Normandie 2015 - 11

19. února 2016 v 21:59 |  ALBA
Jsme v Normandii, je konec září, takže že občas prší není překvapivé. Přímořské klima ale způsobuje to, že déšť obvykle nemá dlouhé trvání, ale dneska to bohužel nevyšlo. Prší skoro celý den, až k večeru se vyčasilo. Nám to moc nevadí, jsme zvyklí z golfu, kde platí pořekadlo: Neexistuje špatné počasí, ale jen špatně oblečený golfista, což by se dalo aplikovat i na špatně oblečeného turistu :-). Nepromokavá bunda, pořádné boty a případně deštník a je to .

Takže v Caudebec - en- Caux prší. Je to zvláštní město na břehu Seiny. Počátkem června roku 1940 bylo z 80% zničeno Němci a rekonstrukce trvala až do roku 1960.Zachováno bylo středověké opevnění, kostel, hospic, radnice a pár domečků , ale jinak je to tréměř "socialistický "realismus :-). Název města prý pochází z norštiny - Kaldr bekkr = studený potok. Proč z norštiny, to nevím...


Přívozem jsme se dostali na druhou stranu řeky kde je vesnička, malinká, nejmenší v departamentu Eure , která má asi 53 obyvatel. Jmenuje se Vieux Port ( Starý Přístav ). Sem, do rodiště své matky se vrátil fotograf Jean Pierre Lagarde, který fotil i pro Vogue, a má tady svůj Dům fotografie, bohužel, v téhle chvíli už bylo zavřeno :-(

Vesnička je je celá téměř jako skanzen, je zde úplně nejvíc krásně zachovalých ( opravených a udržovaných ) starých normandských domků s doškovými střechami. Přijeli jsme sem a pořád ještě pršelo, chvíli jsme meditovali ;-) v autě stojíc u řeky, pak jsem to nevydržela a šla, pod deštníkem jsem chránila foťák a běhala od domku k domku úplně u vytržení nad tou krásou. Nikde nikdo, a i kdyby....Než jsem vycvakala skoro polovinu vesnice, sluníčko se slitovalo a poslalo mi dolů svoje zářivé paprsky, abych ty fotky měla hezčí :-), takže ještě jednou znova a ve slunci.Díky za nahlédnutí a s přáním pěkného víkendu se loučím :-))

 


Komentáře

1 Mafina Mafina | 20. února 2016 v 15:54 | Reagovat

Domečky jak z pohádky a ty krásně udržované trávníky okolo, muselo tam být opravdu hezky déšť nedéšť

2 Mirča Mirča | 23. února 2016 v 3:13 | Reagovat

Moc krásné fotky-opravdu pohádková vesnice.

3 tulaška tulaška | 24. února 2016 v 22:37 | Reagovat

Domečky, i vyfocené, i papírové jsou moc krásné. Barevné ladění úchvatné...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA