRÁNKY
V květnové challenge bylo zadáním použití šablony. Doteď jsem si, když už jsem měla potřebu šablonu použít, vyrobila pár šablon svépomocí. Jednoduché, papírové. Líbí se mi jejich používání na přáníčkách i na stránkách, ale vím, že já bych je moc nevyužila a tak mi stačily ty dvě vyrobené. Pak jsem si jednou kupovala u Pretty pár růžových ;-) papírů...a přihodila jsem i jednu šablonu, jednu jedinou. A už jsem ji i několikrát použila :-)). Naposledy tedy na této zimní stránce a pak mi došlo, že v tomhle případě docela vypadá jako sněhová kole ;-) Jsem klasická scrapařka, moc nesleduju trendy, nekupuju spreje, pudry a tak podobně, takže šablona je pro mě výkřik novoty a inovace :-). Takže i moje stránky jsou hodně klasické, když udělám pokus o vybočení v módním trendu, vždycky mi to připadá, že to není moje. Nečekala jsem ani, že by v záplavě krásných stránek v moderním stylu ta moje uspěla, a tak to je velké překvapení :-O, vyhrála.Takže vyhlašuji další, červnovou challenge. Pustíte se do ní s námi?

Téma je jednoduché - použít jednu fotku ( a když to nepůjde, tak i víc fotek ) a hlavně psát...příběh, vtip, událost...prostě udělat stránku s journalingem, stránku s příběhem...a psát ručně !!! To je jediná podmínka. Hmmmm, tak kdyby se vám chtělo, budu ráda :-)

Stránky posílejte na moji mejlovou adresu do 30.6. do 20.00 hodin, já je pak dám do galerie a uvidíme, jak se budou líbit :-).

Děkuji za návštěvu a krásné tvoření všem :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA