Říjen 2015

Album pro Melinku 16

30. října 2015 v 9:14 ALBA
Venku je sychravo ( ačkoliv na víkend je slíbený návrat "babího léta" ;-) ) a pomalu začínáme přemýšlet nad vánoční výzdobou, přáníčky, dárky...Vzpomínka na letošní žhavé léto je opravdu už jen vzpomínkou. Vy možná ne, a mnozí asi zcela určitě, se nepamatujete na legendární písničkový festival Bratislavská lyra. No nesmějte se, já už opravdu hodně pamatuju :-)). A tam zpívala plzeňská zpěvačka ( hrála v plzeńském divadle J.K.Tyla ) Lilka Ročáková písničku Bylo léto, horké léto...

Letos jsem si ji pobrukovala velmi často. A proti tomuto létu jsem vůbec nic neměla :-). I když pro malinké děti to asi nebylo nic moc. I s Melinkou jsme vyhledávali spíš lesní stín a dokonce i koupaliště.
A tady nastal problém...rozbil se mi foťák. Synek mi půjčil jejich, skoro stejný, ale o stupeň lepší ( má třeba GPS :-O ) ...nicméně fotí hůř :-(, takže přefocovala jsem stránku snad stokrát, ale prostě se nedařilo.

Děkuji za vaši návštěvu :-).

Album pro Melinku 15

27. října 2015 v 20:24 ALBA
První rok života dítěte je fofr. Leží, spí, jí, pláče...pak se začne usmívat, chce se chovat, chce se mít dobře...papá nejen mlíčko, ale i příkrmy, zeleninu, ovoce...prostě pořád je něco nového. A každá novinka je přijímána s jásotem a je třeba ji zaznamenat :-)


Jako mámu mě to nikdy nenapadlo, ale jako babička si představuji, co se odehrává v té dětské hlavičce, jak vnímá ten pohled na svět z jiné polohy... Někdy si říkám, že scrapbook není pro mě, vracení se do minulosti, zaznamenávání vzpomínek... mě rozlítostňuje, častokrát bych si přála vrátit čas...A jako babička jsem mnohem víc vnímavější.


Díky za návštěvu :-)

Pro změnu

25. října 2015 v 18:10 JAK NA VĚC
Je neděle večer. Víkend nebyl úplně skrapovací, počasí se vydařilo a tak spíš nahrávalo procházkám v úžasně zabarvené přírodě, možná lákalo k posledním pracem na chaloupkách a chatách, na zahradě, prostě být ještě někde venku. A zítra zase do práce. A na nákup. Jestliže máte někde problíž KIK, můžete se zastavit pro pár maličkostí, které rozhodně nezruinují vaši paněženku ani platební kartu :-). Já to mám sice trochu z ruky, ale někdy se zajdu do KIK podívat, protože skoro vždycky tu najdu něco, co se mi fakt hodí a nutně potřebuju :-) ( knoflíky, stužky, notýsky, provázky, obálky, 3D čtverečky.... ) Miluju scrapbookové obchody, to ne že ne, ale tohle mám v místě a hned :-). Nijak nelpím na tom, že vše, co do scrapbooku používám musí být nutně acid a lignin free, to prostě neřeším. Takže nakupuji za pár "šlupek" vesele kde se dá :-).

Takže...pokud potřebujete umístit korálky ( já je dosud měla ve skleničkách od kaviáru - jsou šikovně malé a nízké, ale kulaté a to se vždy špatně skladuje ) , objevila jsem v KIK boxíky - á 25 Kč! No nekup to!
Délka 15,5 cm a šířka 10,5 cm. Dobré, ne? ;-)

Co jsem ještě objevila? Rámečky...A pařížské!


Cena: 25Kč .


Mají je ve všech možných dekorech, takže kdyby se vám nehodily pařížské, tak třeba s puntíky....a nebo...z rubu jsou černé, takže buď tak a nebo je třeba natřít, polepit...Za tu cenu...;-)


Možná objevíte i jiné vychytávky:-). Mě ještě nadchly obálky na peníze, a to ne, že bych je chtěla použít k tomuto účelu. Je to prostě hezký papír :-). Hned jsem jednu rozstříhala na stránku. Vrchní díl jsem použila, spodní mi ještě zbyl. Za cenu jednoho scrap papíru - 25 Kč. V balení jsou dva kusy.Díka za nakouknutí a hezký večer :-).Album pro Melinku 14

23. října 2015 v 21:30 ALBA
Melinčin první výlet byl do Českého Krumlova. Dobrá volba, že? ;-) Počasí bylo na výlet jako stvořené, dny vymalované a tak rodiče zkusili utvořit s Melinkou obrázek - otiskovali její nožičky na papír. Krom toho, že mají "obraz", udělali takový i balící papír ( přetiskem z toho obrázku, ne, že by Melinka nožičkovala i roli papíru ;-)) ) a já dostala brzy k narozeninám dárek zabalený do papíru s Melinčiným dekorem :-)

Kdyby vás zajímal ten domečkový papír ;-), je to papír na dekupáž od Rayher. Jinak nic, stará známá zbytečková klasika :-). Jo, a kdyby vás zajímalo razítko na visačce, je to opravdu krumlovská věž a razítko jsem dostala od Kety jako dárek, takže ho máme jen my dvě :-).

Díky za nakouknutí a krásný sluníčkový víkend :-)

Album pro Melinku 13

22. října 2015 v 23:08 ALBA
Je rozdíl ve fotkách mezi těmi, které fotím já svým malým kompaktem a nebo synek zrcadlovkou. Takže je na stránkách jen málo fotek ode mne, drtivá většina je vlastních, rodičovských, mně poslaných. Tyhle jarní fotečky mám moc ráda...


Snažila jsem se dělat stránky i měsíční, takové malé narozeninové, ale v zápalu scrapbookové vášně ;-) jsem na to mnohokrát zapomněla (ale poslat esemesku s gratulací jsem nikdy nezapomněla ;-) ) . Takže mi zbyly kartičky s čísly měsíců.


Ten srdíčkový papír je jeden z nejstarších a ten co vykukuje vlevo, s kosočtverci, byl jako výstuha ve školní tašce...

Děkuji za návštěvu :-)

Album pro Melinku 12

20. října 2015 v 14:10 ALBA
No utíká to...jak mi dnes napsala moje kamarádka. A děti rostou a stárnou... Naštěstí jen ony a my, jejich matky a babičky, zůstáváme stále krásné a mladé :-))))....no tak dobře, tak alespoň činorodé a... krásné :-).
Vidím to na sobě...věkem si připadám na sedmnáct ;-), ale bohužel, jsem činorodá, ale...nevydržím, jsem unavená. Vždycky jsem byla noční sůva, ale najednou s půlnocí se mi klíží oči, a když si chci v posteli ještě něco přečíst, zaklapnu víčka dřív než knížku. Tak musím využívat času důkladně a důsledně. Zjistila jsem, že potřebuju režim a řád - do teď můžu být na PC, pak lepím, pak vařím, pak peru, pak uklízím....to mi vyhovuje víc než chaos a lítat z věci na věc. Pěkně popořadě:-)...a tak se ani nemůžu ještě pouštět do jiného lepení ( třeba na vánoční přáníčka dle mnohých blogů je už čas! ) , než budu mít tohle album hotové ;-)


Jako babička jsem ovšem nejpyšnější a nikdy bych netrvala na tom: neříkej mi babi! ;-)


To je naše okatá princezna :-) Na mnohých stránkách nechávám prostor pro případné dopisování textů od rodičů, přece jen oni mají jiné postřehy a jiné dojmy.
PS. Kdybyste se mě ptali na papíry, které používám, tak to vám neřeknu. Beru co mám a značky nevím...a že moje papíry už něco pamatují. Ale když přišla holčička na svět, nakoupila jsem přece jen nějaké růžové, něžné a dětské ( krom těch, které jsem dostala třeba od Ilonky nebo Veverky Hely...to je tak skvělé, mít kamarádky :-) ). Takže hodně papírků je z malé sady ( 6x6 ) od Simple Stories - Enchanted a nebo též ze sady 6x6 Twirty Girly od Chickaniddy Crafts.

Děkuji vám za nahlédnutí :-)


Album pro Melinku 11

19. října 2015 v 14:01 ALBA
Nene, vůbec se "neflákám", lepím až se ze mně kouří :-) , za měsíc bude mít Melinka roční narozeniny a album bude jako dárek pro rodiče. Mám spoustu stránek, jen je nestíhám fotit ani vkládat. Celé září jsem byla na cestách, prostě jsem si dovolenkovala a pak hned plnou parou do pracovního procesu s novým "autíkem", takže trochu "záhul", ale už se zabíhám a vypadá to, že to bude dobré. Chlapeček je šikovný, i když křikloun to je a někdy netoužím po ničem jiném, než v TICHU sedět a lepit si a lepit a jak to jde, tak si tohle přání plním. S nastávajícími chladnými dny nastává pro mě čas lepení. A já tyhle dny miluji, venku nevlídno, mží až prší, a já jdu z práce a těším se domů, do vyhřátého bytu, že si uvařím jasmínový čaj a sednu si k lepení....Paráda!


Pomalu už se začneme chystat na Vánoce, ale já jsem zatím u Velikonoc. Moc mě baví stříhat si písmenka a nadpisy :-) Nepotřebuju žádné kouzelné mašinky, jen občas nějaký výřez by se mi hodil...asi napíšu nějakému scrapařskému Ježíškovi z řad kolegyň :-)). Ještě, že je mám a jsou na mě hodné :-)Občas použiju i svojí jedinou šablonu, kolečka se hodí skoro všude a efkt tedy udělají, to jo :-)

Děkuji, že jste na mě nezapomněli a sem tam nahlédnete. Polepším se, slibuji :-)Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA