Normandie 2015 - 10

17. února 2016 v 0:28 |  ALBA
Minule jsem se zmínila o Fécamp, jako o jednom z významných rybářských přístavů. Ale jedním z hlavních důvodů návštěvy města je i benediktinský lihovar. Sídlí v přezdobeném paláci, tedy spíše sídlil, dnes je výroba přemístěna do moderní továrny mimo město. Zde, v Benediktinském paláci, je ponuré muzeum a pak samozřejmě "ochutnávárna"a prodejna. Benedektinka je něco jako naše Becherovka, prostě bylinný likér. Koupili jsme rodičům jednu láhev a nám jen malinkou ( my jsme na víno;-) ), jen abychom ochutnali a nenesli domů zajíce v pytli. Kam se hrabe Becherovka, dobré to bylo :-))

Na pěkné promenádě je množství restaurací, kde se dá dobře najíst za slušnou cenu, my jsme se pídili hlavně po rybách :-) a dopídili. V restauraci jsme přečkali déšť a pak si ještě, v rámci poobědového pohybu, vyšli pěšky (manželovi se moc nechtělo ;-) ) na útesy ke kapli Notre Dame du Salut.
Cestou do domečku jsme nakoupili první várku vína domů do Čech. To byla radost, potěšení,vášeň...;-) a já budu mít zase bedýnky do pracovny :-) Je konec září a to v supermarketech nastávají svátky vína, veliké akce, kdy se dá opravdu i to nejlepší víno nakoupit za přijatelné ceny. Vždycky si vezmeme katalogy, nastudujeme a pak jdeme najisto. Každý supermarket má jinou nabídku. A to, že jsme v Normandii neznamená, že tady víno není, i Normandie je Francie! A Francie, to je víno :-)


Už je pozdě na skleničku, takže zítra...

Krásnou dobrou noc a díky za návštěvu :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA