Koupit si dortík!

18. března 2016 v 20:38 |  ALBA
Než jsem odjížděla, neb to bylo narychlo, nestačila jsem si udělat smash deníček, ale jen do notýsku pár poznámek - bodový seznam toho všeho, co chci vidět a zažít! Jeden z bodů byl - koupit si dortíček. Když jsme byly v Paříži s Haňulí, byly jsme šetrné ( až tak moc jsme být nemusely ) a na ty krásné dortíčky jsme koukaly jen za výlohou a nekoupily jsme si ani jeden "na půl". Tady nejlevnější nejsou, ale což...Proč jsme to neudělaly...??? Pak jsme si to samozřejmě vyčítaly, že jsme si takovou krásnou dobrůtku nekoupily!;-)


Ono vám to bude asi připadat legrační, ale já jsem opravdu ostýchavá trémistka. Francouzsky se sice učím, ale protože za celý rok nemám šanci mluvit, tak toho moc neumím. Vrchol mého umění a snažení je, něco si koupit. Objednat si kafe nebo jídlo je jednoduché, o něco si říct je už těžší, pokud by to tedy nemělo být na té úrovni, že si ukážu na věc a pak na prstech množství. Takže to ne, pěkně jsem si řekla a pak si vítězoslavně donesla dortíček až do parku a tam ho na lavičce obřadně snědla. Se vzpomínkou na Haňuli :-))


Pořád jsem na Křepelčím vršku, tady to je Malé Alsasko, bytový komplex domečků. Jako na vesnici. Vyjdu na hlavní ulici a před sebou mám pekařství s cukrářstvím....takže... jdu si splnit úkol :-)


V parku Montsouris jsem už byla před rokem, takže jsem chvíli poseděla, chvíli se prošla, sledovala děti, které malovaly stromy, pokochala se malou růžovou zahradou, nakoukla do krásné soukromé ulice a pak se vydala na tramvaj, kterou pojedu až na konečnou. A možná si splním další bod mého seznamu úkolů, snů a přání :-)

Díky za nahlédnutí a přeji krásný první jarní víkend :-)
 


Komentáře

1 Hanule Hanule | 20. března 2016 v 9:08 | Reagovat

:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA