To k Vánocům patří...

12. prosince 2017 v 22:29 |  VÁNOCE
...koledy, dárky, jídlo, stromeček, kapr, setkávání, návštěvy, svařák, cukroví, salát, víno, půlnoční, pohádky...a taky Betlém!
Líbí se mi, že v některých rodinách se to stále tak vede- betlém se v čase Adventu snese z půdy nebo vyndá ze skříně, opráší se figurky a postaví...pasáčci, selky a hospodáři, zvířátka, Josef a Marie a Ježíšek v jesličkách.
Vystřihovala jsem ho jako malá z papíru, později i s vlastními dětmi. Moje maminka je má ještě schované a na Vánoce je vystaví a vzpomíná.
Letos moje kolegyňka ve školce, která vede dětský keramický koužek, přišla s nápadem, že bychom si mohly, my jako učitelky a paní kuchařky a paní uklízečky udělat keramický betlém školkový. Ten pak vystavit na terase, aby si ho mohli i rodiče s dětmi prohlédnout. A každý rok že pak budeme přidělávat figurky. Byla jsem nadšená, neboť keramiku jsem ještě nikdy nezkoušela. "Holky" se pustily do andělů, pasáčků, oveček, tří králů a já žasla, jak jim to krásně šlo. Seděla jsem nad svou hromádkou hlíny a nějak nevěděla jak začít a co s tím...Ale když je dobré vedení, skvělá instruktorka, tak se dílo podaří :-) Udělala jsem Josefa i Marii, a miminko - Ježíška vyrobila moje kolegyňka Míša :-). Takové...vtipné :-) Je jako kuželka :-)
A ve školce na zahradě už se chrubíme svým vlastním betlémem .


A do Vánoc už je jen 12 dní!


Díky za nahlédnutí :-) a posílám moji oblíbenou ...
 


Komentáře

1 medvedisvet medvedisvet | 15. prosince 2017 v 14:15 | Reagovat

Moc krásný nápad.Ať se vám školkový betlém
rozrůstá.Pěkný adventní čas.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA