Miluji Paříž!

14. července 2015 v 11:12 |  STRÁNKY
Mám prázdniny. Užívám si je. Odpočívám scrapováním a dělám věci, na které ve školním roce nemám tolik času. Hlavně v klidu. Mám přece prázdniny ;-).
Dovolená teprve bude a tak pomalu spřádám plány a to je jedna z hlavních věcí, která mě na dovolená baví. Plánovat. Hledat zajímavosti, sepisovat místa, kam bychom se mohli podívat, chystat dovolenkový deník. No, ten ještě odkládám, na ten je opravdu času dost :-). A při tom všem si vzpomínám na všechna místa, která jsem již viděla, na města, vesnice, cesty, hory, řeky, potoky, jezera, moře...ale mým místem míst, městem ze všech měst nejkrásnějším, pohádkou, prostě první láskou zůstane už navždy Paříž. I kdybych viděla hezčí, lepší, krásnější, půvabnější, čistější....ne, nic už Paříž nezastíní, nikdy, vím to! Paříž je pro mě kouzelná v každé roční době, tajemná, protože vždycky objevím něco, co jsem neznala, překvapivá, voňavá ( ne, neříkejte, že je špinavá, vím to, ale to je o lidech, ne o městě ). Miluju rána, kdy ulicí klapou jen ojedinělé kroky, metaři v zelených vestách zametají chodníky do potůčku vody, který teče pod ním, kdy mi na stolek k drobečkům croissantu odvážně usedne vrabec a já s úsměvem uskrávám první ranní pařížskou kávu. Ten jedinečný okamžik mám vrytý hlubolo v srdci, je pro mě kouzlem, je pro mě klíčkem, který mi otvírá dny, které strávím ve svém městě měst. Sluníčko, které vykoukne zpoza domu mě lehce pošimrá na tváří, hepčík, dopiju kávu, olíznu si drobek pečiva ze rtu, zaplatím, merci beaucoup, bonne journée...a můžu vyrazit za dalšími pařížskými obrázky. Miluji Paříž!


Děkuji za vaši návštěvu :-)
 


Komentáře

1 Yka Yka | Web | 14. července 2015 v 21:30 | Reagovat

Nádherne stránka ale i nádherná fotka. A číslo návštevy Paríža, že wau :)

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 15. července 2015 v 16:24 | Reagovat

Ach, taky miluji Paříž! :) Letos jsem tam konečně byla, sice jenom na tři dny, ale plánuji se tam rozhodně vrátit na delší dobu... vůbec celá Franice mě láká, i Nice má něco do sebe :)

3 Karolínka Karolínka | 16. července 2015 v 16:10 | Reagovat

Já znám zatím Paříž jenom z obrázku:). A to jenom s Eifelovkou. Jednou jsem se sice dívala na Google,ale o devadesát  procent bych se vsadila,že je to nejhezčí se podívat doopravdy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA