Srpen 2015

Album pro Melinku 4

25. srpna 2015 v 12:18 ALBA

Mohla bych se na miminko pořád dívat a dívat a sledovat každou proměnu tvářičky, a cítit při tom v srdci tolik lásky.
Na tohle jsem s vlastními dětmi samozřejmě neměla čas, ale teď, s vnoučátky, je to jiné. Jsou to i jiné pocity, když vaše děti mají děti...


Když spinká, je sladká, ale když kouká, je sladká též:-) Naše holčička v růžové.

Díky za nakouknutí :-)

Album pro Melinku 3

21. srpna 2015 v 20:37 ALBA
Ten čas, kdy je miminko malinké jako uzlíček, jen spí a jí a trochu pláče, tak rychle uteče... Všem těm krásným a roztomilým oblečkům, které rodiče a babičky s láskou nakupovaly, mimčo rychle odrůstá, ani je nestačí unosit ( poblinkat a pročůrat ;-) ) . Sotva se v nich stačí vyfotit :-). Miminčí modelka :-)


Tenhle obleček jsem ani neviděla naživo, jen na fotce, a už nebyl...Fotečku jsem měla dlouho na monitoru, moc se mi tady ten "uzlíček" líbil. Ale fotky na monitoru střídám rychle, holčička je tak nádherná...


Tady to jsem prostě nakázala: Musíte vyfotit nožičky! To je tak něžné....A já tak ráda a s nadšením pracuji s něžnými růžovými papíry ....;-)

Vám děkuji, že tu se mnou jste :-)

Album pro Melinku 2

18. srpna 2015 v 21:04 ALBA
První minuty života.
Při dnešní moderní technice, kdy stačí mít v kapse jen mobilní telefon, je dokumentace snadná. Když se narodil můj nejmladší syn, a to už je 27 let, propašoval mi manžel oknem ( neb jsem byla v pokoji v přízemí ) foťák a já fotila synka několik hodin po porodu. Byla to bomba! On doma udělal fotky a než jsem byla doma z porodnice, rozeslal známým a příbuzným oznámení o narození našeho syna s jeho několikahodinovou fotkou. Všichni šli do kolen. Dneska jdou fotky s čerstvě narozeným miminkem rodině a kamarádům ihned, v postatě online. No, pokrok a techniku nezastavíš :-)


( dolaďte žlutou postel s růžovou zavinovačkou :-O )

Prohlížením obrázků na Pinterestu se někdy bavím když je noc, nechce se mi už začínat novou práci, čekám na muže a nechce se mi spát. Okruh mých zájmů je jasný :-). Mezi scrapbookovými obrázky mě zaujalo jedno album k narození miminka, kde v něm měli i první čepičku a nebo bodíčko. Mně se líbila stránka s nafocenými fotkami z prvního týdne života. Bylo to záměrné. Což, být matka rodička skrapařka, by mě asi napadlo ( i když nevím nevím, v tom stresu, strachu, rozrušení, obavách...), ale takhle jsem hledala v záplavě fotek, jestli bych dala 7 fotek z každého dne prvního týdne. Dala! :-)


Lísteček uprostřed je záměrně prázdný, aby si na něj rodiče napsali,co chtějí. Já bych psala, ale to by bylo babičkovské :-)

Díky, že jste tady byli :-)Album pro Melinku

17. srpna 2015 v 23:57 ALBA
V listopadu loňského roku do naší rodiny přinesla vrána holčičku ;-). Vytouženou. Dostala krásné jméno Amélie. Říkáme jí Melinka, Melísek, Meli, prababička si hlavu neláme, pro ni je to Amálka, mamča s taťkou jí někdy říkají Malina :-). Prostě je to naše kočička, princezna, brouček, miláček, holčička ...
Než jsem se pustila do albumu, uběhlo půl roku. Tedy teď už třičtvrtě. Byla to velká příprava ;-). Neb jsem měla nedostatek růžových papírů, tak napřed objednat a nakoupit. K tomu i růžové album. Pak vytřídit z množství fotek ty ke zpracování a nechat je vyvolat. Vymyslet systém. Udělat si koncept ( kolik bude stránek celkem a kolik tedy bude na každý měsíc ), jakous takous představu, vytahat všechny potřebné číčarádičky a pustit se do práce.

Album bude po měsících, ale ten první měsíc je po dnech a pak týdnech. Byli jsme z drobečka uvytržení a bylo třeba zdokumentovat všechno :-)


To je úvodní stránka alba. Konečně zase vytahuju kytičky, perličky a kamínky, prostě něžnost nad něžnost :-)


Opravdu první minuty po narození.
A vsobotu jsme spolu se mnou slavili Melinčiných 9 měsíců :-O! Tak letí čas...

Díky za návštěvu :-)

Tak krásní :-)

12. srpna 2015 v 23:21 STRÁNKY
Červencový citát zněl:
Krásní mladí lidé jsou hříčkou přírody, ale krásní staří lidé jsou umělecká díla.Johan Wolfgang von Goethe
Nebo-li oslava mládí či hold stáří :-) či-li každý věk je krásný. Já měla na mysli hned několik fotek, nakonec zvítězila tato. Ondrášek je prostě miláček a svého dědečka miluje nadevše. "Bohužel" už se naučil krásně mluvit ( však už půjde do školy! ) a tak jeho roztomilé: Dědo, já šem še do tebe žamiloval", už můžu zpracovat leda do scrapstránky :-). A hned mám další téma :-).


Krásné letní dny a díky za nakouknutí :-)

Místo, které mám ráda - PROVENCE

3. srpna 2015 v 15:43 STRÁNKY
Provence jsem objevila s prstem na mapě. Četla jsem knihu Jak hledat slunce, od svého milovaného Miroslava Horníčka. Místa, o kterých jsem četla, jsem si hned hledala v mapě. Naše první cesta do Provence byla po Horníčkových stopách a byla velkým nadšením. A zamilováním se. Hltala jsem o Provenci kdejakou knížku. Až jsem narazila na knížky Jana Šmída. Jeho Obrázky z Provence byly dalším popudem a dalším klíčem k objevování. Ale ani Jan Šmíd nebyl poslední inspirací. A co Peter Mayle? Jeho knížky o Provenci nadchly kdekoho :-), mě nevyjímaje. Do mých zápisků přibyla další místa...a to nejen do zápisků, posléze i do deníku a fotoalba. Jednou jsme dokonce putovali po místech z filmu Dobrý ročník ( kniha nese stejný název ) . Ten film máme moc rádi a tak jsme chtěli ta místa vidět na vlastní oči. Viděli :-) Provence je pro mě NAVŽDY. Ve svých snech si představuji malý kamenný domeček s voňavou zahradou, kopci levandule, s bylinkami, kamenným stolem venku, výhledem k moři...Je to jen sen, ale od toho sny jsou, pro krásné představy, pro barevné obrázky, pro potěchu :-)


Díky za návštěvu a milé komentáře :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA