Můj život v Neuilly

1. dubna 2016 v 15:16 |  ALBA
- Neuilly sa mére - je francouzský rodinný film z roku 2009. Když si tady lepím, často si na netu pouštím nějakou muziku, ale někdy taky filmy. Abych si sedla před televizi, nic nedělala a jen koukala, to mi přijde ztráta času, ale "koukat" na film při práci, při lepení, mi už nevadí. Víc nekoukám a jen poslouchám, ale někdy se přistihnu, že mě film zaujme víc než lepení :-)
Na výše jmenovaný film ( mimochodem, líbil se mi a v dnešní době je docela dobré ho vidět ) jsem si vzpomněla, když jsem vyšla z parku, ve kterém je budova nadace LV a před očima najednou měla ceduli: Neuilly sur Seine. Ačkoliv jsem měla namířenou rovnou do La Défense, udělala jsem odbočku.


V parku byla pohoda, bez lidí...;-)La Défense je taková malá "Amerika" v Paříži. I tam jsou místa, kam se ráda vracím a těší mě, když je najdu nezměněná.
Jedním z takových míst je rychlá vietnamská restaurace Veng Hour. Je už 26 let stále na stejném místě v největším a nejnavštěvovanějším pařížském obchodním centru Les Quatre Temps. Ano...je to neuvěřitelné, ale prvně nás sem dovedla kamarádka před 26 lety jako na velikou exotiku. Protože kdo jedl v roce 1990 pravé vietnamské jídlo? Nám se to zalíbilo a kdykoliv jsme byli v Paříži, vždy jsme sem zašli a nebo sem dovedli i naše kamarády. Jídlo se tu dá jíst uvnitř a nebo ho lze vzít i s sebou a udělat si někde venku piknik. Vybírám vždy naslepo, nevím co budu jíst a nikdy, NIKDY! jsem se ještě nesekla,vždy to bylo výborné.

Posilněná dojedu ještě do parku Monceau, kde jsem byla naposledy taky více jak před 20ti lety. Sem jsem šla poprvé na základě knížky od Philippe Hériata - Nezvedené děti. Chtěla jsem vidět místa, o kterých se v knize píše. Ne, není to dívčí románek, ač jsem ji četla jako hodně mladá, ale klasika, příběh o morálním rozkladu staré rodové buržoazie - o dynastii finančníků a bankéřů Boussardelových. Sága je čtyřdílná a tuto část napsal autor jako první ( v roce 1939 ), ačkoliv je potom v pořadí druhá. Za tuto část byl dokonce oceněn cenou Prix Goncourt. Další díly jsou: Boussardelovi, Nezvedené děti, Zlaté mříže , Čas na lásku. ( čerpáno z databazeknih.cz )

Děkuji za návštěvu :-) a přeji krásný víkend.
 


Komentáře

1 Hela Hela | E-mail | Web | 1. dubna 2016 v 15:36 | Reagovat

Vietnamské jídlo je moc dobré. U známých jsem prvně jedla omáčku z ryb apod. a jen jsem si mlaskala. Počtení bylo opět zajímavé. Už se moc těším na další procházku.

2 Gabreta Gabreta | 1. dubna 2016 v 21:09 | Reagovat

[1]: Helenko, děkuji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA