Prosinec 2015

PF 2016

30. prosince 2015 v 16:58


Tvoření s babičkou :-)

19. prosince 2015 v 23:36 VÁNOCE
Hlídám vnoučky ráda. Jsem si vědoma toho, že čas letí, děti rostou a doba, kdy o mě vnoučci ještě stojí je časově omezená. Nejstaršímu je už deset let!
Tentokrát potřebovali nejen ohlídat, ale vyrobit i přáníčka pro kamarády a paní učitelky do školy. Dala jsem nabídku na výběr...a pak jsme šli na to. Já jsem jen lehce sem tam něco přidržela, poradila, jinak pracovali chlapci sami. A přáníčka se jim moc povedla :-)


Děda nás fotil a vařil nám oběd, měli jsme to hezky rozdělené ;-).


Díky za nakouknutí a přeji všem krásnou poslední předvánoční neděli :-)


Vzpomínka na léto

15. prosince 2015 v 23:48 MINIALBA
Dneska jsem byla na koncertě Inflagranti. Moc pěkný. Muzika líbivá, na holky se hezky koukalo :-) a ač měl být koncert vánoční, hodně se mluvilo o podzimním počasí a někteří dokonce o jarním. Tento způsob počasí...no, jako jaro to vypadá skoro nejvíc. Že bychom zimu vynechali? Jsem pro :-) ...a hned zase léto :-)
Tak jsem si zavzpomínala na svoji dovolenou s Melinkou a na deníček ( albůmek ) , který jsem jí vyrobila.


Na místě nebyl vůbec čas nic psát. Když jsme uspali holčičku, konečně jsme sedli na terasu, popíjeli vínko a povídali a povídali...a užívali si ještě teplých večerů, zatímco v Česku už byla pěkná "kosa":-). Takže jsem celý deníček udělala až doma, i s fotkami - vypadá tedy spíš jako album než jako deník. Jak je vidno, bez Ketiných razítek už se prostě neobejdu :-)

Díky za návštěvu a přeji krásné předvánoční dny :-) ( skoro jarní ;-) )

Album pro Melinku - podzimní

14. prosince 2015 v 23:08 ALBA
Tohle je předposlední stránka do albumu. Stránka na podzimní téma se mi náramně hodila do listopadové challenge a byla vítězná:-).


Díky, že nahlížíte :-)

Vánoční šťastná třináctka - 13. BALÍME DÁRKY

13. prosince 2015 v 0:10 VÁNOCE
No, ještě to není úplná krize, přece jen je do Štědrého večera stále celých 12 dní a to se dá ještě spousta věcí zvládnout, dárky vyrobit, natož nakoupit a to i zabalit. Všude, v televizi, v časopisech, v rádiu nás masírují, že máme vánoční stres, honičku, nestíháme, nezvládáme...no nevím jak vy, ale tohle já tedy vůbec nezažívám. U nás se "píše Ježíškovi" celoročně, to znamená, že si nasloucháme a před Vánoci netápeme a víme, co si kdo přeje, o čem si jen tak povzdechne, po čem touži, co by rád...Někdy je to nesplnitelné i při největší snaze a tak nastoupí "finanční příspěvek", ale v drtivé většině si dáváme dárky, které si přejeme :-).
Někdy zabalení dárku je víc než obsah sám...Baví mě vtipná balení, krabičky, hezké balící papíry, vymazlené visačky...
Spoustu inspirací najdete zase na Pinterestu.


Tohle balení je z doby, kdy jsem se scrapbookem začínala ( 2007 )...a byla hodně snaživá :-) , každý balíček byl jiný!

Pro mě nastává týden předvánoční pohodičky :-), večírek s kamarádkami, školková besídka ( ty dětičky jsou tak roztomilé, když zpívají a tančí ) , večírek s kolegyněmi, koncert v divadle, vánoční trh ve mlejně, vánoční trh někde v Německu... prostě vánoční "atmoška" jak má být. Tohle miluji z Vánoc úplně nejvíc, setkávání a těšení se, zdobení, pečení, balení, to chystání...aby až přijde ten VEČER, bylo všechno krásné, dojemné, načančané, miloučké a vůbec to nemusí být naklizené a dokonalé. Hlavně, když budeme spolu. S mužem, dětmi, rodiči, přáteli...Jsem vděčná, že toho všeho se mi dostává.
A tohle všechno si hodlám opravdově a jedinečně užít!:-)


Děkuji vám za nakouknutí a užívejte si krásnou třetí adventní neděli :-)

Vánoční šťastná třináctka - 12.ZABALENÉ VE SKLE

12. prosince 2015 v 0:39 VÁNOCE
Tohle mě na Pinterestu fakt nadchlo. Darovat dárek ve sklenici :-). Ano, taky jsem dávala k Vánocům vlastnoručně vyrobené marmeládky - ve skle, taky jsem darovala vlastnoručně naložený Hermelín - ve skle...to je normální, ale nacpat do skleněné dózy třeba čokoládky, nebo drobnou kosmetiku, šátek a tak...to mě dosud opravdu nenapadlo. Takže letos jeden dárek bude ve sklenici. Pro moji kolegyni z práce, chci ji moc potěšit.


Tady najdete skleničkové darování v detailech.

Díky za vaši návštěvu a mějte krásnou sobotu :-)


Vánoční šťastná třináctka - 11. ROLIČKA OD TOALETNÍHO PAPÍRU

11. prosince 2015 v 0:05 VÁNOCE
Večer jsem měla návštěvu. Moc milou holčinu ( skoro příbuznou ;-) ) začínající se scrapbookem. Byl to takový malý soukromý kurzík a moc mě to s ní bavilo. Zavzpomínala jsem si na svoje staré začátečnické časy...a vracela se v myšlenkách do minulosti, do doby, kdy scrapbookového zboří bylo jako šafránu a nakupovaly jsme kde se dalo a co se dalo. Musely jsme si nějak pomoci, když jsme chtěly mít stránky nazdobené. A tak jsme kupovaly u Vietnamců umělé kytky a rozdělávaly je na kvítečky, jako papíry jsme používaly baličáky, za kartońové podklady, třeba na desky albumů, nám posloužily kartóny z krabic od prášků na praní...Zní to neuvěřitelně? Ale bylo to tak. Je to vlastně podstata scrapbooku. Zpracovávat zbytky, odpad. Znáte mě, jsem zastánce toho, opravdu zpracovat všechno co se doma ( i jinde ) najde, žádný kousek papíru nezahodím, ani žádnou krabičku, knoflík, mašli, natož roličku od toaleťáku :-). Ve školce jsem z nich udělala vloni dětem adventní kalendář, s Matýskem jsme z nich dělali různé figurky. Jen albůmek jsem dlouho odkládala, neměla jsem využití. Až vloni, na akci Recy věci se albůmek právě z toaletních roliček hodil. A tak jsem ho konečně "nalepila".

No a když už jsem pracovala s roličkami, udělala jsem si vánoční světýlko...na čajovku. Rolička se opravdu nezahřeje, takže požár nehrozí :-)


Ani na Pinterestu nápady na to, co s roličkami nechybí:-)

Mějte hezké dny a díky za nakouknutí:-)

Vánoční šťastná třináctka - 10. PAPÍROVÁ ROZETKA

10. prosince 2015 v 0:04 VÁNOCE
Mám na mysli rozetku krajkovou, která se dává pod dort nebo dortíček, ne tu, kterou si poskládáme z papíru jako harmoniku. Na jednu z prvních svých stránek jsem dala velkou dortovou krajkovou podložku a byla tááák pyšná na svůj vynález. Záhy jsem objevila americký scrapbookový web a tam...stránky s krajkovými podložkami! Objevila jsem objevené! Přesto jsem na rozetky ani velké podložky nezanevřela ;-) a sem tam je docela ráda používám. Na stránky, na přáníčka...
a na balení dárků :-)
Ovšem ty ozdoby, které se z nich dají dělat :-O...tak daleko jsem ještě nedošla, ale hodlám to zkusit. Koukněte...


Takhle jsem balila dárky před pár lety.


Díky za nahlédnutí a krásný adventní čas :-)Vánoční šťastná třináctka - 9. DENÍČKY, DIÁŘE, ZÁPISNÍKY, NOTÝSKY...

9. prosince 2015 v 0:29 VÁNOCE
Od dětství mám ráda všelijaké notýsky a sešitky, bločky, zápisníky a kapesní kalendáříky. Pamatuji si, že jsem jako malá holka dostala od své tety k Vánocům "kolibří kalendářík", malinkatý diářek. Byl hezoučký. Tehdy jsem ho ještě neocenila jako praktický záznamník, ale jen jako věcičku, která se mi líbila. Tolik, že mi to "líbení" zůstalo dodnes :-)
U mně v šuplíku se najde vždy několik notesů či diářů čistých a nepopsaných, které jsem dostala nebo jsem si koupila. Těžko odolávám. Moleskiny jsem si v létě nakoupila v několika velikostech a barvách, byly ve slevě, za 30 korun notes, no nekup to! ;-) Pořád a všude něco zapisuju a sepisuju, takže notesy se u mně fakt neztratí. Píšu si citáty, básničky, výpisky z knih, sny a tužby, nápady, deníky, záznamy z cest...kreslím domečky a postavičky i návrhy šatů...
Copak můžu odolat takovým zápisníkům? ;-)


Nebo Moleskinu? To je klasika a kult.


Červený zápisník je z KIK, fakt za hubičku a modrý je památka na Bretaň.


Lesklý červený byl ve slevě a ten s puntíky je z IKEA, za 19 kaček! Má puntíkované i vnitřní listy :-)


Ovšem, od té doby, co znám scrapbook, jsem se pustila do domácí výroby diářů a notýsků sama. Ale jestli se chcete podívat na opravdu vymazlené diáře, jukněte se sem , to tedy kam se hrabu :-)

Letos jsem udělala notýsků jen pár a na svůj diář se teprve chystám.


Na Pinterestu najdete také diáře , ale i notesy.

Při brouzdání knihkupectvím jsem narazila na knihu Kreativní diář, takže letos si svůj diář taky "vytuním". Knížka je inspirativní a zároveň jsem v ní našla odkaz na další knihu autorky Míši Dombrovské Pravidla pozitivního sobectví. Už ji mám a zároveň předsevzetí, že na sobě musím ještě víc pracovat :-)


Díky za nakouknutí :-)

Vánoční šťastná třináctka - 8. POST-IT

8. prosince 2015 v 0:01 VÁNOCE
Asi není člověk ten, který by neznal samolepící papírky POST-IT. Post-it jsou různobarevné a různě veliké samolepící papírky v bločcích. Dokonce existuje samostatný web, to jsem do dnešního dne nevěděla :-O . Je tady .
Já tyhle papírky miluju a používám je velmi často. Co nemám v hlavě, mám na papírku. Papírky lepím na místa, kde chci, abych na ně viděla, na ledničku s poznámkou, co v níc chybí, na dveře, na co nemám zapomenout před odchodem z bytu, na monitor co si chci vyhledat na netu, na zrcadlo do koupelny s raním pozdravem manželovi ( vstávám dřív než on ;-) ), v cestovním průvodci si lepítky označuji stránky, kde je něco zajímavého...prostě bez lepítek ne že by to nešlo, ale je to trochu snažší.
Mnohokrát jsem už dělala na post-it bločky papírové přebaly a sloužily mi pak jako drobné dárky pro kamarády nebo kolegyně do práce. Nejen o Vánocích. A vždycky měly úspěch.
Další skvělé nápady jak vylepšit i ten nejobyčejnější post-it bloček najdete samozřejmě tady ,
ale s papírky se dá i neskutečně kouzlit . Třeba tenhle nápad se mi moc líbí :-). Prohlížejte a bavte se .

Díky, že prohlížíte i můj blog :-)

Vánoční šťastná třináctka - 7. RÁMEČEK

7. prosince 2015 v 0:10
Rámeček na fotku je také prima dárek - pro rodiče, sourozence, babičku, kamarádku... Protože fotky jsou to, co nás baví, rámeček k nim neodmyslitelně patří. Já vím, že se dají koupit a výběr je veliký, ale to nás nebaví, že ne? ;-) Nás baví si rámeček udělat, přinejmenším dodělat. V IKEA jsem kdysi kupovala rámečky z ručního papíru, byly hezké, ale zároveň lákaly k dozdobení.
Jeden vznikl jako golfový.


Nevím, jestli má Keta kartonové rámečky ještě v sortimentu, ale kdysi je měla a na scrapsrazu v Moravci jsme rámečky zdobily. Já na srazech obvykle nemám na nic čas ;-)...rámeček jsem si tedy zdobila až doma a posloužil také jako dárek.


Našim přátelům jsem jako dárek dozdobovala rámeček dřevěný.


A asi dosud největším rámečkovým počinem byl rámeček rodinný a byl to vánoční dárek. Rámeček je plastový a koupila jsem ho v Nanu-Nana ( mají je, ale už trochu jiné ) . Celý jsem ho oblepila scrapbookovým papírem a tak ho zpevnila a pak klasicky zdobila, ale jen "naplacato", neb foky jsou kryté sklem.


I rámečky najdete na Pinterestu a spousta nápadů se mi tam fakt moc líbí. Třeba jak si ozdobit rámeček washi páskami , nebo několikarámečkový obrázek nebo rámeček zdobený listy ze staré knížky...

Musím končit, nebo bych tu sjížděla Pinterest až do rána ;-)

Děkuji, že nahlížíte a přeji vám zábavné tvoření :-)

Vánoční šťastná třináctka - 6. SRDCE Z LÁSKY

6. prosince 2015 v 0:13 VÁNOCE
Miluji miloučké věci, andílky, srdíčka, medvídky ...;-) jsou pro mě symbolem lásky a důvěry, něčeho, co vyjadřuje, jak mám ráda nebo jak má rád někdo mně :-). Na monitoru mi visí medvídek od Marušky, na nástěnce korálkový andílek od Jitky, na poličce mám andílky od Isobelky, vedle medvědí holčičkou od mého muže...jsou to drobnosti, ale hřejí a těší moje dítě ve mně :-).
A ráda těším i já ty co mám ráda :-), protože to dítě v sobě máme každý z nás.
Srdíčka jsem koupila v Pepco, vymetám občas tyhle "levné" obchody, protože se tam dá narazit na zajímavé věci. Za 19 korun látkové srdíčko - to je fakt legrační a hned jsem věděla, že je to jen polotovar k dotvoření. Je to vlastně taky takový scrapbook, ale šitý :-)


A tak vznikl dárek pro potěšení, dárek jako výraz: myslím na Tebe...


Srdíček mám ještě několik a šití mě taky baví :-)

Srdíčkovou nástěnku najdete tady , ta papírová srdíčka jsou zde.

Díky za nahlédnutí a přeji vám krásnou druhou adventní neděli :-)

Vánoční šťastná třináctka - 5. KRABIČKA

5. prosince 2015 v 0:10 VÁNOCE
Protože tuhle "rubriku" dělám jako vánoční "inspiromat", ne vše, co tady předkládám zrovna teď tvořím.
Zrovna teď dolaďuji albumy pro své přítelkyně a jsem šťastná, že jsou de-facto hotové. To by mě fakt mrzelo, kdybych je nestihla do Vánoc.
Už jsem zase najela na "noční " režim a tělo si zvyklo. Chodím spát v půl druhé,ve dvě... a vstávám v sedm ( dneska v šest, dělala jsem ve školce vánoční výzdobu ;-) ). Stíhám bez stresu a užívám si Advent a každý den mě těší.

Před léty jsem na Vánoce tvořila ozdobné krabičky a vím, že vždycky potěší. Stále si schovávám kdejakou krabičku s tím, že se můžou na něco hodit. Kulaté, nízké, vysoké, buď na zabalení dárku a nebo na ozdobení a udělání dárku ze samé krabičky.
Tak co třeba...krabička od sirek? ... nebo

Krabičky jsou výzva, zajímavý formát a s tím se musí člověk "poprat . To mě baví:-)


Krabičky jako shadow-box,
krabička jako minialbůmek,
nebo krabička jako obal na dárek...

Asi najdete ještě spustu jiných zajímavých odkazů, typů a námětů...a o tom právě pinterestová nástěnka je. Nejsem na Facebooku, tomu fakt nefandím, ale Pinterest mě baví :-)

Díky za nahlédnutí a přeji krásný víkend, ať tvořivý nebo lenošivý, vše je správně :-)


Vánoční šťastná třináctka - 4. MALÝ DÁREK

4. prosince 2015 v 0:27 VÁNOCE
Adventní čas je dobou setkávání se s přáteli a kamarády i kolegy z práce. Pořádají se různé večírky a "besídky". Mě čeká školkové posezení a také "besídka" s mými nejlepšími přítelkyněmi. Oddaluji termín, abych stačila dodělat albumy, které vyrábím, neb máme zároveň i padesátileté výročí našeho přátelského svazku :-).
Malé a milé setkání s mými scrapařskými kamarádkami proběhlo už minulou sobotu. Vlastně jsme tak hezky společně ten adventní čas "otevřely". V kavárně Šlágr to bylo hezké a naše setkání velmi příjemné. Chtěla jsem všechny podarovat nějakou maličkostí ( bylo nás 9 ), která by nestála ani moc peněz, ani moc času.
Jednou při nakupování padl u pokladny můj zrak na krabičku s mentolovými bonbónky...a už byl v hlavě nápad. Bonbóny se hodí, to je kabelková záležitost na chuť či osvěžení dechu, třeba v divadle, kině, u doktora, v autobuse, v autě...prostě kdekoliv :-) Vyrobila jsem si jednoduchý mustr, nastříhala pevnější čtvrtky, jednoduše vlepila krabičku, nazdobila....Rychlovka :-) Ještě mi zbyly dvě "pro strýčka".
Papíry na přebaly krabiček jsou zbytky, vločky jsem koupila v OBI.

Nápady na malé vánoční dárečky najdete zde ,a také tady a nebo tu - některé úplné maličkosti to nejsou, ale za to jsou úplně nádherné! Pinterest mě baví :-).

Díky za nakouknutí a přeji vám potěšení z hledání i tvoření - ta radost na konci, toho obdarovaného, to je jen třešnička na dortu :-)Vánoční šťastná třináctka - 3. VISAČKY NA DÁRKY

3. prosince 2015 v 0:59 VÁNOCE
S visačkami jsem v předstihu. Vyburcovala mě kamarádka, která si je zapřála...a jak jsem dělala jedny, udělala jsem jich hned několikero ( ty její jsem nevyfotila ). Uvidíme, které upotřebím ;-) Jednou v roce na Vánoce :-) vytahuji embossovací potřebítka a embossuji. Užívám si to.


Embossované ozdoby jsou opravdu černé a věřte mi, že na přírodním papíru vypadají dobře. Je to nezvyklé...ale upotřebitelné. Myslím...;-) Moc se mi na Pinterestu podobné líbily.


Tahle Ketina razítka mám moc ráda. Bíle embossované a na hnědém podkladě vypadají jako perníčky :-)


Kulatá verze visaček se mi zalíbila a zkusila jsem netradiční vánoční růžovou-inspirována Pinterestem.


Ale ty béžovo bílé...;-)

Další nápady na vánoční visačky najdete tady .

Díky na nakouknutí :-)

Vánoční šťastná třináctka -2.DAROVACÍ OBÁLKA

2. prosince 2015 v 1:00
Nevím, jak to máte vy, ale u nás, jak se rodina rozrůstá, už máme problém, co komu...Hlouposti se nám kupovat nechce, a dneska knížka už není jako že nevím co, tak koupím knížku, ta nic nestojí. Stojí! A já obecně nesnáším plýtvání, jídlem, materiálem, věcmi... ničím. Vím, dárek je dárek a nemělo by mě zajímat, jak se s ním naloží, přesto se snažím celý rok zachytávat i ta nejdrobnější povzdechnutí..."to bych si přál"...a plnit sny. Ale někdy nevím, nikdo nevzdychá a nedává najevo po čem touží. Jo...někdy jo, ale ty touhy jsou nesplnitelné...alespoň pro normálního živáčka. Takže....ač jsem to nikdy neměla ráda, ale z ryze praktických důvodů - nastoupí peníze. Alespoň tedy v nějaké hezké darovací obálce. A pořiďte si, co chcete a po čem toužíte...


Polepila jsem klasické dl obálky. Aby se do nich vešly třeba i vstupenky do divadla nebo na jinou kulturu :-)
Více nápadů na tvoření darovacích obálek najdete zde, na mém oblíbeném Pinterestu :-)

Díky za nakouknutí :-) a těším se na vás zítra :-)Adventní kalendář

1. prosince 2015 v 10:27 VÁNOCE
Možná ještě potřebujete rychle vytvořit adventní kalendář, ačkoliv už je prvního prosince. Já jsem chlapečkům naplnila ten loňský http://scraptime.blog.cz/1411/adventni-kalendar. Ale letos jsem kalendář dostala já :-), od kamarádky Fiduly a dnes jsem si, hurá, otevřela první obálku! Hurá Vánoce! :-)
Typy na zajímavé adventní kalendáře najdete zde

Krásný den :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA