Normandie 2015 - 12

22. února 2016 v 0:01 |  ALBA
Když jsme jeli dopoledne po pravém břehu řeky Seiny přes městečko Villequier pršelo. Pršelo mocně. Takže jsme jen projeli a pokračovali dál.
Když jsem se po levém břehu řeky Seiny vraceli zpět k domovu, už nepršelo a já našla na mapě odbočku, po které se dostaneme až k řece, kde na Villequier uvidíme. Přes řeku.
V městečku toho není moc co k vidění, než socha Victora Huga, který upřeně hledí směrem k řece. Upřeně a smutně hledí k místu, kde se 6 měsíců po svatbě utopila jeho dcera spolu s manželem.
Dům, ve kterém utonulí manželé žili, slouží dnes jako muzeum Victora Huga, ale v průvodci píší, že je opravdu pro zasvěcené znalce Hugova díla a navíc pro dobré francouzštináře. Ani jedno nejsme, tak jsme ani nelitovali, že jsme tam nebyli.
A přes řeku, v odpoleních záblescích nesmělého slunce, byl ten pohled na Villequier stejně pěkný :-)


Tu lišku ani nevím, proč jsem na stránku dala, nějak se mi tam hodila :-). Je vystřižená z plechovky od jakéhosi nápoje a dlouho jsem se chystala ji upotřebit. Tak je tam !

Děkuji za vaši návštěvu :-)


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA