Prosinec 2017

Vánoční přání

22. prosince 2017 v 18:32
Krásné, krásné, krásné...klidné, spokojené, šťastné, veselé, příjemné, milé, dojemné, bohaté, pohádkové...prostě jaké si přejete. A já s vámi :-)

Šest dní do Vánoc....

18. prosince 2017 v 22:22 VÁNOCE
To už jsou Vánoce fakt téměř za dveřmi. Dnes dokonce nasněžilo, což vyvolalo skoro dokonalou iluzi Vánoc...Budou přece jen bílé nebo nebudou? Miluju tenhle čas čekání i s trochou nervozity....dětského těšení a víry, že všechna jejich přání budou splněna. Taky bych chtěla, aby se mi moje přání splnila, ale bohužel se svými šedesátiletými zkušenostmi vím, že jen přání nestačí...nebo musí být přáno jinak...
Mám ráda vánoční filmy, dokonce mi v tomhle případě nevadí ani ty vánoční kýče, mám ráda světýlka kam se podíváš, koledy všude kde jsou slyšet, neotravují mě fronty na poště, ani nikde jinde...to prostě k Vánocům patří. Těším se na všechny návštěvy, že jim budu vařit a péct a že se budu radovat z jejich radosti...Miluju Vánoce :-))


Zítra si nadělujeme s kolegyňkami ve školce :-)....Pst - já vám to prozradím: v balíčku jsou ponožky :-))))


Díky za nakouknutí a pokojný finiš...ono ve finále NIC neuteče! :-)

To k Vánocům patří...

12. prosince 2017 v 22:29 VÁNOCE
...koledy, dárky, jídlo, stromeček, kapr, setkávání, návštěvy, svařák, cukroví, salát, víno, půlnoční, pohádky...a taky Betlém!
Líbí se mi, že v některých rodinách se to stále tak vede- betlém se v čase Adventu snese z půdy nebo vyndá ze skříně, opráší se figurky a postaví...pasáčci, selky a hospodáři, zvířátka, Josef a Marie a Ježíšek v jesličkách.
Vystřihovala jsem ho jako malá z papíru, později i s vlastními dětmi. Moje maminka je má ještě schované a na Vánoce je vystaví a vzpomíná.
Letos moje kolegyňka ve školce, která vede dětský keramický koužek, přišla s nápadem, že bychom si mohly, my jako učitelky a paní kuchařky a paní uklízečky udělat keramický betlém školkový. Ten pak vystavit na terase, aby si ho mohli i rodiče s dětmi prohlédnout. A každý rok že pak budeme přidělávat figurky. Byla jsem nadšená, neboť keramiku jsem ještě nikdy nezkoušela. "Holky" se pustily do andělů, pasáčků, oveček, tří králů a já žasla, jak jim to krásně šlo. Seděla jsem nad svou hromádkou hlíny a nějak nevěděla jak začít a co s tím...Ale když je dobré vedení, skvělá instruktorka, tak se dílo podaří :-) Udělala jsem Josefa i Marii, a miminko - Ježíška vyrobila moje kolegyňka Míša :-). Takové...vtipné :-) Je jako kuželka :-)
A ve školce na zahradě už se chrubíme svým vlastním betlémem .


A do Vánoc už je jen 12 dní!


Díky za nahlédnutí :-) a posílám moji oblíbenou ...

Vánoční přáníčka

8. prosince 2017 v 18:51 VÁNOCE
Mám je v obálkách, nadepsaná, zalepená, jen poslat. Podle plánu, v pondělí :-) Některé plány se mi daří plnit, některé, navzdory chytrému diáři plánovacímu a motivačnímu, nikoli. Ani plány, ani motivace. Tak diář na příští rok už bude jen malý a lehký, protože nosit ten těžký Doller ( i když fakt je krásný a fakt mi celkem vyhovoval ) v tašce mě brzy přestalo bavit. A mít ho jen doma na stole, to nesplňuje účel. Léta jsem si dělala diářek vlastní, asi by na něj zase došlo, ale protože jsem si koupila ve Francii krásný, malý a francouzský, ještě letos bude komerční :-) Rozhodně je ale třeba svoje sny a plány nevzdávat, některé jdou sice pomaleji, na některé možná nedojde, ale i snaha se počítá...a když se nic nezkusí, ani se nezjistí, že to nejde. I když...mně se teď líbí písnička od Mirai a soudím, že proto se asi líbí tolika lidem, že je motivační! Slovo nejde neexistuje, a když nemůžeš, přidej víc! ;-)...ono fakt moc věcí skutečně nejde!


Advent je už takovou dobou rozjímání a vzpomínání. Já jsem dnes dala první vánoční dárek. Mamince mého prvního integrovaného autíka. Nebylo to s ním lehké a já jsem pilně denně zapisovala vše, co jsme dělali, co dělal on, jaké to bylo ve školce a na vycházce. Sama jsem si ten dvouletý deník před odevzdáním přečetla a zjistila s odstupem času, jaký jsme udělali spolu kus práce, jaký udělal posun, co se všechno naučil, a jak mě obohatil... jak jsem se naučila vidět svět i jinýma očima, naučil mě pochopení a trpělivosti a laskavosti k druhým. To je dárek zase pro mě. A objetí maminky :-)


Přáníčka jsou inspirovaná Pinterestem a chtěla jsem je dělat už vloni. Leč neměla jsem ty chlupaté kouličky ;-), až letos jsem je viděla v Davoně a vzpomněla si na přáníčka :-) Tenhle typ přáníček mě stejně baví nejvíc...

No a nakonec jednu takovou dojímací...o dětech...protože o nich a pro ně jsou Vánoce nejvíc :-)Díky za návštěvu :-)...a přeji krásný čas adventní


První adventní

4. prosince 2017 v 14:32 VÁNOCE
neděli jsem strávila v Karlových Varech. Už jsem tam nebyla...ani nepamatuju. Vary jsou stále krásnější. Mám je ráda jako Krumlov, i když každé to město je jiné. Ale...ve 12 letech jsem byla ve Varech měsíc v léčebně, to je dlouhá doba. Pamatuju si všechno: kam jsme chodili na prličkové koupele, kam do bezénu, kam pít prameny, kam na vycházky, kde jsem si koupila růžový kalíšek na pití pramenů a kde kravičku s hejbací hlavou - to byl tenkrát hit! A protože to bylo v listopadu, vracela jsem se domů těsně před Vánoci a kravička se mi jevila jako bezvadný dárek pro rodiče :-)). No nevím, asi se povinně radovali :-))
A tak jsem si vzpomínala v Karlových Varech, vyprávěla manželovi veselé příhody z léčebny a při tom jsme si na malém vánočním trhu dali svařák a klobásu a pokračovali přes kolonádu až k hotelu Pupp. Je nádherný. Nádherně vyzdobený.
V Puppu jsme tehdy v rámci léčebného pobytu byli na koncertě - Beethovenově Osudové - ve Slavnostním sále . To víte, to se dvanáctileté holce vryje do paměti! Byla to nebetyčná krása!
Ale jinak jsem samozřejmě v Puppu nikde víc nebyla...a můj muž viděl, jak jsem okouzlená a tak mě vzal do hotelové kavárny na kafičko a dortík...cenově zvící dost dobrého oběda! No, tak jsme to pojali jako první vánoční dárek :-)Samozřejmě jsme stihli doma rozsvítit i první adventní svíčku a připít si na krásný adventní čas, který tak pěkně začal :-)
A já už jsem si připravila do obálek všechna vánoční přáníčka k odeslání. Krom sněhulákových budou ještě domečková.


Krásný adventní čas i vám a díky za nahlédnutí :-)

Adventní kalendář pro holčičku

1. prosince 2017 v 14:50 VÁNOCE
Tak na tohle jsem se těšila celý život :-)
Letos jsou holčičce už tři roky, takže jsem jí konečně udělala adventní kalendář. Udělala jsem ho i klukům, ale už jsou velcí, věci do něj, krom mlsot ( moc na ně nejsou ), byly spíš praktické a tak praktické bylo i balení.
S tím holčičkovským jsem si pohrála víc :-)
Natřela jsem dřevěné ramínkou provensálskou světle fialovou - nebyl to záměr, prostě jsem tu barvu měla, tak jsem jí použila. A pak už se muselo vše ladit do fialova...a kupodivu to šlo.
Koupila jsou obyčejné svačinové sáčky ( 100 ks za 39 Kč ) a potiskala je sněhovými vločkami.
Na sáčky jsem nalepila kulaté samolepky - natřené zbytkem fialové barvy - s čísly. Sem tam jsem sáček mírně ozdobila stužkou nebo vločkou z raznice.
Do sáčků jsem vložila maličkosti - ponožtičky s princeznovskými obrázky, razítka s princeznami ( jojo, i u nás "letí" Elza a Anna ;-) ), samolepky, kytičkové stojánky na fotky, různé zvířátkové figurgy, kinder vajíčka ( tady by se mlsoty jedli, ale rodiče to moc nechtějí ;-) ), voskovky... Sáčky jsem naněkolikrát přehnula a kleštěmi udělala dírku na protažení provázku, a přivázala sáčky na ramínko. Na provázky jsem nalepila vločky a pár fialkových peříček, ještě malou ozdobu přímo na ramínko, mašli a je hotovo. Koukala! A dneska hlásila, že už našla jedničku a vybalila první dárek :-)
Díky za návštěvu a vítejte v prosinci :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA