Na ostrově Ile Saint Germain

24. března 2016 v 17:58 |  ALBA
Před dvěma roky, když jsem si plánovala toulky po Paříži, jsem si na mapě vyhlédla vzdálenější cíl - ostrov Ile Saint Germain. O tom ani Hanka na blogu ještě nepsala. Zdál se mi zajímavý a tak jsem se tam chtěla vypravit. Jenže pařížské metro procházelo rekonstrukcí a některé linky byly částečně zavřené. Dostávala bych se na ostrov komplikovaně a neb to bylo opravdu daleko, vzdala jsem to. Ale teď, s mojí "kouzelnou" cestovní kartou jsem mohla jezdit jak chtěla a čím chtěla a navíc, od parku Citroën už to zase tak daleko nebylo...Jela jsem. Byl to můj poslední dnešní cíl a tak jsem do večera měla času dost.


Ostrov je rozdělen na dvě části, jedna je obydlená, jsou tam domy a ulice, druhá je zelená, je parkem. Park je to pěkný, takový hodně přírodní, nevyumělkovaný. Je v něm jízdárna s poníky, restaurace, zahrádka s květinami, s bylinami, zahrádka objevů...vše je tak trochu jako zapomenuté časem, a proto se mi tu moc líbilo. Skoro na špici ostrova ční na kopečku barevná věž - Tour aux Figures od Jeana Dubuffeta.
Určitě se sem ještě vrátím, když už vím, jak se tam dostat :-))Líbil se mi od ostrova zase jiný pohled na Eiffelovku.


Tak, a mám splněný další cestovatelský bod :-))

Díky za návštěvu :-)


 


Komentáře

1 Hela Hela | E-mail | Web | 25. března 2016 v 19:26 | Reagovat

Moc pěkné. Po pár dnech jsem na PC a už jsem se šla kouknout, kde jsi byla na procházce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA