Něco končí

24. června 2015 v 22:55 |  STRÁNKY
Čas se navršil. Za pár dní je konec dalšího školního roku a můj malý svěřenec odchází ze školky. V září mu nastane škola, byť praktická, ale škola.
Ty dva roky se mi zdály strašně dlouhé. Prožili jsme si toho spolu tolik...
Od prvních náročných dnů, týdnů a měsíců, kdy jsme se poznávali a sžívali, kdy jsem hledala "jak na věc", hledala přístupy , hledala, jak s malým "autíkem" vycházet, jak ho něco naučit, jak mu pomáhat v integraci mezi ostatní děti...
Ale zvládli jsme to!
Dnes, když se ohlédnu, vidím kus práce, kus vyšlapané cesty, na které se nám podařila spousta věcí. To, že se klučík sám nají, sám obleče, že rozumí, co se po něm chce a celkem ochotně plní úkoly ( řekla bych, že se "učí" docela rád, zvláště, když se mu daří, ale to co ho nebaví nebo mu nejde, tak to tedy pěkně bojkotuje ;-) a dá mi to pěkně hlasitě najevo! ) je sice úspěch, to, že se naučil chodit na wc a je tedy bez plen, je veliký úspěch, to, že se naučil alespoň základní barvy, rozlišovat tvary, pochopit k čemu slouží jaké věci, je také úspěch, ale to, že se naučil být mezi dětmi, snášet jejich společnost a dokonce ji sám vyhledávat, to je úspěch největší. Že se každé ráno těší do školky a maminku žene poklusem, to je moje radost :-). To, že se se mnou umí pozdravit, že dovede projevovat radost, reagovat na pochvalu, chápat, co se po něm chce, je za dva roky obrovský posun a já věřím, že ve škole bude stejně úspěšný jako ve školce a bude se tam mít stejně dobře. Už teď se mi stýská...


Díky za nakouknutí :-)
 


Komentáře

1 Milena Milena | 25. června 2015 v 7:08 | Reagovat

Hani jsi skvělá, obdivuju kolik jste toho s Míšou za ty dva roky zvládli. Strašně rychle to uteklo.... připadá mi to chvilka, co jsi zde psala, že se o něho budeš starat.
Míšovi přeji, aby měl ve škole taky štěstí na takovou báječnou paní učitelku, aby se mohl dále rozvíjet. Věřím, že Ti bude chybět.

2 Dáša Tomda Dáša Tomda | 25. června 2015 v 8:04 | Reagovat

Krásná veselá stránka a ještě krásněji napsané. Je vidět, že tě ta práce baví a naplňuje a to je moc důležité. Snad se malému Míšovi povede dál stejně dobře jako s tebou. Jsi pro takovou práci přímo stvořená:-)

3 HeS HeS | E-mail | 25. června 2015 v 20:52 | Reagovat

:-)

4 Hanule Hanule | 26. června 2015 v 20:45 | Reagovat

Tleskám!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA